Тема: Контрольна робота №2 з теми « Оксиди. Кислоти. Основи.»
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про класифікацію неорганічних сполук, фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот; визначити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми.
Тип уроку: контроль і коригування знань.
Форми роботи: письмова контрольна робота.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, картки-завдання.
ХІД УРОКУ
Варіант І
І рівень (по 0.5 бала)
1. Оксиди — це… речовини, що складаються з...
2. Укажіть формулу сульфур (VI) оксиду:
А) SO3 В) H2S
Б) SO2 Г) N2O3
3. Індикатор фенолфталеїн змінює свій колір у кислому середовищі:
а) на фіолетовий; в) на червоний;
б) на синій; г) не змінює.
4. Взаємодія цинк оксиду із хлоридною кислотою належить до реакцій:
а) обміну; в) заміщення;
б) розкладу; г) сполучення.
5. Чому дорівнює валентність кислотного залишку сульфатної кислоти?
а) І; в) III;
б) II; г) IV.
6. Формула негашеного вапна:
А) СаO В) Cu(OH)2
Б) Ca(OH)2 Г)CuO
ІІ рівень (по 1 балу)
7. Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції.
Реагенти |
Продукти реакції |
|
А.Натрій сульфат |
|
Б.Натрій гідроксид і водень |
|
В. натрій сульфат і вода |
|
Г. натрій гідроксид |
8. Установіть відповідність між природою речовини і хімічними формулами.
Природа речовини |
Хімічна формула |
А. основний оксид |
1. N2O3 |
Б. амфотерний оксид |
2. Al2O3 |
В. кислотний оксид |
3. K2O |
Г. несолетворний оксид |
4. CH4 |
|
5. CO |
9. Установіть відповідність між формулою речовини та її застосуванням.
Формула речовини |
Застосування |
|
А. виготовлення мила |
|
Б. для переробки нафти |
|
В. виробництво добрив |
|
Г. виготовлення будівельних матеріалів |
ІІІ рівень (по 1,5 бала)
10. Напишіть рівняння хімічних реакцій, з допомогою яких можна здійснити перетворення, що відповідають схемі:
Na → Na2O → NaОН → Na 2SO4
11. Обчисліть масу солі, яка утворюється внаслідок взаємодії 112 г калій гідроксиду із хлоридною кислотою.
IV рівень (3 бали)
12. Обчисліть маси вихідних речовин, необхідних для одержання 98 кг сульфатної кислоти.
Варіант ІІ
І рівень (по 0.5 бала)
1. Кислоти — це… речовини, що складаються з...
2. Індикатор лакмус змінює свій колір у кислому середовищі:
а) на фіолетовий; в) на червоний;
б) на синій; г) стає безбарвним.
3. Взаємодія калій оксиду із водою належить до реакцій:
а) обміну; в) заміщення;
б) розкладу; г) сполучення.
4. Чому дорівнює валентність кислотного залишку в нітратній кислоті:
а) І; б) II; в) III; г) IV.
5. Формули тільки оксидів наведено в ряді:
а) H2SO4, SO2 , CuCl2; в) Р2О5, К2О, NaOH;
б) MgO, W2O5 , СаО; г) NaCI, NO, HNO3.
6. Формула гашеного вапна:
А) СаO В) Cu(OH)2
Б) Ca(OH)2 Г)CuO
ІІ рівень (по 1 балу)
7. Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції.
Реагенти |
Продукти реакції |
1.сульфур (VI) оксид і вода |
А.Калій сульфат |
|
Б.Сульфатна кислота |
3.сульфур (VI) оксид і калій гідроксид |
В. калій сульфат і вода |
4. сульфур (IV) оксид і вода |
Г. сульфітна кислота |
8. Установіть відповідність між природою речовини і хімічними формулами.
Природа речовини |
Хімічна формула |
А. нерозчинний гідроксид |
1. Fe(OH)3 |
Б. основний оксид |
2. Fe(OH)2 |
В. луг |
3. KOH |
Г. амфотерний гідроксид |
4. CaO |
|
5.ZnO |
9. Установіть відповідність між формулою речовини та її застосуванням.
Формула речовини |
Застосування |
1.HNO3 |
А. виготовлення скла |
2.Cr2O3 |
Б. виготовлення зеленої фарби |
|
В. виробництво мінеральних добрив |
|
Г. виготовлення будівельних сумішей |
ІІІ рівень (по 1,5 бала)
10. Напишіть рівняння хімічних реакцій, з допомогою яких можна здійснити перетворення, що відповідають схемі:
S → SO2 → H2SO3 → K2SO3
11. Обчисліть масу солі, яка утворюється внаслідок взаємодії 40 г натрій гідроксиду із нітратною кислотою.
IV рівень (3 бали)
12. Обчисліть кількість речовини азоту, що вступив у реакцію, та кількість речовини амоніаку, що утворився впаслідок реакції, якщо прореагував водень кількістю речовини 9 моль. Який об'єм амоніаку відповідає такій кількості речовини?
III. Домашнє завдання.
Повторити § .
IV. Підручник: