УРОК 1 (03.09.2025)
Тема: Правила організації робочого місця на уроці. Матеріали, інструменти та пристосування, необхідні для роботи.
Мета: Ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, матеріалами та інструментами; виховувати акуратність та відповідальність.
Обладнання: папір, клей, ножиці, пластилін, серветки, презентація (слайди).
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності до уроку.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто такий дизайнер? Хто такий технолог?
Слайд 2 – Що ми будемо виготовляти на уроках?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 3 – Правила організації робочого місця (чистота, порядок, освітлення).
Слайд 4 – Матеріали (папір, картон, пластилін, природні матеріали).
Слайд 5 – Інструменти (ножиці, пензлик, стека, лінійка).
Слайд 6 – Правила безпеки (ножиці передавати кільцями вперед, не брати до рота, клей не нюхати).
-
Пальчикова гімнастика
«Інструменти» (пальці стискаються-розтискаються)
-
Практичне завдання
Слайд 7 – Гра «Впізнай інструмент» (за силуетом або описом)
-
Підсумок
Слайд 8 – Що запам'ятали про безпеку?
-
Рефлексія
Слайд 9 – Обери смайлик (було цікаво / важко / легко)
УРОК 2 (10.09.2025)
Тема: Змійка-грамотійка. Виготовлення закладки для книжки.
Мета: Навчити виготовляти закладку з паперу; розвивати дрібну моторику, увагу, акуратність.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практична робота.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Для чого потрібна закладка? Які вони бувають?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Зразки закладок (кутові, стрічкові, фігурні).
Слайд 3 – Послідовність виготовлення закладки-змійки.
Слайд 4 – Правила роботи з ножицями та клеєм (повторення).
-
Пальчикова гімнастика
«Змійка повзе» (долонька хвилеподібно рухається)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо закладку «Змійка-грамотійка» (довга смужка + голова змійки)
-
Самостійна робота
Діти вирізають, склеюють, прикрашають закладку.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наші закладки»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Кому подаруєш свою закладку?
УРОК 3 (17.09.2025)
Тема: Весела перерва. Робота з папером. Виготовлення гри «Веселе жабенятко».
Мета: Розвивати дрібну моторику, увагу; навчити виготовляти гру з паперу.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які ігри можна зробити своїми руками?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Гра «Веселе жабенятко» (жує – відкриває рота).
Слайд 3 – Послідовність виготовлення (основа, язичок, очі).
Слайд 4 – Правила роботи з ножицями.
-
Пальчикова гімнастика
«Жабеня» (долоньки стрибають)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо жабенятко (складання паперу, вирізування, приклеювання язичка)
-
Самостійна робота
Діти виготовляють гру.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Веселі жабенятка»
-
Рефлексія
Слайд 7 – У яку гру ти хотів би пограти з друзями?
УРОК 4 (24.09.2025)
Тема: Прогулянка під дощем. Аплікація з рваних частин паперу. Мозаїка. Прикрашання парасольки за допомогою мозаїки.
Мета: Ознайомити з технікою мозаїки; навчити створювати аплікацію з рваного паперу.
Обладнання: кольоровий папір, клей, аркуші з контуром парасольки, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Що рятує нас від дощу?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Що таке мозаїка? Де її використовують?
Слайд 3 – Техніка рваного паперу (не ножицями, а руками).
Слайд 4 – Як наклеювати клаптики, щоб вийшло гарно.
-
Пальчикова гімнастика
«Дощик» (пальці стукають по столу)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Прикрашаємо парасольку кольоровими клаптиками (мозаїка)
-
Самостійна робота
Діти рвуть папір на маленькі шматочки та наклеюють на парасольку.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Різнокольорові парасольки»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що легше: рвати папір чи вирізати?
УРОК 5 (01.10.2025)
Тема: Їжачок – сто голочок. Аплікація з рваних частин паперу. Створення аплікації «Їжачок».
Мета: Закріпити техніку мозаїки з рваного паперу; розвивати творчу уяву.
Обладнання: кольоровий папір (коричневий, сірий), клей, аркуші з контуром їжачка, презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто в лісі носить голки на спині?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Згадуємо техніку мозаїки.
Слайд 3 – Як зробити голки їжачку (довгасті клаптики).
Слайд 4 – Послідовність роботи.
