Консультація для батьків "Музичне виховання дитини в сім′ї"

Про матеріал
Консультація та практичні рекомендації для батьків дошкільників щодо важливості музичного виховання дітей, починаючи з раннього віку.
Перегляд файлу

Музичне виховання дитини в сімї

           У дитини, котра частіше знайомиться з музикою, більш багатші почуття, вони більше відповідають на почуття і переживання інших людей. Краще, скоріше і повніше вбирають в себе все нове, як правило добре вчаться. Багато дітей дуже ємоційі. Вони відчувають велику потребу в художніх враженнях, в активному прояві своїх почуттів.

           Інтерес до музики і музичні здібності виявляються у дітей по різному. Багато з них з великою цікавістю слухають музику і співають, інші до музики нібито байдужі. Іноді вважають,що такі діти від природи не музичні, в них немає слуху і розвивати його безперспективно. Така точка зору невірна. У кожної дитини можливо розбудити інтерес і любов до музики, розвивати музичний слух та голос. Це підтверджує і життєва практика і наука. Привчати дитину до музики в домашніх умовах потрібно з самого раннього віку. Робити це потрібно різними засобами: співати дитині пісні, привчати слухати платівки, музичні записи, дитячі музичні радіо та телепередачі. Якщо є можливість водити дитину на концерти. Треба дотримуватись того, щоб діти не просто раділи музиці, а вчилися переживати закладені в цю музику почуття. Треба розмовляти з дитиною, питати в неї - яка це музика, весела чи сумна, спокійна чи навпаки схвильованна, про таку музику може розповісти? Що під неї хочеться робити? Іноді не називая твір, пропонувати дитині назвати його. Такі питання викликають інтерес дітей до слухання і розвиває їх творчі здібності. Розвиток вміння ємоційного переживання музики допомогає також читанню казок, оповідань, тому що переданий словесно сюжет і переживання героїв дітям більш доступне.

            Діти дуже люблять повторно слухати музику, яка їм сподобалась. Іноді можна загадати загадки: співати мелодію без слів і запитати яка це пісня. Таким чином потрошку непомітно дитина привчається до музики. Внаслідок такої роботи батьки зрозуміють те, що дітей без слуху немає. Є діти у яких ще не виявляються музичні здібності і треба допомогти їм розвиватися:більше співати, слухати музику, танцювати. Треба створити в сім’ї атмосферу любові до музики,  схвалювати потребу дитини проявити себе в музиці. Треба пам’ятати, що це приносить дитині радість і робить її добрішою.

 

 

docx
Додано
19 травня 2020
Переглядів
816
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку