«Знайомство з жовтим кольором»
Мета: розвивати дрібну моторику рук, сенсорну чутливість, уміння слухати, логіку; заохочувати до називання власного імені; виховувати вміння радіти власним успіхам; збагачувати словниковий запас словами, що описують предмети; ознайомлювати з жовтим кольором.
Матеріал: іграшка-їжачок, листочок жовтого кольору, конструктор LEGO жовтого та червоного кольорів, іграшки жовтого кольору.
Хід заняття:
-
Доброго дня дітки. Сьогодні до нас у гості завітав новий друг. Ось подивіться, хто це?
-
Їжачок
-
Правильно, дітки – це їжачок. Давайте з ним привітаємося. Але прийшов він до нас не просто так, а для того щоб розказати щось цікаве. Послухаємо їжачка?
-
Так!
-
Але для початку їжачок хоче з усіма нами познайомитись.
Привіт, малята, я вже тут,
Відвідав я чимало груп
Але у вашій найгарніше
І є дітки найчемніші.
Я їжачок-веселячок
І маю сто колючих голочок
Давайте з вами гратися
І новеньке дізнаватися
-
А тепер давайте по черзі будемо голосно називати своє ім’я Ось так: «Мене звати Каріна Олександрівна»
(діти по черзі називають свої імена)
-
Так, молодці ви всі. Їжачок мені на вушко сказав, що на вулиці сталося щось дивне і всі листочки на деревах стали якогось невідомого кольору, і він хоче нам розповісти про цей колір. А для того, щоб нам було легше, він приніс один такий листочок. (демонстрація листочка жовтого кольору)
-
Ось подивіться який він гарний. Такий яскравий. Що ж нам розкаже їжачок?
Ось приніс я вам листочок.
Найгарніший серед всіх
Він такий великий і яскравий
Схожий він на сонечко мені.
Спільний у них колір є
Хто мені його назве?
Це є жовтий – гарний дуже
Подивись на нього, друже.
Жовтий колір є повсюди
Знають його усі люди.
Жовтим є мале курчатко,
Що шукає скрізь зернятко,
Жовтим соняшник цвіте
Що всім радість нам несе.
-
А тепер давайте з вами пограємось і побудуємо будиночок для їжачка з нашого конструктора! Але побудуємо його лише з жовтих цеглинок. Зробимо?
-
Так
Дидактична гра «Побудуй будиночок для їжачка»
Мета: розвивати вміння відрізняти жовтий колір від червоного; виховувати вміння радіти своїм успіхам; розвивати дрібну моторику рук та логіку.
( діти будують будиночок для їжачка)
-
Ой, який гарний вийшов будиночок, ну тут точно їжачок буде жити. Але жовтий у нас не лише конструктор є. Подивіться як багато іграшок у нас жовтого кольору, давайте знайдемо якомога більше іграшок ,саме жовтого кольору, такого, як наш листочок і покажемо їжачку, що ми вже знаємо який він, цей жовтий колір.
Рухлива гра «Принеси той самий»
Мета: розвивати орієнтацію в просторі, вміння відрізняти жовтий колір від інших кольорів; заохочувати до називання різних іграшок; виховувати вміння радіти своїм успіхам.
-
Ой які ви всі молодці, кожен знайшов так багато жовтого кольору. Їжачок дуже задоволений. І тепер він піде шукати нам щось новеньке-цікавеньке, щоб наступного разу знову нас повеселити. Давайте скажемо йому «До побачення, їжачок!»
-
До побачення, їжачок!