-
Фізхвилинка
«Їжачок» (присідання, випрямлення)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Їжачок» (тіло + голки з рваного паперу)
-
Самостійна робота
Діти виконують аплікацію їжачка.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Їжачки в лісі»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Скільки голок у твого їжачка?
УРОК 5 (01.10.2025)
Тема: Їжачок – сто голочок. Аплікація з рваних частин паперу. Створення аплікації «Їжачок».
Мета: Закріпити техніку мозаїки з рваного паперу; розвивати творчу уяву.
Обладнання: кольоровий папір (коричневий, сірий), клей, аркуші з контуром їжачка, презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто в лісі носить голки на спині?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Згадуємо техніку мозаїки.
Слайд 3 – Як зробити голки їжачку (довгасті клаптики).
Слайд 4 – Послідовність роботи.
-
Фізхвилинка
«Їжачок» (присідання, випрямлення)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Їжачок» (тіло + голки з рваного паперу)
-
Самостійна робота
Діти виконують аплікацію їжачка.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Їжачки в лісі»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Скільки голок у твого їжачка?
УРОК 6 (08.10.2025)
Тема: «Ловись, рибко…». Робота з природними матеріалами. Підготовка природних матеріалів до роботи. Створення аплікації з листя.
Мета: Ознайомити з природними матеріалами; навчити готувати їх до роботи та створювати аплікацію.
Обладнання: сухе листя, клей, картон, серветки, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Що дарує нам природа для творчості?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Природні матеріали (листя, жолуді, каштани, шишки).
Слайд 3 – Як підготувати листя до роботи (висушити, розгладити).
Слайд 4 – Правила роботи з клеєм.
-
Пальчикова гімнастика
«Рибка» (долоньки складені, рухаються)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Аплікація «Рибка» з сухого листя
-
Самостійна робота
Діти складають рибку з листя та наклеюють.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наші рибки»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що ще можна зробити з листя?
УРОК 7 (15.10.2025)
Тема: Рушничок. Нанесення зображення на папір за допомогою шаблону. Створення аплікації «Рушничок».
Мета: Навчити користуватися шаблоном; створити аплікацію рушничка з орнаментом.
Обладнання: кольоровий папір, шаблони (квадрати, ромби, квіти), ножиці, клей, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Для чого потрібен рушник? Як його прикрашають?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Що таке шаблон? Як ним користуватися (обвести, вирізати).
Слайд 3 – Орнамент на рушнику (симетрія, повторювані елементи).
-
Фізхвилинка
«Рушничок» (рухи руками, ніби витираємо)
-
Пояснення завдання
Слайд 4 – Створюємо аплікацію «Рушничок» (основа + орнамент з шаблонів)
-
Самостійна робота
Діти обводять шаблони, вирізають, наклеюють на рушничок.
-
Виставка робіт
Слайд 5 – «Українські рушнички»
-
Рефлексія
Слайд 6 – Навіщо потрібен шаблон?
УРОК 8 (22.10.2025)
Тема: Різнобарвний льодяник. Робота з пластиліном. Інструменти та пристосування для обробки пластиліну. Виготовлення льодяника з пластиліну.
Мета: Ознайомити з інструментами для пластиліну; навчити ліпити льодяник.
Обладнання: пластилін, дощечки, стеки, серветки, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які солодощі люблять діти?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Інструменти для пластиліну (дощечка, стека, скалка).
Слайд 3 – Як розігріти пластилін. Правила безпеки.
Слайд 4 – Форма льодяника (куля, спіраль, паличка).
-
Пальчикова гімнастика
«Льодяник» (кругові рухи долонями)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Ліпимо різнокольоровий льодяник (скручуємо дві ковбаски різних кольорів)
-
Самостійна робота
Діти ліплять льодяники.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Солодка крамниця»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Який колір у твого льодяника?
УРОК 9 (05.11.2025)
Тема: Робот Броніслав. Робота з папером. Виготовлення робота за зразком.
Мета: Розвивати просторове мислення; навчити виготовляти робота з геометричних форм.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто такий робот? Де ми їх бачимо?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – З яких форм складається робот (квадрати, прямокутники, круги).
Слайд 3 – Зразок робота Броніслава.
Слайд 4 – Послідовність виготовлення.
-
Фізхвилинка
«Робот» (рухи робота — механічні)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо робота з паперових деталей
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють деталі робота.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наші роботи»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Як звати твого робота?
УРОК 10 (12.11.2025)
Тема: Чудо-Юдо Риба-кит. Згинання і складання паперу. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі.
Мета: Познайомити з технікою оригамі; навчити складати папір за схемою.
Обладнання: квадратні аркуші паперу, фломастери, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Що можна зробити з паперу без ножиць і клею?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Що таке оригамі? Де воно виникло?
Слайд 3 – Основні згини (книжка, косинка).
Слайд 4 – Схема складання риби-кита.
-
Пальчикова гімнастика
«Кит» (долоньки разом)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Складаємо рибу-кита в техніці оригамі
-
Самостійна робота
Діти складають виріб, домалюють очі.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Океан оригамі»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що було найважчим у складанні?
УРОК 11 (19.11.2025)
Тема: Пальчиковий театр. Робота з папером. Виготовлення гри «Пальчиковий театр».
Мета: Розвивати дрібну моторику; навчити виготовляти ляльок для пальчикового театру.
Обладнання: папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Що таке пальчиковий театр? Як він працює?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Зразки пальчикових ляльок (звірята, люди).
Слайд 3 – Як зробити основу (паперова смужка на палець).
Слайд 4 – Як прикрасити ляльку.
-
Пальчикова гімнастика
«Театр» (пальці – актори)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо 1-2 пальчикові ляльки
-
Самостійна робота
Діти виготовляють ляльки.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наш театр»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Яку казку можна показати твоїми ляльками?
УРОК 12 (26.11.2025)
Тема: Одяг для ведмежаток. Дизайнер. Моделювання з паперу одягу для ведмежаток. Декорування створеного одягу.
Мета: Ознайомити з професією дизайнера; навчити моделювати одяг з паперу.
Обладнання: папір, ножиці, клей, фломастери, намистини, блискітки, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + творчість.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто створює одяг? Хто такий дизайнер?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Професія дизайнера (малює, вигадує, прикрашає).
Слайд 3 – Як зробити одяг для іграшки (сукня, штани, шапка).
Слайд 4 – Як прикрасити одяг (аплікація, малювання, намистини).
-
Фізхвилинка
«Ведмежата» (ходьба як ведмедики)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Моделюємо та прикрашаємо одяг для ведмежати
-
Самостійна робота
Діти вирізають та прикрашають одяг.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Подіум для ведмежат»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що робить дизайнер?
УРОК 13 (03.12.2025)
Тема: Крижана морквина. Об'ємні вироби з паперу. Створення бурульки.
Мета: Навчити створювати об'ємний виріб з паперу; розвивати просторове мислення.
Обладнання: білий папір, ножиці, клей, нитки для підвішування, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Що таке бурулька? Якої вона форми?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Об'ємні вироби (не плоскі, а товсті).
Слайд 3 – Як зробити бурульку (конус з паперу).
Слайд 4 – Як прикрасити (блискітки, вата, сніжинки).
-
Пальчикова гімнастика
«Бурулька тане» (пальці опускаються)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо об'ємну бурульку з паперу
-
Самостійна робота
Діти згортають конус, склеюють, прикрашають.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Зимові бурульки»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Чим об'ємний виріб відрізняється від плоского?
УРОК 14 (10.12.2025)
Тема: «Сипле, сипле сніг…». Послідовність дій під час створення аплікацій. Виготовлення зимової композиції.
Мета: Закріпити знання про послідовність створення аплікації; виготовити зимову композицію.
Обладнання: кольоровий папір, вата, клей, ножиці, картон, презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Яка краса взимку? Що можна зобразити?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Послідовність створення аплікації (1. фон, 2. головний об'єкт, 3. деталі).
Слайд 3 – Зимова композиція (дерево, сніг, сніговик, хмарка).
-
Фізхвилинка
«Сніг падає» (кружляння)
-
Пояснення завдання
Слайд 4 – Виготовляємо зимову аплікацію (з паперу та вати)
-
Самостійна робота
Діти створюють зимовий пейзаж.
-
Виставка робіт
Слайд 5 – «Зимова казка»
-
Рефлексія
Слайд 6 – З якої дії починається аплікація?
