Тема : «Брейн-ринг»
«Весела зима»
Мета: вчити дітей працювати в команді, проявляти доброзичливе ставлення, обмінюватися інформацією; розгадування загадок, вивчення вірша за допомогою мнемо таблицею;
удосконалювати вимову звуків рідної мови, розширити словниковий запас дітей із теми «Зима» іменниками, прикметниками та дієсловами;
закріплювати знання дітей про характерні ознаки зими; вміння називати слова на заданий; вміння робити звуковий аналіз слів, володіти поняттям «голосний звук», «приголосний звук»; ділити слова на склади;
розвивати фонетичне сприймання, слухову увагу, мислення, мовлення, пізнавальну активність, допитливість.
виховувати витримку, співпрацю, дружні стосунки.
Обладнання: відеоапаратура, емблеми команд, ілюстрації ,
дидактичні ігри , дипломи .
Хід заняття
І. Організаційний момент
Діти сьогодні до нас завітали гості. Вони хочуть з вами провести час. Давайте з ними привітаємось.
1. Привітання вірш
Доброго ранку!
Доброго дня!
Вітаємо Вас всіх
Група нашого дітвора
Бажаєм здоров`я ,
Бажаєм добра .
Доброго ранку!
Доброго дня!
2.Загадка
Дітки, а ви любите відгадувати загадки .
Кружляє ніжно білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма,
Яка пора скажіть? (зима)
-Як ви здогадалися, що це пора року зима. Доведіть свою думку.
3.Дидактична гра «Зима Яка?»
-Давайте пригадаємо, яка Зима.( чарівна, морозна, біла, пухнаста, весела..)
(З`являється Зима ) Ви про мене говорили , я до вас прийшла і завдання ва м принесла
4.Вивчення вірша Мнемотаблиця
Ой, зима, зима, зима! Синій вечір,
Веселіш пори нема! Білий сніг.
Гірка, сани, Дітлахи на ковзанах,
Гомін, сміх, Скільки радості в очах!
ІІ. Основна частина
Залишайся з нами Зимонько – зима . Пограєш з нами в гру.
- Вихователь. Сьогодні я пропоную вам зіграти в гру «Брейн – ринг» .
- Допоможи поділити діток на дві команди.( Зима наклеює емблеми зірочки та сніжинки)
Зима :
Оченята закривайте
Чари бари брись
Ви в команди перетворись .
Вихователь. Дякую тобі Зима , у нас є дві команди , а тебе я запрошую в команду журі.
- Як і кожна гра «Брейн – ринг» має свої правила :
1.Обмірковувати свої відповіді на запитання.
2.Підказки не дозволяються.
3.Пам`ятайте, ви єдина команда, і за правильну відповідь отримаєте фішки.
Дозвольте представити журі:……., вони і визначать переможці.
Для того , щоб розпочати гру у нас буде розминка.
2. Розминка . Гра «Так чи ні» (відео гра )
Які ви молодці, такі уважні отже готові розпочати гру. За емблемами розподіліться, і сядьте за два столи.
Перший раунд
3.Дидактична гра «Виклади правильно»
-Ви маєте уважно послухати, запам `ятати і викласти на столі ті картинки, які я назвала. Підсніжники, шуба , сніг, бурулька ,лижі.
Другий раунд
4.Гра « Зимові слова»
Кожна з команд називає «зимові слова» на заданий звук .
(З) – зима, зірка, заєць, заметіль
(С) – сніг, сніговик, свято, синичка, снігуронька.
Фізкультхвилинка « У володарки Зими»
Зараз, яка команда перша відгадає загадку та і приступає до іншого завдання\
Перша загадка
Дві дощечки, дві сестрички
Несуть мене із гори.
Друга загадка
Раптом в лісі посвітліло
Стало всюди чисто й біло
А тепла чогось нема
Це прийшла до нас ( зима)
Третій раунд
5.Дидактична гра «Живі звуки» (Звуко – буквений аналіз слів).
-Давайте пригадаємо правило, як бувають звуки : на голосні та приголосні.
Назвіть голосні звуки.
-Як на письмі позначаємо голосні звуки ? а тверді приголосні? а м`які приголосні?
Вихователь викликає дітей і пропонує їм узяти фішки, що позначають звуки у слові
Перша команда – зима , друга команда – лижі. За сигналом діти шикуються у певному порядку.
Додаткові запитання:
- Як розташовані звуки у словах ?
- Яке ми знаємо правило про склад – це…. ( це частина слова, в якій є обов`язково голосний звук).
- Поділіть слово зима на склади .
- Який звук заховався?
- Що робить зима ?
Четвертий раунд
6.Дидактична гра « Зима добре чи погано»
Взимку Добре - можна кататись на лижах
Можна кататись на санчатах.
Можна зліпити бабу снігову
Сніг зігріває рослин
Погано – можна примерзнути та захворіти
Буває слизько, можна послизнутись
Мерзнуть руки і ноги
Холодно, потрібно багато одягати одягу.
П `ятий раунд
7.Гра «Скажи навпаки»
Улітку дні спекотні, а взимку - ..(холодні)
Улітку небо світле, а взимку - …(похмуре)
Улітку день довгий, а взимку - … (короткий )
Навесні лід на річці тонкий, а взимку - … ( товстий)
Сніг м `який , а крига - … тверда
Улітку хмари дощові, а взимку - … (снігові).
Вихователь. Час нам бали – сніжинки порахувати і дізнатися, яка команда перемогла .
8. Вправа «Коло вражень»
Вихователь : Раз, два, три , знову в колі я і ти !
Діти, ось завершилась наша гра .
2.Враження
Давайте поділимося своїми враженнями.
Починайте такими словами: « Мені сподобалось…»
«Я запам`ятав про те, що …»
«Я вдома батькам розповім про….»
Вихователь: Мені сподобалось, що ви під час гри були активними, добрими й веселими.