ТЕМА УРОКУ: Контрольна робота за творчістю сучасних письменників
МЕТА УРОКУ: Проконтролювати обсяг знань, здобутих учнями при вивченні даної теми; виявити помилки у розумінні чи трактуванні теми, розвивати творче мислення дітей.
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми та мети уроку. Ознайомлення учнів із завданням, яке
стоїть перед ними, з умовами написання роботи та вимогами до неї.
ІІ. Робота над темою уроку. Завдання для написання контрольної роботи за творчістю письменників бароко і класицизму.
І варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
А.Матері;
Б. Батькові;
В. Леонові Верту
Г. Братові.
А. забороняють;
Б. співчувають;
В. підтримують;
Г. не розуміють.
3. Як звати справжню подругу Буби:
А. Аліна;
Б. Агата;
В. Анна;
Г. Йолька.
Рівень ІІ (дві правильні відповіді по 0,5 бала)
4. Які автори захоплювались пілотуванням:
А. Екзюпері;
Б. Мольєр;
В. Аромштам;
Г. Космовська;
Д. Бах.
5. Проблема «батьків і дітей» піднята у творах:
А. Космовської;
Б.Екзюпері;
В.Аромштам;
Г. Донна;
Д.Баха.
А. короткий оригінальний вислів;
Б. повчальна розповідь;
В. стимулюючий вислів;
Г. узагальнення;
Д. висміювання.
Рівень ІІІ (3 бали)
А.— географ;
Б.— король;
В.— ліхтарник;
Г.— честолюбец.
1. — Б;
2. — Г;
3. — В;
4. — А.
8. Дайте відповідь на запитання:
Чого я навчився у Маленького принца?
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Пізнання сенсу життя й осмислення свого місця в суспільстві (за твором Р.Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон».
ІІ варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
А. сумує;
Б. щоб помститись;
В. турбується про батьків;
Г. щоб передати отримані знання.
А. казку для дітей;
Б. казку для дорослих;
В. різдвяну казку;
Г. сумну казку.
А. Аліна;
Б. Агата;
В. Анна;
Г. Йолька.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0.5 бала)
А. Екзюпері;
Б. Баха;
В. Аромштам;
Г. Мольєра;
Д. Космовської.
А. астрономія;
Б. поезія;
В. хімія;
Г. техніка;
Д. подорожі.
А. короткий оригінальний вислів;
Б. повчальна розповідь;
В. стимулюючий вислів;
Г. узагальнення;
Д. виклад духовних чи моральних істин.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. «Усі дорослі колись були дітьми…—3
Б. «Якщо йти все вперед та вперед...» —1 ;
В. «Діти повинні бути поблажливими…— 5;
Г. «Я довго жив серед дорослих. Я бачив їх зовсім близько. І через це, зізнаюся,… — 2.
1. —… далеко не зайдеш»;
2. — … не почав думати про них краще»;
3.—… але мало хто з них про це пам’ятає».;
4. — … я родом з дитинства»;
5. — …. до дорослих».
8. Дайте відповідь на запитання:
Поясніть образи-символи з повісті-притчі Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон».
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. «Я родом з дитинства…» (за творчістю А де Сент-Екзюпері).
ІІІ. Підведення підсумків уроку, виставлення оцінок
ІV. Домашнє завдання. Ми закінчили вивчення сучасної літератури, ознайомилися з творами, запропонованими програмою. Але у вас є свої улюблені сучасні автори. Розкажіть про них, презентуйте твори, які читаєте ви. Форма представлення будь-яка: презентація, буклет, усна розповідь, міні-твір.
Творчість сучасних письменників
Тестові завдання
І варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
1.Кому присвятив «Маленького принца» автор:
А.Матері;
Б. Батькові;
В. Леонові Верту
Г. Братові.
2.Як батьки ставляться до дивацтв Джонатана:
А. забороняють;
Б. співчувають;
В. підтримують;
Г. не розуміють.
3. Як звати справжню подругу Буби:
А. Аліна;
Б. Агата;
В. Анна;
Г. Йолька.
Рівень ІІ (дві правильні відповіді по 0,5 бала)
4. Які автори захоплювались пілотуванням літаків:
А. Екзюпері;
Б. Мольєр;
В. Аромштам;
Г. Космовська;
Д. Бах.
5. Проблема «батьків і дітей» піднята у творах:
А. Космовської;
Б.Екзюпері;
В.Аромштам;
Г. Донна;
Д.Баха.
6.Афоризм — це:
А. короткий оригінальний вислів;
Б. повчальна розповідь;
В. стимулюючий вислів;
Г. узагальнення;
Д. висміювання.
Рівень ІІІ (3 бали)
7.Установіть послідовність зустрічі з героями:
А.— географ;
Б.— король;
В.— ліхтарник;
Г.— честолюбец.
1. — ;
2. — ;
3. — ;
4. — .
8. Дайте відповідь на запитання:
Чого я навчився у Маленького принца?
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Пізнання сенсу життя й осмислення свого місця в суспільстві (за твором Р.Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»).
Творчість сучасних письменників
Тестові завдання
ІІ варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
1.Чому Джонатан приймає рішення повернутися на Землю:
А. сумує;
Б. щоб помститись;
В. турбується про батьків;
Г. щоб передати отримані знання.
2.Яке замовлення отримав Екзюпері перед написанням Маленького принца:
А. казку для дітей;
Б. казку для дорослих;
В. різдвяну казку;
Г. сумну казку.
3.Як звати героїню твору М.Аромштам:
А. Аліна;
Б. Агата;
В. Анна;
Г. Йолька.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0.5 бала)
А. Екзюпері;
Б. Баха;
В. Аромштам;
Г. Мольєра;
Д. Космовської.
А. астрономія;
Б. поезія;
В. хімія;
Г. техніка;
Д. подорожі.
А. короткий оригінальний вислів;
Б. повчальна розповідь;
В. стимулюючий вислів;
Г. узагальнення;
Д. виклад духовних чи моральних істин.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. «Усі дорослі колись були дітьми…— ;
Б. «Якщо йти все вперед та вперед...» — ;
В. «Діти повинні бути поблажливими…— ;
Г. «Я довго жив серед дорослих. Я бачив їх зовсім близько. І через це, зізнаюся,… — .
1. —… далеко не зайдеш»;
2. — … не почав думати про них краще»;
3.—… але мало хто з них про це пам’ятає».;
4. — … я родом з дитинства»;
5. — …. до дорослих».
8. Дайте відповідь на запитання:
Поясніть образи-символи з повісті-притчі Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон».
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. «Я родом з дитинства…» (за творчістю А. де Сент-Екзюпері).