Конспект заняття з предмета дитина у довкіллі, ознайомлення з соціумом на тему: « Не людина обирає професію, а професія – людину!»
Мета: Формувати ціннісне ставлення до праці, ознайомити дітей з різними професіями, виховувати повагу до людей різних професій, удосконалювати вміння працювати в колективі.
Матеріал : зображення міньйонів у 4-х діях,картинки із зображенням людей різних професій, іграшкові предмети - атрибути професій ( молоток, фонендоскоп, пензлі і т.д.)
Хід заняття
I організаційна частина.
Психогімнастика «Привітання міньйонів»
Мета: Сформувати довірливі, дружні стосунки ( вихователь-дитина), сприяти створенню позитивної атмосфери у групі, зняти емоційне напруження.
Вихователь вітається по черзі з усіма дітьми, котрі обирають на маюнк про міньйонів якусь дію ( « дай п’ять», посміхнись, потанцюй, обіймись) і виконує разом з вихователем. Потім дитина займає своє місце.
II основна частина
Читання вірша «Де батьки працюють?»
Якось діти в дитсадку на килимі вмостилися,
Татами та мамами своїми всі хвалилися.
Даша каже « В мене тата – дуже вправний будівник»,
А Ліза «Мій татуньо – на заводі керівник».
А за ними всі малята стали всі розповідати
А у мене, – каже Яна, – медсестра матуся,
Ставити лялькам уколи я у неї вчуся.
Катя хвалиться: «У банку мій працює тато
Вміє добре він валюту різну рахувати
А моя матуся – кухар, гордо каже Соня
А татусик мій учитель він працює в школі
В мене мама – продавець – Маша сповіщає,
А от мій татусь – військовий , він всіх захищає.
Саши де батьки працюють і досі він не знає
І в розмову з малюками зовсім не вступає.
Ігор так його повчає: «Ти хіба маленький
Що про це не розпитав своїх тата й неньку.
Де батьки твої працюють, треба добре знати
Щоб про їхню славну працю всім розповідати».
Відгадування загадок
Мета: розвивати логічне мислення, вчити аналізувати сказане ;розширювати знання дітей про назви професій і їх ознаки та значення. Виховувати повагу та інтерес до усіх професій
1)Золоті у нього руки
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує.(Перукар)
2)Інструмент бере у руки-
Линуть чисті,ніжні звуки.
Люди кажуть: "Це талант!"
Добре грає ...(Музикант)
3)Біга пензлик по тканині,
Підкоряючись людині,
А людина творить свій.
Не повторний світ живий(Художник)
4)Хто одежу шиє всім:загадка про професію швачки
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною.(Швачка)
5)Там де він,чудові пахощі,
На дітей чекають ласощі:
Шоколадки і цукерки із начинками,
Тістечка із кремом і родзинками.(Кондитер)
6)Прокидається він рано
І пече нам хліб духмяний.
Бублики і періжки
Пряники й медівники.(Пекар)
7)Він для кожної людини
Ліки має й вітаміни,
Прочита рецепт уважно,
Що і як робить підкаже.(Аптекар)
8)Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує-
Призначає процедури
І таблетки і мікстури?(Лікар)
9)У нас цю професію знають усі:
Сидить за кермом вантажівки й таксі,
Вантаж і людей він по місту розвозить
У літню спекоту й зимові морози.(Шофер)
10)У театрі грає ролі:
Нині- вчителя у школі,
Завтра буде інша роль-
То бідняк він, то король.(Актор)
11)Хто як квочка із курчатами,
В дитсадку щодня з малятами?
Хто їх пильно доглядає,
Няньчить,пестить,розважає?(Вихователька)
12)Як приходимо у клас,
Там чекає він на нас.
Вчить писати і читати,
І невтомно працювати.(Вчитель)
Молодці, відгадали! І це лише мла частка професій, їх у світі безліч!
Дидактична гра «Що кому потрібно?».
Мета:Навчити аналізувати і характеризувати ознаки професій, визначати необіхні предмети для кожної з професій
Діти діляться на 2 команди, кожній команді вихователь роздає по 2 картинки із зображеними на них людьми будь-якої професії. На столах перед ними лежать картки з предметами.(предмети-атибути) Учасникам пропонується підібрати кожній картинці з людьми по три картки з предметами і назвати професію.
Дидактична гра «Будь уважний».
Мета: Розвивати увагу, слух, спритність. Закріпити знання про назви професій. Виховувати цікавість.
Діти стоять біля стільчиків. Ведучий називає слова, де вони почують професію, то повинні стрибнути, а де не професію грюкнути в долоні.
Це слова: будинок, продавець, магазин, столяр, борошно, кухар, літак, яблуко, вихователь, олівець, млин, будівельник, пекар, перехожий, лікар, ножиці, ручка, швачка.
Фізкультхвилинка
Біжать, біжать з двору.
Біжать, біжать з двору (Крокуємо на місці.)
Гуляти, гуляти в луки: (Стрибки на місці.)
Курка-гарабурка-каки-таки, (Ляскаємо в долоні.)
Качка-поплавутка-бряки-кряки, (Тупотів ногами.)
Гусак-водомусь-гаги-ваги, (Присідаємо.)
Індик-хрипиндюк-шулты-булды, (Ляскаємо в долоні.)
Свинка-топ стоспинка-чахи-ряхи, (Тупотів ногами.)
Коза-дерибоза-хутрі-беке, (Присідаємо.)
Баран-крутороган-чікі-брыки, (Ляскаємо в долоні.)
Корова-комол а-тпруки-борошна, (Тупотів ногами.)
Кінь-брыконь-ігі-віги. (Крокуємо на місці.)
Бесіда-розповідь « Професія»
Мета : Навчити уважно слухати, запам’ятовувати зміст історії; формувати уявлення про виникнення професії; Розвивати цілеспрямованість і рішучість.
Мені той допомагає, хто прислів’я про працю знає!
*Праця людей годує!
*Праця годує, а лінь марнує!
*Хто не працює – той не їсть!
*Праця прикрашає людину!
*Бджола мала і та працює!
III заключна частина
Якщо вам сподобалось наше заняття – поплескайте в долоні! Якщо ні- потупотіть ногами! Про що ми сьогодні з вами говорили? Як сама вибрати собі професію до снаги?