Для учнів з професії
«Муляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник»
Тема уроку. Контрольна робота (у форматі ЗНО)
Мета: перевірити знання і вміння учнів з вивчених тем, розвивати логічне мислення, орфографічну і пунктуаційну грамотність, увагу, памꞌять, поповнити словниковий запас учнів професійною лексикою.
Хід уроку.
І. Організація групи.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи.
ІV. Виконання завдань.
1. Усі слова розташовані за алфавітом у рядку
А будинок, поверхня, вологість, висота, приміщення
Б матеріал, перегородка, облицювання, коефіцієнт, гіпсокартон
В гідроізоляція, колір, плівка, покрівля, суміш
Г розчин, щітка, шпатель, деформація, фундамент
2. Орфографічна помилка допущена в слові
А флізалін
Б сумішю
В емульсія
Г профіль
3. Збірним є числівник
А вісімдесят
Б три
В дев’ятеро
Г десятий
4. Подвоєні літери треба писати в усіх словах
А залізобетон…ий, вмонтован…й, збудован…ий
Б відтермінован…ий, укладан…я, деревꞌян…ий
В настилан…я, приміщен…я, підготовлен….й
Г нанесен…я, виконан…я, складан…я
5. Окремо з часткою не треба писати виділене слово в рядку
А не/підписані договори підряду
Б не/збалансований бюджет
В не/налагоджені звꞌязки
Г не/витрачені ще кошти
6.Зꞌясуйте, який розділовий знак необхідно поставити у реченні
Для опорядження приміщень у громадських будівлях застосовують збірні мозаїчні вироби …плитки для настилання підлоги
А двокрапку
Б тире
В кому
Г крапку з комою
Прочитайте текст і виконайте завдання 7-10.
(1) Велику проблему для виконавців робіт становлять основи зі слабким верхнім шаром. (2) Як правило, такі шари утворюються в разі пересихання бетону чи розчину. (3) Досить складними є основи з мозаїчних покриттів. (4) У процесі ксплуатації в поверхневий шар проникають бруд, кіптява, оливи, полімерні включення від підошов взуття, та інші забруднення, що згодом впливає на адгезію самовирівнювання шарів до мозаїчних покриттів. (5) Тому найефективнішим методом відновлення несівної здатності основи є видалення верхнього шару за допомогою фрезувальної машини.
7. Ускладнене однорідними членами речення
А перше
Б друге
В третє
Г пꞌяте
8. Пунктуаційну помилку допущено у
А першому
Б другому
В третьому
Г четвертому
9. Вставне словосполучення є в реченні
А першому
Б другому
В третьому
Г четвертому
10. Складним є речення
А перше
Б друге
В третє
Г четверте
11.Зꞌясуйте вид односкладного речення
Після затвердіння укладеної бетонної суміші поверхню підлоги шліфують.
А означено-особове
Б безособове
В узагальнено-особове
Г неозначено-особове
12.Визначте, якою частиною мови є виділені слова у реченні (цифра позначає наступне слово).
Поверхні, (1)пофарбовані (2)із (3)застосуванням сухих (4)полімерцементних фарб, мають (5)бути однотонними
А) прийменник Б) прикметник В) дієслово Г)дієприкметник Д)іменник
28 |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
V.Підведення підсумків уроку.
VІ. Домашнє завдання.
Повторення правил з теми «Орфографія», «Морфологія», «Синтаксис», «Пунктуація».
1