Конспект заняття з розвитку мовлення "Зима чарівниця".

Про матеріал
Розвиток мовлення у дітей-це велика і клопітка праця. Для того,щоб дітям було цікаво,педагоги використовують різні форми роботи,методи та прийоми. Адже коли заняття проходить в цікавій, незвичній формі,для запам'товування це дуже добре.
Перегляд файлу

«Зима чарівниця».

Мета: збагатити та закріпити уявлення дітей про зиму ;удосконалювати уміння відгадувати загадки;складати розповіді за картиною та з власного досвіду. Закріплювати вміння послідовно передавати зміст казки. Розвивати мислення,пізнавальну активність. Поліпшувати логічне мислення,швидкість реакції. Допомогти робити вибір. Формувати дружні відносини.

Матеріал:лист,загадки,сніжки для рухливої гри,картина «Зимові розваги»,ілюстрації до казки «Рукавичка»,паперові сніжинки,запис голосу Зими.

 

Хід заняття.

Група прибрана елементами зимового пейзажу.

Діти знаходять листа від Зими. Вона пропонує перевірити знання дітей про неї.

Відгадати загадки.

 

Два ножі ріжуть лід

Залишають дивний слід(ковзани).

 

Дві дощечки сестрички

Гладенькі,невеличкі

З гори мене везуть

Згадайте як їх звуть?(лижі).

 

Беруть вони з гори розгін

Коли немає хуртовин

Ф в гору їх на мотузку

Тягнути треба по сніжку(санки).

 

Чорна мишка через лід

Бігла,залишивши слід

А за нею хлопець квапив

Дерев яну гнуту лапу(шайба та клюшка).

 

Що за гамір

Що за гра

Це щось ліпить дітвора

Білий тулуб,біла голова

Та це ж (баба снігова).

 

За правильні відповіді,зима дарує чарівну сніжинку.

 

Підходять до картини «Зимові розваги».

Складання розповіді за картиною

Складання розповіді з власного досвіду.

 

Рухлива гра «Яка команда швидше збере сніжки?»(наголосити на безпеці руху в невеликому приміщенні).

 

Зима задоволена,дарує чарівну сніжинку.

 

Прохання від Зими допомогти продовживши речення.

Взимку-холодно,а в літку(тепло).

Сніг-сухий,а вода (мокра).

Заєць влітку-сірий,а взимку(білий).

Дерево високе,а кущ(низький).

Влітку іде дощ,а взимку(сніг).

Дерево влітку-росте,а взимку(спить).

 

Отримують сніжинку.

 

Гра «В казці є,а так немає».

Переказ казки «Рукавичка» за допомогою карток-ілюстрацій.

Запитання від Зими: «Яких звірів ми не побачимо взимку? І чому?».

 

Отримують сніжинку.

 

Вихователь звертає увагу,що сніжинки від Зими справді чарівні(їх стало дуже багато).

Робота самостійно,в парах,колективно(за вибором дітей).

Діти нанизують сніжинки на тонкі стрічки та прикрашають групу.

 

Звучить голос Зими в запису. Вона запитує дітей,що їм сподобалося?  Дякує їм за допомогу і чекає  в гості наступного разу.

 

 

 

 

docx
Додано
15 грудня 2023
Переглядів
1292
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку