План - конспект уроку для дошкільноі освіти на тему " Подорож порами року".
Тема: Подорож порами року
Мета:
- систематизувати і узагальнювати знання дітей про пори року, сезонні природні зміни, пов'язані з ними
- закріпити уявлення дітей про характерні особливості різних пір року; розвивати мислення, фантазію.
- розвивати зв’язне мовлення, увагу та позитивне ставлення до навколишнього середовища.
- виховувати у дітей любов до природи, до рідного краю, бажання піклуватися про природу, підтримувати чистоту в екологічному середовищі.
Обладнання: ноутбук, презентація, слайд-шоу з пейзажами і сюжетами пір року (весна, літо, осінь, зима),;); ілюстрації перелітних та зимуючих птахів; сніжинки з серветок на кожну дитину; м ҅яч, плакат з порами року та місяців.
Хід уроку:
I. Організаційна частина.
Вихователь: Діти заходять в групу під музику.
Неспішно, крок за кроком,
Минають чотири пори року,
Одна пора проходить,
Інша услід надходить.
Зима — це хуртовина,
Весна у квітах лине,
А потім — тепле літо
І осінь, в сум осіда.
Ось так із року в рік
Минає часу лік.
ІІ. Основна частина
Вихователь: Доброго дня любі діти! Сьогодні ми поговоримо з вами про нашу природу, про нашу землю. Ми вирушаємо в подорож по різних порах року і згадаємо, що ми про них знаємо. Ми знаємо, що є чотири пори року: весна, літо, осінь і зема.
Вихователь: Ось моя улюблена пора року - весна, яка слідом за зимою. Навесні з'являються ніжні і прекрасні квіти - підсніжники і вся природа оживає і «прокидається».
А тепер я хочу дізнатися про вашому улюбленому пори року.
(відповіді дітей)
Вихователь: Дякую, діти, за ваші розповіді, а зараз ми з вами подивимося на ваші розваги та ігри, в різні пори року.
Вихователь: Діти, давайте поговоримо про пори року та місяці. Кожа пора року має свої місяці. Давайте ми зараз з вами розглянемо плакат з порами року та дізнаємося, які місяці до якої пори року належать.
- Назвіть весняні місяці?
(березень, квітень, травень)
- Хто весну на крилах приносить?
(птахи.)
- Як називаються ці птахи?
(перелітні.)
- А як називають птахів, які не відлітають у теплі краї?
(зимуючі)
Фізкультхвилинка: Рухлива гра « Зимуючі і перелітні».
(гра проводиться з використанням ілюстрацій птахів)
Вихователь: Діти, давайте пограємо, стаєте в коло. Якщо я назву перелітних птахів - « летите» і «махайте крилами». Якщо назву зимуючих птахів - присідайте і плескає в долоні.
Діти співають: «Один за одним ми йдемо, дружно, весело співаємо. Треба думати не позіхати, тільки вірно називати».
Вихователь: Молодці! Продовжимо нашу подорож.
Весна пройде, а за нею ...
Сонце пече,
Липа цвіте,
Жито колоситься,
Золотиться пшениця,
Хто скаже, хто знає,
Коли це буває? (літо).
Презентація слайд - шоу літніх пейзажів і сюжетів.
- Яке літо в нашому краю?
(тепле, ясне, гаряче, довгоочікуване.).
- Що хорошого несе з собою літо?
(веселощі, квіти, ягоди, зелена трава і ясна, сонячна погода і т.п.)
запрошує нас літо пограти, по лузі поскакати.
Гра «Не помились»
( погодження із твердженням – плескають в долоні,не погоджуються – тупотять ногами.)
Взимку ми одягаємо теплі рукавички, шарф і панамку.
Весною дерева скидають листя.
Восени жовтіють листочки
Влітку падає дощик.
Взимку летять сніжинки.
Весною навколо все зеленіє.
Влітку дуже спекотно.
Весною квітнуть дерева.
Взимку ми катаємося на ковзанах
Вихователь: Чудово, молодці! Продовжимо нашу подорож.
Минуло літо, а за ним...
Порожні поля,
Мокне земля,
Дощ поливає,
Коли це буває? (Восени).
Вихователь: Молодці! Продовжимо нашу подорож.
Пройшла осінь, а за нею ...
Сніг на полях,
Лід на річках,
Віхола гуляє
Коли це буває? (Взимку).
Презентація слайд - шоу зимових пейзажів і сюжетів на дошку.
Вихователь: Діти, я пропоную кожному з вас здути зі своєї долоньки сніжинку.
Дихальна гімнастика «Вітерець»
Вихователь:
- Які ваші улюблені розваги взимку?
(катання на гірці, санках, ковзанах, ігри з друзями у сніжки)
- Яка зима в нашому краю?
(сніжна, морозна, довга, біла, весела і т.д.).
ІІІ. Заключна частина.
Гра в колі з м'ячем (зворотній зв'язок):
- Куди ми з вами подорожували?
- Перелічіть послідовність пір року.
- Що вам сподобалося, запам'яталося?
- У чому виникали труднощі?
- Як ви з ними справлялися?