Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання "Допоможемо веселці"

Про матеріал
Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання "Допоможемо веселці" допоможе дітям розширити знання про явища природи.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект  заняття з розвитку мовлення та малювання

з дітьми раннього віку

«Допоможемо веселці"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала Богдан А.О.

                                                                                                                                                                

 

 

 

Мета:

  •     Учити дітей закінчувати зображення; правильно користуватись пензлем (тримати трьома пальцями над металевою частиною), охайно набирати фарбу на весь ворс, зайву фарбу знімати об край посудини, добре вимивати пензлик після роботи; закріпити вміння розпізнавати і називати жовтий колір;
  •     Розвивати мовлення, мислення,  естетичний смак, дрібну моторику, викликати бажання допомагати;
  •     виховувати охайність, самостійність, інтерес до малювання, створити у дітей радісний настрій.

Хід заняття

Психогімнастика «Привітання»

Діти давайте привітаємося із сонечком!

  •         Доброго ранку, сонечко! (Махають руками…)
  •         Доброго ранку, наші ручки! (Плескають в долоні)
  •         Доброго ранку, ніжки! (Тупаємо ніжками)
  •         Доброго ранку, гості! (Махаємо ручками)
  •         Доброго здоров’я!

Загадка про веселку та дощ


Хтось у лузі біля річки
Загубив барвисті стрічки.
Дощик вгледів, підібрав,
Небеса підперезав.
(Веселка)

 

Хтось відкрив на небі душ,
Повно на землі калюж.
І на нас водиця л’ється.
Як це явище зоветься?

(Дощ)

Розповідь Що таке веселка?

Сонячне проміння проходить через дощові краплі, заломлюється й відбивається на протилежній сторо­ні неба у вигляді величезної різнокольорової дуги. Нам тільки здається, що сонячний промінь білого кольору. Насправді він увібрав у собі всі кольори. І побачити цю комбінацію можна тільки тоді, коли є одночасно дощ і сонце.

Щоб побачити веселку, необхідно обов'язково зна­ходитися між сонцем і дощем. Причому сонце повинне бути позаду, а дощ — спереду. Сонце, наші очі й центр веселки мають знаходитися на одній лінії! Якщо сонце високо в небі, провести таку пряму лінію неможливо. Ось чому веселку можна спостерігати тільки зранку або ближче до вечора.

Якщо розглядати веселку з ілюмінатора літака, то во­на виглядає замкненим колом. Іноді на небі виникає й додаткова дуга, де кольори вибудовуються у поряд­ку, зворотному порядку кольорів першої веселки, а іно­ді й третя, і четверта. Веселку можна спостерігати на­віть у бризах водоспаду, морського прибою, але щора­зу для цього необхідно, щоб Сонце було у спостерігача за спиною.

Бесіда  за ілюстрацією

  • Що зображено на малюнку?
  • Чи подобається вам веселка?
  • Якими вона кольорами?
  • Чи бачили ви веселку в житті?

Розгляд заголовок до роботи

Подивіться уважно чи всі кольори на наших веселка?

Не всі.

Сюрпризний момент

Чути стук, прийшов півник і розповів, що бачив як песик з’їв жовтий колір веселки.

Мотивація.

Ми допоможемо веселці?

Що потрібно, щоб вона засяяла всіма кольорами? (Фарба)

Де її можна взяти?

Півник

Я знаю, що фарби є у ведмедя в лісі. Я покажу дорогу.

  •         Ну, що діти вирушаємо в дорогу до лісу?

Ходьба по «місточку»,  «по слідам зайчиків»

  •         Ось ми і потрапили до казкового лісу.

Рухлива гра «Де сховався ведмедик"

Ведмідь

Доброго дня. Чому ви прийшли до мене? (По фарбу)

Якщо ви хочете її, то розкажіть навіщо. (Розповідь дітей)

Показ і пояснення виконання роботи.

  • Пензлик тримаю трьома пальцями над металевою частиною, охайно фарбу набираю на весь ворс.
  • Веселку домалюємо якого кольору? (Жовтого)
  • Зайва фарба заважає малювати

Слід її об край тарілочки знімати

Пензлик фарбу на ворсинках тримає, малювати починає.

  • Малюємо старанно, не заходили на інший колір.

Ворсинки пензлика повинні в чистоті тримати

Необхідно їх від фарби покупати.

Вихователь миє пензлик

Запитання на закріплення роботи

  •         Що ви будете малювати?
  •         Як тримати пензлика?
  •         Який колір з’їв песик?

Самостійна робота дітей (індивідуальна робота вихователя з дітьми)

  • Ось, і повернули ми веселці її колір.
  • Закінчуємо роботу, вимиваємо пензлика.

Аналіз робіт

  • Півнику,  погдянь чи гарна наша веселка?
  • А песику ми надаємо молока, щоб більше не їв веселку, правильно?
  • Ваші пальчики трудились і втомились. Вони хочуть пограти в пальчикову гру «Пальчики гуляли"

Підсумок заняття

Р.Г. «Потяг»

docx
Додано
10 листопада 2019
Переглядів
2103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку