Конспект заняття з математики
Тема. Подорож світом казок
Мета: вчити дітей порівнювати предмети за висотою, розкладати предмети в порядку зростання (високий-вищий-найвищий); закріпити знання про частини доби (ранок, день, вечір, ніч);
Розвивати увагу, пам’ять, мислення;
Виховувати бажання виконувати дидактичні вправи та ігри.
Матеріал: зображення героїв казок, картинки стільчиків, демонстраційний та роздатковий матеріал «Частини доби»
Література: Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське
дошкілля» / Білан О.І.; за заг. ред. Низковської О.В. – 222 с.
Логіко-математичний розвиток. Середній дошкільний вік. Методичний
посібник. / Білан О.І., Василенко О.П. – Львів, Ліга Прес, 2014
Хід заняття
Ⅰ. Організаційна частина
Сьогодні ми з вами помандруємо деякими казками.
Ось у нас на дошці є казки якими ми будемо мандрувати. Але, щоб дізнатися що це за казка треба виконати завдання.
Але для початку давайте порахуємо у скільки казок ми потрапимо.
Ⅱ. Основна частина
І так щоб дізнатися, що у нас за перша казка треба відгадати загадку.
Біля лісу на узліссі
Троє їх живе в хатинці
Там три стільці і три тарілки,
Три ліжка, три подушки
Вгадайте без підказки
Хто герої цієї казки?
(Три ведмеді)
Правильно це казка про 3 ведмедів.
Але наші ведмеді не можуть вирішити хто з них високий хто вищий і хто найвищий. Допоможемо їм?
Ось подивіться у нас є ведмідь він високий, але якщо взяти маму ведмедицю то хто буде вищий?
А тепер якщо візьмемо ведмедя-тата, то хто буде вищий?
То хто з тваринок найвищий?
Назар назви хто є високим, вищим і найвищим.
У вас на столиках є ведмеді. Викдадіть їх від найвищого до високого. Тобто спочатку має бути найвищий ведмідь потім вищий і за ним високий.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням. Але ведмедики хочуть попросити вас про допомогу. У кожного з них є свій стілець, але вони не можуть вирішити де чий. Допоможемо їм. Високий ведмідь має бути біля високого стільця, вищий – біля вищого, найвищий – біля найвищого.
Молодці! І з цим завданням в впоралися! Але нам треба прощатися з ведмедиками і вирушати далі.
А щоб дізнатися яка казка нас чекає далі треба відгадати загадку.
Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онучка несла
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
(Червона Шапочка)
Такце Червона Шапочка і вона хоче трохи з нами відпочити. Тож встали всі з-за столиків.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити:
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись
Треба трошки пострибати
І в долоні поплескати
Плесніть діти кілька раз
За роботу – все гаразд.
Давайте повторимо ще раз. Ось ми трохи відпочили і будем далі мандрувати. Але нам знову треба відгадати загадку.
Сидить півник на печі
Їсть солодкі калачі
Ось лисичка прибігає
Півника мерщій хапає
Біжить котик рятувати
В лиса півника забрати.
(Котик і Півник)
Це казка про Котика і Півника. У наших звіряток є чарівний годинник, але він зіпсувався і нічого не показує. Щоб це виправити треба відгадати загадки.
Завітав до тітки – ночі,
Позіхнув, розплющив очі
Всіх скликає на сніданок
Прокидайся, вже (Ранок)
Ось на цьому годиннику тепер видно ранок.
Діти, а що ви робите зранку? Данилко підійди до мене, подивись, що ти бачиш на картинці?
А тепер послухайте наступну загадку
Сонце в небі високо,
І до ночі далеко,
Коротка у дерева тінь.
Що за час доби? (День)
Ось уже на нашому годиннику є і день.
А що ви робите вдень? Настя підійди до мене, подивись, що ти бачиш на картинці?
Ось ще одна загадка.
День пройшов. Сідає сонце.
Сутінки повільно крадуться
Запалюйте лампи і свічки –
Настає темний (Вечір)
Тепер на нашому годиннику є і вечір.
А що ви робите ввечері? Оля підійди до мене, подивись, що ти бачиш на картинці?
І залишилась остання загадка.
Будинок заснув, іграшки сплять,
Тільки ліхтарі горять,
Всі говорять на добраніч –
Бо це настала … (Ніч)
А вночі що ви робите? Віка підійди до мене, подивись, що ти бачиш на картинці?
Котик і Півник вам дякують, що ви полагодили їх годинник. А ми йдемо далі.
Відгадайте загадку про казку.
Круглий носик, п’ятачком,
Їм в землі зручно ритися,
Хвостик маленький, гачком,
Замість туфельок – копитця.
Троє їх – і до чого ж
Брати дружні схожі
Відгадайте без підказки
Хто герої цієї казки? (Три поросята)
Три поросята хочуть перевірити як ви добре знаєте що роблять люди в різні частини доби.
Дидактична гра «Частини доби»
У кожного з вас на столиках є картинки. Подивіться уважно що там зображено. У кожного з вас різні частини доби. Ваше завдання викласти інші картинки з тими діями, які ми робили в ті частини доби.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням.
Ось це була наша остання казка. Час повертатися додому.
Ⅲ. Заключна частина
Заняття завершено.