Конспект заняття з пріорітетом художньо-мовленнєвого розвитку на тему : "Подорож у казку "Рукавичка"(моделювання казки)

Про матеріал

Тема: "Подорож у казку "Рукавичка" (ІІ молодша група) (Розповідання української народної казки "Рукавичка" методом моделювання).

Мета: Продовжувати вчити дітей емоційно сприймати зміст казки, запам'ятовуючи дійових осіб та послідовність подій. Вправляти у моделюванні казки за кольором та величиною. Розширити словник дітей образними поетично-художніми виразами: мишка - шкряботушка, жабка - скрекотушка, зайчик - побігайчик та ін. Вправляти у використанні засобів інтонаційної виразності, учити доцільно поєднувати рухи та міміку. Розвивати зв'язне мовлення, мислення, уяву та пам'ять під час підбору умовних замісників персонажів казки за величиною й кольором. Виховувати інтерес до роботи з наочного моделювання.

Перегляд файлу

Конспект заняття з художньо-мовленнєвої діяльності  (ІІ молодша група)

Тема: "Подорож у казку "Рукавичка"                                                        (Розповідання української народної казки "Рукавичка" методом моделювання).

Мета: Продовжувати вчити дітей емоційно сприймати зміст казки, запам'ятовуючи дійових осіб та послідовність подій. Вправляти у моделюванні казки за кольором та величиною. Розширити словник дітей образними поетично-художніми виразами: мишка - шкряботушка, жабка - скрекотушка, зайчик - побігайчик та ін. Вправляти у використанні засобів інтонаційної виразності, учити доцільно поєднувати рухи та міміку. Розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву та пам'ять під час підбору умовних замісників персонажів казки за величиною й кольором. Виховувати інтерес до роботи з наочного моделювання.

 

Матеріал: Декорація "Рукавичка", ляльковий персонаж - Колобок, чарівна скриня, картинки із тіньовим  зображенням героїв казки, хустинка, демонстраційне набірне полотно, демонстраційні круги для моделювання різного кольору та величини, набірне полотно на кожну дитину, шаблон рукавички на кожну дитину, круги для моделювання різного кольору та величини на кожну дитину.

 

Хід заняття:

 

 Організаційний момент:

 

Всі мерщій збирайтесь, діти,

Домовляймось  - не шуміти,

Не дрімати і не спати,

А активно працювати!

 

Вихователь: До нас в гості  завітав  - Колобок. Давайте з ним привітаємося. (Добрий день!)

Колобок: "Добрий день, малята!"

Колобок:  Я  запрошую нас у казку, а яку відгадайте:

(Вихователь загадує  загадку)

Загубив дід рукавичку

Рукавичку невеличку,

Звірі в неї поховались

Бо морозу налякались.

Та вже тісно їм усім -

Ось- ось-ось порветься дім. ("Рукавичка")

 

Вихователь: Правильно, це "Рукавичка". А у казку потрапити, нам допоможе чарівна  хустинка. Я скажу чарівні слова і ми у неї потрапимо:

 

- Чари- бари, чари -брись !

  В казці діти  - опинись!

 

– Діти,це дійсно,  казка «Рукавичка». (звертає увагу на декорації рукавички)

  Бесіда з дітьми за змістом казки:

      - Хто згубив рукавичку? (Дідусь згубив рукавичку)

      - Де дідусь згубив рукавичку? (В лісі)

      - Пригадаймо, хто прийшов першим до рукавички і як звали його?

        (Мишка-шкреботушка)

      - А чому її звали шкреботушка? (Бо вона лапками шкребе)

      - Повторіть діти мишка-шкреботушка.

      -  Хто прийшов другим до рукавички і як звали його?

         абка-скрекотушка)

      - А чому її звали скрекотушка? (Бо вона скрекоче)

      - Повторіть діти жабка-скрекотушка.

      - Хто прийшов наступним і як його звали?

        (Зайчик-побігайчик)

      - А чому його звали побігайчик? (Тому що він швидко бігає)

      - Повторіть діти зайчик-побігайчик.

      - Хто прийшов наступним? (Лисичка-сестричка)

      - А чому її звали сестричка? (Тому що вона сестричка вовку)

      - Повторіть діти лисичка-сестричка.

      - Хто прийшов до рукавички після лисички-сестрички? (Вовчик-братик)

      - А чому його звали братик? (Тому що він братик лисичці)

      - Повторіть діти вовчик-братик.

      - Хто прийшов до рукавички після вовчика- братика? (Кабан-іклан)

      - А чому його звали іклан? (Тому що в нього великі ікла)

      - Повторіть діти кабан-іклан.

      - Хто прийшов до рукавички після кабана-іклана? (Ведмідь-набрід)

      - А чому його так звали? (Тому, що він бриде)

 

     

Вихователь: Малята, а ви хочете перетворитись на героїв казки «Рукавичка»?             ( Так)

- Ось ця чарівна хустинка   знову нам допоможе:

   «Раз, два ,три  дітей на звіряток  перетвори».

 

Гра – імітація  «Хто прийшов у рукавичку»

Виставлена декорація - рукавичка. Вихователь по черзі показує тіньове  зображення казкового героя, діти називають та зображують його, звуконаслідуючи  та відтворюючи рухи. 

 

 - Ой , погляньте, за рукавичкою, щось лежить, це мабуть Колобок нам щось       залишив. Що це?(скринька)

 - Зараз ми її відкриємо і дізнаємось, що в ній.

 - Ви здогадалися, що це за фігури? (Це різнокольорові круги)

 - Колобок кругленький , ось і залишив нам різнокольорові круги

 - Вони однакові за розміром чи ні? (Вони різні)

 - Кого вони можуть зображати? (Героїв казки)

 - Тут у скриньці записка  від Колобка:

 "Завдання: -  Впізнайте героїв казки  "Рукавичка".

(Вихователь виставляє на набірному полотні різнокольорові круги різних розмірів.)

   

 - Хто першим прийшов до рукавички? (Мишка-шкреботушка)

   - Яку фігуру візьмемо? (Сірий найменший круг)

   - Хто далі прийшов? (Жабка-скрекотушка)

   - Яку для неї візьмемо фігуру? (Зелений круг)

   -  Цей круг більший за сірий, бо жабка більша за мишку і вона зелена.

   - Яку фігуру візьмемо далі? (Сірий більший круг)

   - Кого він буде зображати? (Зайчика-побігайчика)

   - Цей круг більший за зелений, бо зайчик більший за жабку і сірий.

   - Далі яку візьмемо фігуру? (Оранжевий круг)

   - Хто це? (Лисичка-сестричка)

   - Цей круг більший за сірий, бо лисичка більша за зайчика і оранжева.

   - А яку фігуру візьмемо зараз? (Великий сірий круг)  

   - Кого він буде зображати? (Вовчика братика)

   - Цей круг більший за оранжевий, бо вовк більший за лисичку і він сірий.

   - Далі яку візьмемо фігуру? (Коричневий менший круг)

   - Хто це? (Кабан-іклан)

   - Цей круг більший за сірий, бо кабан більший за вовка і він коричневий.

   - А яку фігуру візьмемо зараз? (Коричневий великий круг)

   - Кого він буде зображати? (Ведмедя)

   - Цей круг найбільший, бо ведмідь більший за всіх звірів.

 

Вихователь:  Молодці, ви вірно справились із завданням.

- Чарівна хустинка допомогла нам потрапити у казку, а щоб повернутися назад, нам потрібно казку за допомогою кружечків розказати.

– Сідайте зручненько,

   Слухайте веселенько.

 

– Моделювання казки «Рукавичка»  

– Я буду розповідати казку, а ви за допомогою кругів будете моделювати казку.

     У кожного з вас на тарілочці  лежить рукавичка і круги різного кольору і різної величини, і з них ви будете викладати казку на набірному полотні. Будьте уважні.

(Кожна дитина моделює казку «Рукавичка» з кругів різного кольору і різної величини).

Підсумок:

Вихователь: Що сталося в кінці казки? Отже, дід забрав рукавичку і звірі залишилися без дому. Пропоную  їм інший дім збудувати.

 

Руханка

Для звіряток ми усіх

Побудуєм гарний дім,         

 Ось такий високий,    (руки вгору)                       

 Ось такий широкий,  (руки в сторони)              

 Двері щоб вузенькі,  (руки перед собою)       

 А поріг низенький.  (присідають)           

 Буде жити добре в нім,  (оплески)        

Буде весело усім.       (стрибки)


Вихователь: Казку розказали, дім звірятам побудували, отже можемо з Колобком прощатися і   в садочок повертатися. До побачення !

 

(Вихователь промовляє чарівні слова і накриває дітей чарівною хустиною)

 

- Чари- бари, чари -брись

  У садочок  повернись!

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шилкіна Наталя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
19 травня 2020
Переглядів
11964
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку