Контрольна робота №1. Світ фантазії і мудрості. Міфи, легенди, народні перекази та казки.

Про матеріал
Контрольна робота №1. Світ фантазії і мудрості. Міфи, легенди, народні перекази та казки. Створена у формі літературного диктанту, дозволяє перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми; формувати й розвивати вміння застосовувати здобуті знання практично.
Перегляд файлу

Контрольна робота № 1 за темою «Вступ. Світ фантазії, мудрості» (міфи та легенди українців, народні перекази, народні казки). Тестові завдання

Мета:

- перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми;

- формувати й розвивати вміння застосовувати здобуті знання практично, виконувати тестові завдання різних видів;

- виховувати повагу до української літератури, прагнення більше знати й уміти.

Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок.

Перебіг уроку

 

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Протягом кількох уроків ми вивчали народні казки: знайомилися з їхнім змістом, будовою, особливостями, героями. Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої роботи. Не тільки здобуті знання, а й увага, зосередженість допоможуть вам отримати гарні результати. Бажаю успіху!

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

(Учні записують у зошити тему уроку.)

IV. Виконання контрольної роботи

1. Інструктаж до виконання роботи

Завдання 1-12 виконуються у формі літературного диктанту. Продовжити речення… (0, 5 б.).

2. Виконання учнями тестових завдань

1. Слово фольклор у перекладі з англійської мови означає…  (народна мудрість)

2. Жанр твору «Берегиня»….(легенда)

3. Рожевоквітна неопалима купина символізує (за твором «Неопалима купина»)

(незнищенність Вітчизни, народу).

4. Народне оповідання про незвичайні, часом фантастичні події називається…. (казкою)

5. Казка «Летючий корабель» належить до різновиду казок….(чарівних)

6. Основні особливості народної казки ….( наявність магічних чисел, своєрідність зачину та кінцівки: «Був-не-був, та кажуть люди, що був», «А вони й досі живуть, хліб жують і постолом добро возять», наявність прислів’їв, приказок, загадок).

7. Причина, через яку багатий брат вирішив забрати у бідного корову (казка «Мудра дівчина»)… (заздрість)

8. Мара із легенди «Берегиня» була богинею… (тьми, хвороб, смерті)

9. Чому озеро назвали Синевірським («Як виникли Карпати»)….(було синє-синє, як небо)

10. Що таке «Зоряний Віз»…. (небесне сузір’я)

11. Фольклор творив …. (народ)

12. Якої казки стосується прислів’я «На панську мудрість – мужицька хитрість» …. («Мудра дівчина»)


 


 

13. Назвати жанри творів (2б).

«Прийом у запорожціі»………… переказ

«Летючий корабель» ………….. казка

«Чому в морі є перли і мушлі»……. Легенда

«Дажбог»………..міф

 

14. Хто із героїв «Летючого корабля» (2б)

Добуває живлющу і цілющу воду……Скороход

Веде своє військо до царя …….. Дурень

Перетворює черствий хліб на білі паляниці…… Дід

Охолоджує гарячу баню……..Морозко

 

15. Уривок із твору  (2б.)


«Любилися дівчина з хлопцем. Та дівчина була царського роду, а хлопець із бідної сім’ї»

 

«Були собі два брати: один – убогий, а другий – багатий»

 

 

«Чому в морі є перли і мушлі»

 

            

 

«Мудра дівчина»

 

 

 


«Жили собі дід і баба, а в них було три сини: два – розумних, а третій – дурний»

 

 

«Летючий корабель»

 

 


«Колись була птиця-жайворонок – царем, а царицею – миша»

 

 

«Яйце-райце»

 

 


V. Підсумок уроку

Рефлексія

(Фрази записані на дошці, учні ПО черзі продовжують одну фразу за бажанням.)

- Сьогодні на уроці я зрозумів (-ла), що …

- Я думаю, що отримаю …

- Я хотів би (-ла б) …

VI. Домашнє завдання

Прочитати казку «Фарбований Лис» І. Франка.

 

docx
Додано
5 жовтня 2020
Переглядів
1519
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку