Консультація для батьків
містить поради, які допоможуть навчити дітей доглядати за кімнатними рослинами
Консультація для батьків:
«Вчимо дітей доглядати за кімнатними рослинами»
Зазвичай діти охоче допомагають доглядати за кімнатними рослинами, особливо, якщо перетворити це в захоплюючу гру. Можна зробити спеціальний лікарський халатик з бейджиком і укомплектувати спеціальну аптечку «лікування» для кімнатних рослин.
В аптечку покладіть: пульверизатор, губку, щіточку, пензлик, лійку.
Можна проводити з дітками перші уроки з профілактики квіткових хвороб. Розповісти, які рослини люблять світло, а які тінь; які віддають вологу, а які – не дуже. Малюки запам'ятають, що не можна залишати пил і бруд на листі, тому що рослинам буде важко дихати. В лісі, на полях і луках пил змивається дощами, а про кімнатні рослини повинні піклуватися люди.
Також юні квіткарі повинні знати, що Якщо пошкоджений пагін - видаляємо пошкоджену частину. Після цього забезпечуємо посилене харчування рослині, і вона піде на поправку. А зламані стеблинки і листочки потрібно поставити у воду, щоб вони пустили корінці, після чого їх пересадити.
Що ще можна довірити маленьким помічникам? Відомо, що всі діти люблять робити поробки, ось і дозвольте їм прикрасити квіткові горщики та вазони. Старші діти цілком впораються з технікою декупаж, а значить, красиво і оригінально оформлять квіткові будиночки.
Рекомендую Вам:
- Поспостерігайте з дитиною за кімнатними рослинами у Вас вдома. Зверніть увагу на листя, стебла, квіти. Задайте питання: «Якого кольору листя, квіти? Які вони? (великі, маленькі). Скільки їх?
- Розкажіть про те, що рослини живі, за ними потрібно доглядати (поливати, протирати листя.) Їм потрібно багато світла. В цих умовах вони добре себе почувають, не хворіють (у них не сохнуть і не в'януть листочки). На них приємно дивитися, ними можна милуватися.
- Запропонуйте допомогти Вам полити квіти водою з лійки.
- Покажіть, як потрібно протирати великі листочки кімнатних рослин, використовуючи ганчірочку.
Гра «Закінчи речення»
Я починаю речення, а ти продовжуєш, починаючи свою відповідь зі слів «для того щоб».
- Кімнатні рослини необхідно поливати (.... для того, щоб вони не зів'яли).
- Листя на кімнатних рослинах потрібно протирати (.... для того, щоб вони могли дихати).
- Кімнатним рослинам потрібне сонячне світло (... для того, щоб вони могли добре рости).
- Кімнатні рослини потрібні людині (... для того щоб прикрашати її будинок).
- А для чого ще кімнатні рослини потрібні людині (... для того, щоб очищати повітря).