УРОК 15 (17.12.2025)
Тема: Візит інопланетянина. Послідовність дій під час створення аплікацій. Створення аплікації «Інопланетний корабель».
Мета: Закріпити послідовність створення аплікації; розвивати фантазію.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фольга, презентація.
Тип уроку: закріплення + творчість.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто такі інопланетяни? На чому вони літають?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Повторення послідовності створення аплікації.
Слайд 3 – Зразки інопланетних кораблів (круглі, трикутні, з ілюмінаторами).
Слайд 4 – Використання фольги для блиску.
-
Пальчикова гімнастика
«Літаємо в космосі» (руки вгору)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Інопланетний корабель»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють корабель, додають деталі.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Космічні кораблі»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Куди полетить твій корабель?
УРОК 16 (24.12.2025)
Тема: Скоро свято – Новий рік. Прикраси з паперу. Оздоблення виробів з паперу. Виготовлення новорічних іграшок з паперу.
Мета: Навчити виготовляти новорічні прикраси з паперу; розвивати творчість та дрібну моторику.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, блискітки, нитки, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які прикраси виготовляють до Нового року?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Види новорічних прикрас (гірлянди, ліхтарики, сніжинки, ялинки).
Слайд 3 – Як зробити паперову гірлянду (кільця).
Слайд 4 – Як зробити ліхтарик (складання, склеювання).
-
Пальчикова гімнастика
«Ялинка» (пальці – гілочки)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо новорічну прикрасу (гірлянду або ліхтарик)
-
Самостійна робота
Діти виготовляють прикраси, прикрашають блискітками.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Новорічні прикраси»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Куди повісиш свою прикрасу?
УРОК 17 (14.01.2026)
Тема: Світ захоплень. Розумна сова. Робота з пластичним матеріалом (пластилін). Виготовлення плоских зображень з пластиліну. Ліплення сови за зразком.
Мета: Ознайомити з технікою плоского ліплення (пластилінографія); навчити ліпити сову за зразком.
Обладнання: пластилін, дощечки, стеки, серветки, картон, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Який птах вважається наймудрішим?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Що таке пластилінографія (плоске ліплення на картоні).
Слайд 3 – Зразок сови (тулуб – овал, голова – круг, крила, очі великі).
Слайд 4 – Правила роботи з пластиліном (розігріти, не змішувати брудні кольори).
-
Пальчикова гімнастика
«Сова» (пальці – крила, очі)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Ліпимо сову на картоні (розмазуємо пластилін тонким шаром)
-
Самостійна робота
Діти створюють плоске зображення сови.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Мудрі сови»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що нового ти дізнався про ліплення?
УРОК 18 (04.02.2026)
Тема: Спорт. Сідаємо на велосипед. Робота з папером. Згинання і складання паперу. Створення моделі велосипеда за зразком. Декорування виробу.
Мета: Закріпити навички згинання та складання паперу; навчити створювати модель велосипеда.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Який транспорт допомагає займатися спортом?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Згинання і складання паперу (повторення).
Слайд 3 – Зразок велосипеда (колеса – круги, рама – смужки).
Слайд 4 – Послідовність виготовлення.
-
Фізхвилинка
«Їдемо на велосипеді» (рухи ногами в повітрі)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо модель велосипеда з паперу
-
Самостійна робота
Діти вирізають деталі, складають, склеюють, прикрашають.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Велосипеди»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Якого кольору твій велосипед?
УРОК 19 (11.02.2026)
Тема: Мої улюблені книжки. Вінні-Пух. Аплікація з паперу. Виготовлення сюжетних казкових композицій. Розміщення деталей аплікації на площині. Створення аплікації «Вінні-Пух».
Мета: Розвивати композиційні навички; навчити створювати аплікацію казкового героя.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: засвоєння нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто такий Вінні-Пух? З якої він книжки?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Як розмістити деталі на аркуші (композиція: головне в центрі).
Слайд 3 – Зразок Вінні-Пуха (коричневий тулуб-овал, червона кофтинка).
Слайд 4 – Послідовність наклеювання (спочатку фон, потім герой, потім деталі).
-
Пальчикова гімнастика
«Ведмедик» (пальці крокують по столу)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Вінні-Пух»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють деталі.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наші Вінні-Пухи»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що тримає Вінні-Пух у лапках?
УРОК 20 (25.02.2026)
Тема: Транспорт. «Мчать машини по дорозі…». Аплікація з паперу. Послідовність дій під час створення аплікацій. Розміщення деталей аплікації на площині. Створення аплікацій за зразком.
Мета: Закріпити послідовність створення аплікації; виготовити аплікацію «Машина».
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які види транспорту знаєте?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Повторення послідовності створення аплікації (фон → головний об'єкт → деталі).
Слайд 3 – Зразок машини (кабіна, кузов, колеса).
Слайд 4 – Розміщення на аркуші (дорога, небо).
-
Фізхвилинка
«Машина їде» (руки на кермо, сигналимо)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Машина на дорозі»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють машину, дорогу, хмаринки.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Вулиця міста»
-
Рефлексія
Слайд 7 – З яких деталей складається машина?
УРОК 21 (04.03.2026)
Тема: Професії. Здоровий зубчик – білий чубчик. Робота з папером. Послідовність дій під час створення аплікацій. Створення аплікації-плаката за зразком.
Мета: Ознайомити з професією лікаря-стоматолога; навчити створювати аплікацію-плакат.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто лікує зуби? Чому треба їх чистити?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Професія стоматолога (що робить, які інструменти).
Слайд 3 – Що таке плакат (великий аркуш із закликом або правилами).
Слайд 4 – Зразок плаката «Здоровий зубчик».
-
Пальчикова гімнастика
«Чистимо зуби» (пальці – зубна щітка)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію-плакат «Веселий зубчик»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють зубчик, щітку, пасту.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Плакати здорових зубів»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Що треба робити, щоб зуби були здорові?
УРОК 22 (11.03.2026)
Тема: Час. Будильник – кошенятко. Робота з папером. Виготовлення будильника за зразком.
Мета: Ознайомити з поняттям часу та будильника; навчити виготовляти аплікацію «Будильник-кошенятко».
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Для чого потрібен будильник?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Що таке час? Годинник і будильник.
Слайд 3 – Зразок будильника у формі кошеняти (круглий циферблат, вушка, стрілки).
Слайд 4 – Послідовність виготовлення.
-
Фізхвилинка
«Будильник дзвонить» (руки дзвіночком)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо аплікацію «Будильник-кошенятко»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють будильник, малюють стрілки.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Наші будильники»
-
Рефлексія
Слайд 7 – На яку годину ти поставиш стрілки?
УРОК 23 (18.03.2026)
Тема: Весняна мозаїка. Кучерявий баранець. Виготовлення кучерявого баранця за зразком.
Мета: Закріпити техніку мозаїки; виготовити аплікацію «Баранці» з паперу.
Обладнання: білий папір, клей, картон, фломастери, вата (за бажанням), презентація.
Тип уроку: закріплення + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто дає нам вовну? Як виглядає баранець?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Згадуємо техніку мозаїки (рваний папір).
Слайд 3 – Зразок баранця (тулуб – овал, ніжки, голова, кучері – маленькі клаптики).
Слайд 4 – Як зробити кучері (скручені смужки паперу або рвані шматочки).
-
Пальчикова гімнастика
«Баранці» (пальці скручуються)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Виготовляємо аплікацію «Кучерявий баранець»
-
Самостійна робота
Діти створюють баранця з рваних шматочків паперу.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Весняна отара»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Чим кучері баранця схожі на весняні хмаринки?
УРОК 24 (01.04.2026)
Тема: Навіщо треба їсти. Смачна грушка. Робота з пластичним матеріалом (пластилін). Ліплення грушки за зразком.
Мета: Ознайомити з користю фруктів; навчити ліпити грушку з пластиліну.
Обладнання: пластилін (жовтий, зелений, червоний), дощечки, стеки, серветки, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які фрукти корисні для здоров'я? Якої форми грушка?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Чому фрукти треба їсти щодня (вітаміни).
Слайд 3 – Форма грушки (куляста зверху, вужча знизу).
Слайд 4 – Послідовність ліплення (куля → видовжуємо нижню частину → хвостик).
-
Пальчикова гімнастика
«Фрукти» (пальці – грушка)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Ліпимо грушку з пластиліну
-
Самостійна робота
Діти ліплять грушки, додають листочки та хвостики.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Фруктовий сад»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Який твій улюблений фрукт?
УРОК 25 (08.04.2026)
Тема: Весняні свята. Великдень. Великодні писанки. Робота з папером. Розміщення деталей аплікації на площині. Виготовлення великодньої аплікації за зразком.
Мета: Ознайомити з великодніми традиціями; навчити виготовляти аплікацію «Писанка».
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Яке свято навесні фарбують яйця?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Традиції Великодня (писанки, крашанки, паска).
Слайд 3 – Символи на писанках (сонце, хрест, квіти).
Слайд 4 – Зразок аплікації «Писанка».
-
Фізхвилинка
«Фарбуємо яйце» (кругові рухи)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Великодня писанка»
-
Самостійна робота
Діти вирізають яйце, прикрашають орнаментом.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Великодні писанки»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Який візерунок ти намалював на писанці?
УРОК 26 (15.04.2026)
Тема: Світ рослин. Зі святом весни! Виготовлення об'ємних виробів з паперу. Створення квітки нарцису за зразком.
Мета: Навчити створювати об'ємну квітку з паперу; розвивати дрібну моторику.
Обладнання: жовтий, білий, зелений папір, ножиці, клей, презентація.
Тип уроку: вивчення нового + практика.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Які квіти цвітуть навесні першими?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Будова квітки нарциса (пелюстки, коронка, стебло).
Слайд 3 – Як зробити об'ємну квітку (пелюстки відгинаються).
Слайд 4 – Послідовність виготовлення.
-
Пальчикова гімнастика
«Квітка розквітає» (долоньки розкриваються)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо об'ємний нарцис
-
Самостійна робота
Діти вирізають деталі, склеюють, відгинають пелюстки.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Весняний сад»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Чим об'ємна квітка відрізняється від плоскої?
УРОК 27 (22.04.2026)
Тема: Подорожуємо в часі. З Днем народження, динозаврику! Робота з папером. Послідовність дій під час створення аплікацій. Розміщення деталей аплікації на площині. Виготовлення композиції за зразком.
Мета: Розвивати уяву; закріпити послідовність створення аплікації; виготовити динозаврика.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, презентація.
Тип уроку: закріплення + творчість.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Привітання. Перевірка готовності.
-
Мотивація
Слайд 1 – Хто такі динозаври? Коли вони жили?
-
Пояснення нового матеріалу
Слайд 2 – Повторення послідовності створення аплікації.
Слайд 3 – Зразок динозаврика (тулуб, довга шия, хвіст, лапки).
Слайд 4 – Як прикрасити (плями, колючки).
-
Фізхвилинка
«Динозаврик» (великі кроки, руки перед собою)
-
Пояснення завдання
Слайд 5 – Створюємо аплікацію «Динозаврик»
-
Самостійна робота
Діти вирізають та наклеюють динозаврика.
-
Виставка робіт
Слайд 6 – «Світ динозаврів»
-
Рефлексія
Слайд 7 – Як звати твого динозаврика?
УРОК 08.04.2026
Тема: Весняні свята. Великдень. Великодні писанки. Робота з папером. Розміщення деталей аплікації на площині. Виготовлення великодньої аплікації за зразком.
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів з традиціями святкування Великодня; вчити виготовляти аплікацію «Великодня писанка» з паперу; формувати вміння розміщувати деталі на площині.
Розвивальна: розвивати дрібну моторику, окомір, творчу уяву.
Виховна: виховувати повагу до народних традицій, охайність, посидючість.
Обладнання: кольоровий папір, картон (основа), ножиці, клей-олівець, серветки, зразок аплікації, шаблони писанки та візерунків.
Хід уроку
1. Організаційний момент (2 хв)
Привітання. Перевірка готовності до уроку. Повторення правил безпеки з ножицями та клеєм.
2. Вступна бесіда (6 хв)
-
Які весняні свята ви знаєте? (Великдень, День весни, Благовіщення).
-
Що ви знаєте про Великдень? (фарбують яйця, печуть паски, ходять до церкви).
-
Як називаються розписані яйця? (писанки, крапанки, дряпанки).
-
Розгляд зразків великодніх аплікацій.
3. Аналіз зразка (4 хв)
-
З яких деталей складається аплікація? (основа — картон, писанка, візерунки).
-
Як розміщені деталі на площині? (писанка по центру, візерунки на ній).
-
Які кольори використано? (червоний, жовтий, зелений, синій).
4. Планування роботи (3 хв)
-
Вибрати фон (картон).
-
Вирізати писанку за шаблоном.
-
Приклеїти писанку на картон.
-
Вирізати візерунки (смужки, кружечки, трикутники, квіти).
-
Приклеїти візерунки на писанку.
-
Додати декоративні елементи (якщо є).
5. Фізкультхвилинка (3 хв)
«Великодня» — учні стрибають (як зайчики), плескають, промовляють «Христос воскрес!».
6. Практична робота (18 хв)
-
Учні виконують аплікацію за зразком.
-
Учитель нагадує: спочатку викласти деталі на основі, потім приклеювати.
-
Контроль за правильністю вирізання та приклеювання.
7. Виставка робіт (3 хв)
-
Учні представляють свої писанки, розповідають про вибрані візерунки.
8. Підсумок уроку (3 хв)
-
Що нового дізналися про Великдень?
-
Які кольори використовували?
-
Що було найважчим?
Очікувані результати: учні вміють виготовляти аплікацію «Великодня писанка» за зразком.
УРОК 15.04.2026
Тема: Світ рослин. Зі святом весни! Виготовлення об'ємних виробів з паперу. Створення квітки нарцису за зразком.
Мета:
Навчальна: вчити виготовляти об'ємну квітку нарцису з паперу; формувати вміння працювати за зразком.
Розвивальна: розвивати дрібну моторику, просторову уяву.
Виховна: виховувати любов до природи, бережливе ставлення до квітів.
Обладнання: кольоровий папір (білий, жовтий, зелений, помаранчевий), картон (основа), ножиці, клей, олівець, шаблони пелюсток, зразок квітки.
Хід уроку
1. Організаційний момент (2 хв)
Привітання. Перевірка готовності.
2. Вступна бесіда (5 хв)
-
Які квіти розквітають навесні? (проліски, тюльпани, нарциси, гіацинти).
-
Що ви знаєте про нарцис? (цвіте у квітні-травні, має жовту серединку і білі пелюстки).
-
Розгляд зразка об'ємної квітки.
3. Аналіз конструкції (5 хв)
-
З яких частин складається нарцис? (пелюстки — 6 шт., серединка-корона, стебло, лист).
-
Як зробити квітку об'ємною? (пелюстки трохи зігнути, серединку — склеїти циліндриком).
-
Які кольори використати? (білі пелюстки, жовта або помаранчева серединка, зелене стебло).
4. Планування роботи (5 хв)
-
Вирізати 6 пелюсток за шаблоном.
-
Вирізати серединку (смужка для циліндра).
-
Склеїти серединку циліндриком.
-
Приклеїти пелюстки навколо серединки.
-
Вирізати стебло та листок.
-
Приклеїти квітку на основу або зробити стебло з паперу.
5. Фізкультхвилинка (3 хв)
«Квіти» — учні показують руками, як квіти ростуть, розпускаються.
6. Практична робота (18 хв)
-
Учні виготовляють об'ємну квітку нарциса за зразком.
-
Учитель допомагає склеювати серединку, згинати пелюстки.
7. Виставка робіт (3 хв)
-
Учні створюють весняну галявину з нарцисів на дошці.
8. Підсумок уроку (3 хв)
-
Яку квітку виготовили?
-
Що таке об'ємний виріб?
-
Чи сподобалося створювати квітку?
Очікувані результати: учні вміють виготовляти об'ємну квітку нарциса з паперу.
УРОК 22.04.2026
Тема: Подорожуємо в часі. З Днем народження, динозаврику! Робота з папером. Послідовність дій під час створення аплікацій. Розміщення деталей аплікації на площині. Виготовлення композиції за зразком.
Мета:
Навчальна: вчити виготовляти аплікацію «Динозаврик» з паперу; закріплювати послідовність дій при створенні аплікації.
Розвивальна: розвивати дрібну моторику, уяву, вміння працювати за зразком.
Виховна: виховувати інтерес до доісторичного світу, акуратність.
Обладнання: кольоровий папір (зелений, коричневий, жовтий), картон (основа), ножиці, клей, олівець, шаблони деталей динозавра, зразок аплікації.
Хід уроку
1. Організаційний момент (2 хв)
Привітання. Перевірка готовності.
2. Вступна бесіда (6 хв)
-
Чи любите ви подорожувати?
-
Уявіть, що ми подорожуємо в часі. Куди б ви хотіли потрапити? (в минуле, до динозаврів).
-
Що ви знаєте про динозаврів? (великі, різні, вимерли).
-
Розгляд зразка аплікації «Динозаврик».
3. Аналіз зразка (4 хв)
-
З яких деталей складається динозавр? (тулуб, голова, шия, хвіст, 4 лапи, око).
-
Як розміщені деталі? (голова — спереду, хвіст — ззаду, лапи — знизу).
-
Які кольори використано? (зелений, коричневий).
4. Послідовність дій (4 хв)
-
Вибрати фон (картон).
-
Вирізати тулуб динозавра.
-
Вирізати голову, шию, хвіст.
-
Вирізати лапи.
-
Викласти деталі на основі.
-
Приклеїти деталі.
-
Додати око, плями, шипи.
5. Фізкультхвилинка (3 хв)
«Динозаври» — учні імітують ходу динозаврів, тупають, плескають.
6. Практична робота (18 хв)
-
Учні виготовляють аплікацію «Динозаврик» за зразком.
-
Учитель стежить за правильністю вирізання та розміщення деталей.
7. Виставка робіт (3 хв)
-
Учні презентують своїх динозавриків, дають їм імена.
8. Підсумок уроку (3 хв)
-
Що нового дізналися?
-
Яка послідовність створення аплікації?
-
Що сподобалося?
Очікувані результати: учні вміють виготовляти аплікацію за зразком, дотримуючись послідовності дій.
УРОК 29.04.2026
Тема: Веселка. Клоун «Веселунчик». Робота з папером. Послідовність дій під час створення аплікацій. Розміщення деталей аплікації на площині. Виготовлення клоуна за зразком.
Мета:
Навчальна: вчити виготовляти аплікацію «Клоун» з паперу; закріплювати послідовність дій при створенні аплікації.
Розвивальна: розвивати дрібну моторику, кольорове сприйняття, творчу уяву.
Виховна: виховувати позитивне ставлення до цирку, охайність.
Обладнання: кольоровий папір (різні кольори), картон (основа), ножиці, клей, олівець, шаблони деталей клоуна, зразок аплікації.
Хід уроку
1. Організаційний момент (2 хв)
Привітання. Перевірка готовності.
2. Вступна бесіда (5 хв)
-
Що таке веселка? Скільки кольорів у веселки? (7).
-
Хто такий клоун? (цирковий артист, веселить людей).
-
Чому клоуна можна назвати «Веселунчик»? (він веселий, смішний).
-
Розгляд зразка аплікації «Клоун».
3. Аналіз зразка (5 хв)
-
З яких деталей складається клоун? (голова, капелюх, очі, ніс, рот, волосся, костюм, кульки).
-
Як розміщені деталі на площині? (голова вгорі, костюм унизу, кульки навколо).
-
Які кольори використано? (яскраві — червоний, жовтий, синій, зелений, помаранчевий).
4. Послідовність дій (5 хв)
-
Вибрати фон (картон).
-
Вирізати голову та костюм клоуна.
-
Вирізати деталі обличчя (очі, ніс, рот, волосся).
-
Вирізати капелюх.
-
Вирізати кульки (різних кольорів).
-
Викласти деталі на основі.
-
Приклеїти деталі.
-
Додати декоративні елементи (ґудзики, бантик).
5. Фізкультхвилинка (3 хв)
«Клоун» — учні імітують рухи клоуна: смішні стрибки, підкидання м'яча, поклони.
6. Практична робота (18 хв)
-
Учні виготовляють аплікацію «Клоун Веселунчик» за зразком.
-
Учитель звертає увагу на яскравість кольорів, симетричне розміщення деталей.
7. Виставка робіт (3 хв)
-
Учні презентують своїх клоунів, розповідають, які кульки вони тримають, як їх звати.
8. Підсумок уроку (3 хв)
-
Які кольори веселки використовували?
-
Яка послідовність створення аплікації?
-
Що найбільше сподобалося?
Очікувані результати: учні вміють виготовляти аплікацію «Клоун» за зразком, дотримуючись послідовності дій.