«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за підручником О. М. Гісь, І. В. Філяк»
Тема: Віднімання в межах 10.
Мета: закріплювати вміння дітей віднімати в межах 10, складати за малюнками приклади на віднімання; розвивати мислення, математичне мовлення, обчислювальні навички дітей; виховувати уважність.
Обладнання: підручник, робочий зошит, розрізні цифри, конструктор LEGO.
Хід уроку
Сьогодні на нашому уроці діють п'ять правил:
Повторення вивченого матеріалу. Гра «Математична павутинка»
Завдання: від кожного числа ,яке є на павутинці , відняти 2.Учні мовчки обчислюють і показують відповідь розрізними цифрами.
Кішка всім допомагала,
Курчат у дворі рахувала.
Сім було, а три втекло,
Наче снігом замело.
Треба кішці пильнувати,
Хто лишився – рахувати?
Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці ми будемо віднімати в межах 10.
Складати приклади на віднімання.
. Опрацювання нового матеріалу
Вісім кульок ми до свята придбали.
Певно, слабенько ми їх прив'язали,
Бо аж дві кульки у небо злетіли.
Скільки ж кульок у нас залишилось?
. Робота з підручником. Віднімання
Завдання 1с.90
-Розгляньте перший малюнок. Скільки повітряних кульок було спочатку? Що змінилося? Що треба дізнатися?-
Поясніть зразок у підручнику: 7- 2 =5
Пояснення . Коли 2 кульки лопнули, їхня кількість зменшилась. Тому від 7кульок, що були, відняли 2, які лопнули. Справді, на малюнку бачимо, що залишилось 5 кульок.
Міркування аналогічне до попереднього.
Аналогічна робота з третім і четвертим малюнком.
Завдання 3 с.90
Фізкультхвилинка
. Сиди правильно. Орієнтування у зошиті
. Робота у зошиті з друкованою основою с.42
Пальчикова гімнастика
Робота у зошиті с.43
4. ЗВ (закріплення вивченого)
Робота над завданням 4 с.91
- Скільки було нестрижених песиків? Скільки песиків постригли? Скільки песиків залишилося постригти?
Завдання 5 с.91
Підказка: випишіть у перший рядок усі парні числа, а у другий – усі непарні.
- Яке число серед парних є найменшим? А яке найменше серед непарних?
- Яке число серед парних є найбільшим? А яке найбільше серед непарних
5. Підсумок
. Бесіда
Складати й обчислювати приклади на віднімання.
Чого ви навчилися на уроці?
6. Рефлексія
. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего