Контрольна робота з теми: Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами 1. Теоретична частина: 1.1. Кількість речовини та моль Моль — це кількість речовини, яка містить ст

Про матеріал
Контрольна робота з теми: Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами 1. Теоретична частина: 1.1. Кількість речовини та моль Моль — це кількість речовини, яка містить стільки частинок, скільки їх у 12 г ізотопу вуглецю-12. Один моль містить 6,022 × 10²³ частинок. Це число називається числом Авоґадро. Кількість молекул або атомів можна знайти, знаючи кількість молей та число Авоґадро:
Перегляд файлу

Молярний об'єм — конспект для 8 класу

1. Що таке молярний об'єм?

Молярний об'єм — це об'єм, який займає 1 моль газу при нормальних умовах (н.у.). Нормальні умови — це температура 0C0^\circ C0C (273 К) і тиск 1 атмосфера (101,3 кПа).

2. Молярний об'єм газу

  • Молярний об'єм газу при нормальних умовах для ідеальних газів становить 22,4 л/моль.
  • Це означає, що 1 моль будь-якого ідеального газу (наприклад, кисень, азот) займає об'єм 22,4 літра, якщо умови є нормальними (температура 0°C і тиск 1 атм).

3. Формула для обчислення молярного об'єму:

Для обчислення молярного об'єму газу, якщо відома маса газу, використовується формула:

Vm=VnV_m = \frac{V}{n}Vm​=nV​

де:

  • VmV_mVm​ — молярний об'єм,
  • VVV — об'єм газу,
  • nnn — кількість молей газу.

4. Як обчислити молярний об'єм у конкретних умовах?

Для газу, що не знаходиться в нормальних умовах, молярний об'єм можна обчислити за допомогою рівняння стану ідеального газу:

PV=nRTPV = nRTPV=nRT

де:

  • PPP — тиск,
  • VVV — об'єм,
  • nnn — кількість молей,
  • RRR — універсальна газова стала (8,31 Дж/(моль\cdotpК)8,31 \, \text{Дж/(моль·К)}8,31Дж/(моль\cdotpК)),
  • TTT — температура в Кельвінах.

5. Приклад задачі:

Задача: Який об'єм 2 молів кисню (O₂) при нормальних умовах?

  • Молярний об'єм газу при нормальних умовах — 22,4 л/моль.
  • Кількість молей кисню — 2 молі.

Об'єм 2 молів кисню:

V=n×Vm=2 молі×22,4 л/моль=44,8 л.V = n \times V_m = 2 \, \text{молі} \times 22,4 \, \text{л/моль} = 44,8 \, \text{л}.V=n×Vm​=2молі×22,4л/моль=44,8л.

6. Підсумок:

  • Молярний об'єм газу — це об'єм, який займає 1 моль газу за нормальних умов (22,4 л/моль).
  • Він використовується для визначення об'єму газу за відомою кількістю молей

 

docx
Додано
12 грудня 2024
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку