Конспект заняття з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови у 6 класі на тему: «Автоматизація звука [С] в складах, словах, фразах.

Про матеріал
Індивідуальне корекційне заняття з розвитку слухо- зоро - тактильного сприймання мовлення та формування вимови з учнем 6 класу на тему: «Автоматизація звука [С] в складах, словах, фразах. Робота над текстом «Березень».
Перегляд файлу

Конспект заняття

з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення 

та формування вимови   у 6класі

 Кравець Надії Іванівни на тему:

                Автоматизація звука  [С] в складах, словах, фразах.

                              Робота над текстом  «Березень».

 

Мета:

  • закріплювати   правильну вимову звука «с» на матеріалі складів, слів, фраз, речень,  сприймати і розпізнавати мовленнєвий матеріал тексту «Березень»,  збагачувати словниковий запас;
  • формувати  ключові компетентності: уміння вчитися, загальнокультурну грамотність;
  • розвивати  фонематичний слух, пам'ять, мислення, зорову і слухову увагу,  зв’язне мовлення;
  •  коригувати  навички вимови звуків  під час читання, самостійних висловлювань,  формувати навички слухового, зорового контролю та самоконтролю.
  • виховувати наполегливість,  старанність,  бажання покращувати звуковимову.

Обладнання:   малюнки, картки , дзеркало, презентація

                                                       

                                               Хід заняття.

І. Оргмомент

- Добрий день!

 -  Яка пора року надворі?

-  Який сьогодні день?

-  Який сьогодні урок?

 ІІ. Повідомлення теми уроку

Сьогодні ми працюєм над звуком  «С» .    Будемо читати, говорити, розмовляти.

ІІІ. Формування вимови

 

Робота з профілем звука.

  1. Артикуляційна гімнастика  (вправи «Годинник», «Гребінець», «Млинець»,  «Вітерець», «Самовар»)
  2. Прочитай виразно  «с» в складах, словах:

 

                Са    со     су    си     се     сі

               Ас    ос     ис    іс      ус     ес

               Асо    усу   есе   аса    ісі    усу

 

              Са   са    са - летить оса

              Уса   уса    уса    - у сома вуса

 

  

4. Прочитай  речення: Прочитай вірш.

 

  • Саня їде на санках.
  • У саду клумба з  ірисами.
  • Посуд  поставили  на  стіл.
  • У Софії  новий сарафан.
  • На столі стоїть салат.

5. 

Сіра гуска їсть овес
І сичить сердито: «С-сс»!
Сіра гуско, не сварись!
Ось ця буква, подивись:
Як серпанок-молодик,
Як рогалик-маківник.

   

4.  Прочитай текст, встав пропущене слово:

  • У    Степана -… .
  • У саду росте ….. .
  • Біля саду - …… .
  • У ставку плаває  …. .

(сом, ставок, сад, слива)

 IV. Розвиток слухового сприймання

1.- Назви весняні місяці.

               -Який текст ми читали на минулому занятті?

 

2.Сприйняття слухо-зорово речень з тексту.

 

                                   Березень

Березень — місяць, коли природа тільки починає пробуджуватися від зимового сну.

Але вже до кінця березня снігу стане зовсім мало. Подекуди на проталині можна буде зустріти квіти мати-й-мачухи. Ця рослина не боїться холодів, треба тільки щоб відтанув сніг на місці її зростання.  Річки та водойми теж реагують на прихід весни. Лід стає крихким, місцями на ньому виступає вода. Повертаються в рідні краї перелітні птахи.

 

Словникова робота: проталина, крихкий, пробуджуватися, реагують.

               1.  Про що розповідається в тексті?

2. Які перші квіти можна зустріти ранньою весною?

                3. Що відбувається навесні на річках та водоймах?

V. Підсумок

Над яким звуком ми сьогодні працювали?

Тобі було цікаво?               Ти сьогодні працював на уроці ……. .

ІІІ. Розвиток слухового сприймання.

1. Мовленнєвий матеріал по темі: «Птахи восени».

- Яких ви знаєте птахів?

- Назвіть перелітних птахів.

- Назвіть птахів, які залишаються у нас зимувати.

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
22 березня 2023
Переглядів
297
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку