Козацькому роду нема переводу
Завдання:
ХІД ЗАХОДУ
Ведуча: Ми є діти українські –
Хлопці та дівчата.
Рідний край наш – Україна,
Красна та багата.
Ведучий: Присягаємо край рідний
Над усе любити.
Рідний народ шанувати
І для нього жити.
Ведуча: Запорізька Січ… Мабуть, немає жодної людини в Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове козацтво, про його героїчні походи та подвиги. Кобзарі-бандуристи складали пісні та думи, що протягом століть передавали українці з уст в уста. Пропоную сьогодні разом вписати свої рядки у вічну книгу козацької слави.
Ведучий: Зустрічаймо команди на чолі зі своїми отаманами!
Ведуча: Сьогодні свято, конкурс нині,
Сьогодні все козацтво тут,
І у цій залі радість лине,
Козацькі ігри всіх нас ждуть!
Ведучий: Ми роду козацького діти,
Ми любимо сонце і квіти,
І сонце нам шле свій привіт!
Ми роду козацького діти,
Землі української цвіт!
Ведучий: Ми зібрались у цій залі, щоб провести змагання поміж козаків, які є нащадками козацького роду. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищали себе від чужинців. Сьогодні у змаганнях ви доведете, що у ваших жилах тече кров сміливих, відважних і вільних козаків.
Ведучий: Запорізький козак і воїн, запорізький козак і лицар – це поняття, які ніколи не різнилися між собою. Козаки говорили: «У нас над усе – честь і слава, щоб і себе на сміх не дати, і ворогів під ноги топтати».
Ведуча: сьогодні на вас чекають конкурси і спортивні випробування, в яких учасники виявлятимуть свій характер і демонструватимуть свої фізичні якості. Ми побачимо, чи достойні вони наших пращурів – запорізьких козаків. Дозвольте представити членів журі, які оцінюватимуть змагання.
Ведучий: Чи команди готові? Чи журі готові? Чи вболівальники готові?
Ведуча: Сьогодні дві команди прибули змагатися та перемагати. Просимо глядачів підтримувати учасників. Свято козаків оголошується відкритим! (Звучить гімн України)
Ведучий: Розпочинаємо змагання.
КОНКУРС 1 «ВІЗИТКА»
Представлення назви, девізу та емблеми команди.
(Журі підбиває підсумки і оголошує результати)
Ведуча: Кожен козак вправно виконує запальний гопак. Отже, «Танцювальний» конкурс.
КОНКУРС 2 «ТАНЦЮВАЛЬНИЙ»
У конкурсі беруть участь по 3 учасник з кожної команди. Гравці повинні надути повітряні кульки і танцювати, помістивши їх між колінами. У кого кулька випаде або лопне, той залишає гру. Перемагає команда, гравець якої залишився . (Журі підбиває підсумки і оголошує результати).
Ведучий: кожен козак починає свій день з … (козацької їжі). Яка головна козацька їжа? (Куліш, галушки, вареники тощо)
КОНКУРС 3 «СМАЧНОГО!»
У конкурсі беруть участь по 3 козаки з кожної команди. За сигналом вони мають з'їсти без допомоги рук вареники на підносах. Перемагає команда, яка першою з'їсть вареники. (Журі підбиває підсумки і оголошує результати).
Ведуча: Із давніх-давен славляться козаки своєю силою.
КОНКУРС 4 «ПЕРЕТЯГУВАННЯ КАНАТУ»
У конкурсі беруть участь всі учасники команди. Вони приймають положення присівши, беруть у руки канат і намагаються перетягнути мітку на свою сторону. Якщо хтось із учасників підведеться, то він залишає гру. Після перемоги однієї з команд, учасники міняються сторонами. Гра триває до двох перемог однієї з команд. (Журі підбиває підсумки і оголошує результати).
КОНКУРС 5 «КОЗАЦЬКА ВІКТОРИНА»
(Якщо команда не знає відповідь, на запитання може відповісти інша команда).
Запитання І команди
Запитання ІІ команди
Ведучий: Козаки вміли дуже швидко бігати, навіть наздоганяти та ловити диких коней. А чи вміють швидко бігати наші козаки?
КОНКУРС 6 «БІГ У ЧОБОТЯХ»
Команди шикуються в колони по одному. За сигналом перші учасники взувають здорові чоботи, добігають до мольбертів і малюють одну частину тіла коня. Повертаються назад і передають чоботи наступному гравцеві. Перемагає команда, яка швидше виконає завдання.
(Журі підбиває підсумки і оголошує результати)
Ведуча: Гей, музики, дужче грайте,
Нашу молодь звеселяйте!
Починайте скоріш грати, Бо хочеться танцювати.
КОНКУРС 7 «ГОПАК»
Команди стоять в колонах по одному. За сигналом козаки, що стоять першими, приймають положення в присіді руки на поясі і таким чином рухаються до лінії. За лінією встають і бігом повертаються назад, передаючи естафету наступному учаснику. Перемагає команда, яка швидше виконає завдання. (Журі підбиває підсумки і оголошує результати)
КОНКУРС 8 «ОТАМАНСЬКИЙ»
(Журі підбиває підсумки і оголошує результати та нагороджує учасників)
Ведучий: Програму змагань вичерпано. Ми дякуємо усім за участь.
Ведуча: Бажаємо, щоб у ваших серцях оселився козацький дух, який допомагатиме вам вирости гідними синами України!