ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ КОМБІНОВАНОГО ТИПУ
(ЯСЛА-САДОК) № 35»ГОРОБИНКА»
ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Корекційно-розвивальні заняття для дітей 4-го р.ж.
на період карантину згідно плану
Практичний психолог Пріхно А.Ю
Тема: Веселі-сумні
Мета: розвивати вміння розрізняти емоційний стан дорослих (веселі, сумні); спонукати відкрито й щиро виражати свої почуття
Хід заняття
1.Робота з «Тепломір настрою» (додаток 1)
Визначення настрою дитини на початку заняття
2.Руханка
Моя родина – хоть куди!
Матуся каже: «Куд-куди!
(Помахати руками )
А тато сидячі співає,
«Ку-ка-рі-ку!»-малят гукає,
«Пі-пі!»-відповіли малята,
Клубочки жовті.Хто?...(Курчата)
3.Пальчикова гімнастика
П’ять курчат в садку гуляли,
А мама квочка їх чекала.
Лише чотири схаменулись,
До мами квочки повернулись.
Ідуть чотири курчатка…(загнути пальчик)
Ідуть троє курчаток…
Ідуть двоє курчаток…
І ось останнє схаменулось,
До мами-квочки повернулось.
Їх мама знов порахувала:
Було їх п’ять - і знову стало!
4. Гра «Курчатко веселе-сумне»
Дитині пропонується перетворитися на курчатко, а потім зобразити веселого курчатка, коли воно грається, і сумне курчатко, коли воно сумує за мамою. Дитина контролює емоції, використовуючи дзеркало.
5. Гра «Хто як веселиться»
Дорослий розповідає про те, що діти, коли веселяться, то сміються, а собачки – весело гавкають, кошенята – весело нявкають. Потім дитині пропонується перетворитися на весели х кошенят та собачок.
6.Робота з «Тепломір настрою» (додаток 1)
Визначення настрою дитини після заняття
Тема: Веселі-сумні
Мета: розвивати вміння розрізняти емоційний стан дорослих (веселі, сумні); спонукати відкрито й щиро виражати свої почуття
Хід заняття
1.Робота з «Тепломір настрою» (додаток 1)
Визначення настрою дитини на початку заняття
2.Привітання.
Зазирнуло у віконце
Весняне веселе сонце.
Ми долонечки зігріли
Дуже сонечку зраділи!
3.Руханка «Як у нашого Котика»
Як у нашого кота
(Показати вушка над головою)
Шубка гарна – красота!
(Обернутися праворуч-ліворуч, розвести руки)
Ну, а вуса у кота
(Пальчиками провести над верхньою губою)
Довгі-довгі – красота!
Очі в котика сміливі,
(Показати очі)
Зубки білі і красиві!
(Показати зубки)
4. Рухлива гра «Котик вусатий по двору гуляв»
Котик вусатий по двору гуляв
(Дитина сидить на килимку клубочком)
М’якими лапками по травці ступав.
Прилетіли горобчики,
(Помахати руками-«крильцями», клюють зернятка)
Чути «цінь-цінь-цінь»
(Цвірінчать)
Ось підкрався тихо Котик,
На горобчиків – стриб!
(Підплигнути вгору на місці)
5.Малювання «Ми веселі, ми сумні»
Дитина малює обличчя з емоціями (веселий, сумний).
6.Робота з «Тепломір настрою» (додаток 1)
Визначення настрою дитини після заняття
Додаток 1