Костиря С.Г.
вчитель зарубіжної літератури
Червонокам’янського НВО
«загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів –
дитячий дошкільний заклад –
позашкільний центр»
Олександрійської районної ради
Кіровоградської області
10 кл. Контрольна робота
Тема: Творчість О.Уайльда, Ш.Бодлера, П.Верлена, А.Рембо.
Мета: перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу; розвивати навички самостійної роботи, зв’язного мовлення, логічного мислення; формувати уміння сконцентрувати увагу на даній роботі, уміння вибирати найголовніше з об’єму вивченого матеріалу.
Обладнання: зошити для контрольних робіт, матеріали для проведення контрольної роботи.
Тип у р о к у : урок контролю знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
• Оголошення теми і мети уроку.
II. Робота над темою уроку.
• Ознайомлення учнів зі змістом тематичної атестації.
• Повідомлення критеріїв оцінювання робіт.
ІІІ. Виконання учнями завдання:
І рівень (0,5 балів за правильну відповідь 0,5 Х 12=6 б.)
1. О. Уайльд був представником:
А.англійського романтизму; v Б. англійського реалізму;
В. англійського символізму; Г .англійського раннього модернізму.
2. Ким постав Доріан на початку розповіді?
а) звичайною, пересічною людиною; v б) хорошим молодиком;
в) авторитетом у злочинців.
3.Як звали художника, який намалював портрет Доріана?
А. Безіл; v Б. Боб; В. Бенджамен; Г. Білл.
4. Ким була Сибіла Вейн?
А. герцогинею; Б. актрисою; v В.прислугою.
5. Чому Доріан розчарувався в Сибілі?
а) він дізнався, з якої вона родини;
б) з’ясувалося, що в неї є дитина;
в) вона почала погано грати на сцені. v
6. Що зробив Доріан з портретом, щоб ніхто не дізнався про його таємницю?
а) спалив; б) сховав; v в) продав.
7. Найвизначніша збірка Ш. Бодлера має назву:
А «Квіти зла»; v Б «Штучний рай»;
В «Салон 1859 року»; Г «Паризький сплін».
8. Рядки «Найперше — музика у слові!» взято з вірша П. Верлена:
А «Забуті арієти»; Б «Так тихо серце плаче...»;
В «Поетичне мистецтво»; v Г «Осіння пісня».
9. Хто із сучасників А. Рембо називав його «ангелом і демоном»?
А) Ш. Бодлер; Б) П. Верлен; v
В) С. Малларме; Г) А. Франс.
10. Хто з французьких поетів-символістів став символом поетичного авангарду?
А )Ш. Бодлер; Б) П. Верлен;
В) С. Малларме; Г) А. Рембо. v
11. Символістський пощук «відповідностей» між різними началами життя відображено у вірші Рембо: а) «Моя циганерія»; б) «Голосівки»; v в) «П’яний корабель»
12. Який засіб художньої виразності покладено в основу вірша «Альбатрос
а)алітерацію; б)асонанс; в)антитезу v ?
ІІ рівень( 0,5 бала за кожну правильну відповідь 0,5 х 3=1,5)
1. У якому творі Ш. Бодлера своєрідно розкрито тему поета і поезії? (У вірші «Альбатрос».)
2. Зі скількох циклів складається збірка Ш. Бодлера «Квіти зла»? (Із шести циклів.)
3. Який головний образ-символ поезії А. Рембо «П’яний корабель»? (Образ корабля.)
ІІІ рівень ( 1 завд. - 1 бал; 2 завдання – 1 бад; 3 – 0,5 б.=2,5)
1.Установи відповідності між автором, назвою твору та країною
1. О.Уайльд а) «Осіння пісня» А. Франція
2. Ш.Бодлер б) « Злочин і кара» Б. Англія
3. П.Верлен в) « Кава з кардамоном» В. Росія
4. Й.Ягелло г) «Портрет Доріана Грея» Г. Франція
5. А.Рембо д) « Поетичне мистецтво» Д. Польща
6. Ф.Достоєвський е) « Голосівки» Е. Франція
2. Установи відповідності між героями та твором
1. Халіна А. «Кава з кардамоном»
2. Безіл Б. «Портрет Доріана Грея»
3. Кай
4. Генрі
5. Адам
6. Наталія
7. Адріан
8. Сибіла Вейн
9. Яцек Шрон
10. Кемпбел
11. Кася Печериця
12.Джеймс Вейн
3. Дати відповідь
Система віршоваих рядків, ритміча єдість яких грунтується лише на інтонаційній подібості ( вірш без рими і розмірів з довільим чергуваням рядків різної довжини) – це верлібр
ІV. Рівень ( 2 бала)
Напишіть твір-мініатюру
«Поезія, що запала в душу…»,
«Моє відкриття П.Верлена»,
«Безсмертна лірика поетів-символістів»