Урок 1. |
Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомлень. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
комбінований. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Повторення правил поведінки в кабінеті інформатики |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
Слово вчителя. Упродовж життя людина отримує безліч повідомлень, тому часто виникає потреба зберегти отримані знання або передати їх комусь іншому. Як це зробити? |
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|
Урок 2. |
Кодування символів. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
комбінований. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Перевірка домашнього завдання |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
Методичний прийом «Лицарський турнір»: двоє учнів виходять до дошки. Один ставить іншому запитання, підготовлені вдома. Другий відповідає і після цього ставить своє запитання. |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
Слово вчителя. Для опрацювання комп'ютером всі дані потрібно кодувати. Але який спосіб кодування є найзручнішим для технічної реалізації? |
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|
Урок 3. |
Двійкове кодування. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Практична робота 1. Розв‘язування задач на визначення довжини двійкового коду текстових даних. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
застосування знань, умінь та навичок. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
Microsoft Excel, Microsoft Word, браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Перевірка домашнього завдання |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
|
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|
Урок 4. |
Архітектура комп’ютера. Процесор, його призначення. Пам'ять комп’ютера. Зовнішні та внутрішні запам’ятовуючі пристрої. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
комбінований. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Перевірка домашнього завдання |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
Вправа «Снігова куля» Учні називають складові комп’ютера по черзі. Спочатку учень повторює складові, які назвав попередній учень, а потім додає свій варіант. |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
Вправа «Хибна альтернатива» Поясніть, від чого залежить швидкість опрацювання даних комп’ютером: від типу монітора, діагоналі монітора, кольору клавіатури... Учні намагаються дати правильну відповідь, разом з учителем з’ясовують, що серед запропонованих варіантів немає правильного. |
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
Метод «Інтелект-карти» Після пояснення учні отримують завдання: створіть інтелект-карту на тему «Пам’ять комп’ютера». Інтелект-карту створюють, використовуючи онлайн-сервіс.
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|
Урок 5. |
Пристрої введення та виведення даних. Пристрої, що входять до складу мультимедійного обладнання. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
комбінований. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Перевірка домашнього завдання |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
Фронтальне опитування
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
Слово вчителя. Раніше ми описували використання комп’ютера, не аналізуючи його внутрішню будову. Але ж комп’ютери дуже різноманітні. Настав час ознайомитися з комп’ютером зсередини та зі способами взаємодії його складових. |
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
Запустіть текстовий процесор та створіть новий документ. У контекстному меню Комп'ютер відкрийте вкладку Властивості. Знайдіть, розшифруйте і введіть у документ характеристики ОЗП. За каталогами інтернет-магазинів знайдіть опис ОЗП. Скопіюйте в документ посилання на сторінку та стислий опис характеристик вибраної ОЗП. За цими даними визначте і запишіть: пропускну здатність; тип; обсяг; частоту. Збережіть файл з іменем Вправа 2 у папці за вказівкою вчителя.
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|
Урок 6. |
Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Технічні характеристики складових комп’ютера. Види сучасних комп’ютерів та їх застосування. |
Мета: |
|
|
|
|
|
Тип уроку: |
комбінований. |
Обладнання та наочність: |
дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, робочий зошит, навчальна презентація.
|
Програмне забезпечення:
|
браузер. |
Хід уроку |
|
І. Організаційний етап |
Перевірка домашнього завдання |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
Вправа «Крок за кроком» Назвіть приклади застосування комп’ютерів у різних галузях людської діяльності. Учні називають приклад і роблять крок до дошки. Можна обрати по одному учню з кожного ряду та влаштувати змагання між рядами. Виграє той ряд, чий учасник перший опиниться біля дошки. |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
Вправа «Мозковий штурм» Що спільного в ряді об’єктів? «Персти», «п’ясть», абак, суаньпань, соробан, рахівниця ... персональний комп’ютер. — На уроці ми це з’ясуємо, отже, тема уроку... |
IV. Вивчення нового матеріалу |
|
V. Фізкультхвилинка |
|
|
|
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
|
VIІ. Підсумки уроку |
Рефлексія 1. Що нового ви сьогодні дізналися? 2. Чого навчилися? 3. Чи виникали труднощі? |
VІІI. Домашнє завдання |
|