Контрольна робота на тему: «Сучасна література. У колі добрих героїв» (за творами Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», Т. Янсон «Капелюх чарівника», П.Маар «Машина для здійснення ба

Про матеріал
Різнорівневі завдання з теми: «Сучасна література. У колі добрих героїв» (за творами Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», Т. Янсон «Капелюх чарівника», П.Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»
Перегляд файлу

Білоцерківська гімназія – початкова школа №15

 

Урок зарубіжної літератури   5 клас.  Кушніренко С.М.

Тема: Контрольна робота на тему: «Сучасна література. У колі добрих героїв» (за творами Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», Т. Янсон «Капелюх чарівника», П.Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

Мета: перевірити рівень знань учнів з теми: «Сучасна література. У колі добрих героїв» (за творами Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», Т. Янсон «Капелюх чарівника», П.Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу», виховувати прагнення досягти високого результату.

Тип уроку: контролю і корекції знань і умінь.

Обладнання: картки з тестовими завданнями.

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання та перевірка готовності до уроку.

ІІ. Ознайомлення із завданнями.

ІІІ. Виконання контрольної роботи.

І варіант

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 0,5 бала)

1)Роальд Дал – це письменник

А) англійський

Б) французький

В) український

2) Які вічні цінності утверджуються у повісті-казці «Капелюх чарівника»?

           А) мистецькі

           Б) духовні

           В) матеріальні

 3) Суботик – це

          А) справжній хлопчик років 11

          Б) тваринка

          В) чарівне створіння із синіми цятками

4) В фентезійному романі «Чарлі і шоколадна фабрика» розкрито ідею:

         А) мати чудову родину і вірити в чудо

         Б) бути багатим і успішним

         В) мати свою шоколадну фабрику

5) Стосунки мумі-тролів ґрунтуються на

         А) егоїзмі й силі

         Б) любові та порозумінні

         В) байдужості й користі

6) За жанром твори Туве Янсон

         А)  оповідання-казка

         Б) роман-казка

         В) повість-казка

Середній рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)

Літературний диктант «Найкращий знавець твору»

  1. «Чарлі отримував на день народження маленьку плиточку…
  2. «містер Вонка знову відкрив…
  3. «Віллі Вонка прислав у газету оголошення про те, що п’ятьом дітям буде дозволено відвідати фабрику, щасливцями стануть…

Достатній рівень (за кожну правильну відповідь – 1,5 бала)

Дайте відповідь на запитання:

  1. На що були схожі хмарки? (Т.Янсон «Капелюх чарівника»)
  2. Персонаж твору – це… (дайте визначення)

Високий рівень ( відповідь – 3 бали)

Виконайте одне із завдань (на вибір)

  1. Напишіть листа герою твору, який вам найбільше сподобався.
  2. Опишіть, які фантастичні події відбувалися з улюбленим героєм.

ІІ варіант.

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 0,5 бала)

  1. Чому зрадів пан Пляшкер?

А) Що Суботик повернувся в суботу

Б) нарешті здійсняться всі бажання пана Пляшкера

В) Що Вівторакус буде приходити до нього у вівторок

      2. Коли Чарлі отримував довгоочікувану плитку шоколаду?

          А) коли пригощали друзі

          Б) купували батьки

          В) на свій день народження

      3. Усіх годує варенням

          А) Мумі-мама

          Б) Нюхмумрик

          В) Мумі-тато

       4) Коли прийде Суботик?

          А) Коли настане понеділок, а потім неділя

          Б) пан Пляшкер повернеться з роботи

          В) у четвер чотири рази прогуркоче грім

        5) Якими рисами наділила Туве Янсон мумі-тролів?

           А) впертістю

           Б) добротою

           В) егоїстичністю

         6) У чому мав потребу Віллі Вонка?

         А) хотів мати сім’ю

         Б) друзів

         В) ще більше багатства

 Середній рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)

 Літературний диктант «Найкращий знавець твору»

  1. «Унизу, біля річки, Мумі-троль угледів…
  2. «Отак будиночок Мумі-тролів став схожим на…
  3. «Мумі-тато прискіпливо оглянув…

Достатній рівень (за кожну правильну відповідь – 1,5 бала)

 Дайте відповідь на запитання:

  1. Що почало відбуватися із яєчною шкаралупою, яка полежала у яйці?

(Туве Янсон «Капелюх чарівника»)

Високий рівень ( відповідь – 3 бали)

1. Опишіть, які фантастичні події відбувалися з улюбленим героєм.

  1. Напишіть листа герою твору, який вам найбільше сподобався.

Домашнє завдання: повторити вивчене протягом року, підготуватись до уроку узагальнення та систематизації знань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
19 травня 2022
Переглядів
5899
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку