Контрольний твір. Світ української поезії

Про матеріал
Розробка містить теми творів (орієнтовні плани до них) для контрольної перевірки знань учнів після вивчення творчості В. Підпалого, В. Голобородька, В. Герасим’юка, І. Малковича, А. Мойсієнка, Г. Кирпи
Перегляд файлу

Тема. Контрольний твір. Світ української поезії

Мета: вдосконалювати компетентісне вміння школярів писати твори-роздуми, узагальнити їх знання про поетичну творчість В. Підпалого, В. Голобородька, В. Герасим’юка, І. Малковича, А. Мойсієнка,

І. Павлюка, Г. Кирпи; розвивати творчі здібності учнів, їх логічне мислення, уміння послідовно викладати свої думки, наводити аргументи, робити висновки; виховувати інтерес до поетів сучасності

Тип уроку: застосування набутих знань, умінь.

Обладнання: портрети поетів-сучасників, пам’ятка «Для успішного написання твору»

Хід уроку

І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ

  1. Підготовка до написання твору-роздуму

Перелік тем, запропонованих для написання контрольного твору-розуму за творчістю Т. Шевченка

  1. Незбагненна краса світу у творах В. Підпалого, В. Голобородька, А. Мойсієнка.

Орієнтовний план

І. Сучасна поезія для інтелектуального читача.

ІІ. У природі краса світу.

1) Неповторний зимовий краєвид у вірші Володимира Підпалого «Зимовий етюд».

2) Гармонія людини та природи в поезії Василя Голобородька «З дитинства: дощ».

3) «Золотий» світ у творі Анатолія Мойсієнка «Жовтень жолуді жовті».

ІІІ. Краса врятує світ.

  1. Маятник людського життя за творчістю І. Малковича та В. Герасим’юка.

Орієнтовний план

І. Іван Малкович та Василь Голобородько – поети-сучасники.

ІІ. Кожна людина має своє життєве призначення.

1) Людина – носій високого, духовно багатого світу (за віршем І. Малковича «Із янголом на плечі».

2) Сила побратимства, дружби в поезії В. Герасим’юка «Чоловічий танець».

ІІІ. Яку дорогу в житті оберу я.

  1. Проблема сенсу людського життя у віршах І. Павлюка та Г. Кирпи.

І. Ігор Павлюк та Галина Кирпа – представники сучасної поезії.

ІІ. Призначення людини на землі.

1) Відповідальність за долю світу у вірші І. Павлюка «Дівчинка».

2) Збереження національної культури в поезіях Г. Кирпи.

ІІІ. У чому я вбачаю сенс людського життя.

  1. Вибір теми учнями.
  2. Опрацювання пам’ятки «Для успішного написання твору».
  3. Складання плану до обраної теми.
  4. Самостійна робота над твором.

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

ДЗ: підготувати повідомлення про письменників Харківщини: М. Возіянова, В. Кулика, А. Перерву

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ятка для успішного написання твору

1. Обирайте тему не найлегшу, а таку, яка викликає у вас цікавість і хвилює, визначте обсяг матеріалу, який вона охоплює, щоб не відхилятися від теми.


2. Продумайте основну думку вашого твору і намагайтесь усе підпорядкувати її розкриттю, по можливості доберіть до твору влучний епіграф.


3. Складіть повний та чіткий план і дотримуйтесь його, пишучи твір.

 

4. Намагайтесь оригінально почати роботу, щоб одразу зацікави­ти нею читача, звернути увагу на те, щоб вступ був пов'язаний з темою.


5. Стежте, за логічною послідовністю у викладі матеріалу в ос­новній частині твору.


6. Тему розкривайте глибоко і всебічно, уникайте загальної описовості, наводьте конкретні факти для підтвердження своїх думок.


7. Правильно цитуйте, але не переобтяжуйте свою роботу вели кими цитатами.


8. Подумайте, який стиль відповідатиме темі твору, намагайтесь писати охайно, правильною літературною мовою, грамотно, просто, своїми словами, не забувайте про абзаци.

9. Пам'ятайте, що читач мусить відчувати ваше ставлення до того, про що ви пишете.
 

docx
Додано
12 грудня 2021
Переглядів
6399
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку