Презентація "Правила гри в баскетбол 3х3"

Від гамірних вулиць Америки до Олімпійських ігор – баскетбол 3x3 став центром уваги з неймовірною швидкістю, подібною до темпу гри. Зародившись як вуличний баскетбол у міських та напівміських районах США наприкінці 1980-х років, гра, за своєю суттю, є стислою формою традиційного баскетболу на повному майданчику. Його стрімка популярність зрештою призвела до того, що він став професійним видом спорту з офіційними правилами, схваленими Міжнародною федерацією баскетболу (FIBA), у гру, яку ми сьогодні знаємо як баскетбол 3x3
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРАВИЛА ГРИ В БАСКЕТБОЛ 3х3

Номер слайду 2

ПРАВИЛА ГРИ В БАСКЕТБОЛ 3х3 Стрітбол (вуличний баскетбол) - командна спортивна гра з м’ячем, в яку грають дві команди, кожна з яких складається з трьох гравців. З’явилася гра у США в 1950-х роках у бідних міських кварталах. Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах

Номер слайду 3

ГРА В БАСКЕТБОЛ 3х3 У баскетбол 3х3 грають на 1 кошик 2 команди, в кожній з яких по 3 гравців і найбільше 1 запасний. Мета кожної з команд — закинути м’яч у кошик суперників та перешкодити іншій команді закинути його у власний кошик

Номер слайду 4

ІГРОВИЙ МАЙДАНЧИКГра проходить на половині баскетбольного майданчика з одним (1) кошиком. Відповідає нормі, коли майданчик для гри 3х3 має розмір 15 м у ширину і 11 м у довжину. Майданчик має розмітку звичайного ігрового майданчика, включно з лінією штрафних кидків (5,80 м), лінією дальніх (двохочкових) кидків (6,75 м) і півкруглою зоною без фолу зіткнення під одним кошиком. Можна використовувати половину звичайного баскетбольного майданчика

Номер слайду 5

М’ЯЧБаскетбольний м'яч є унікальним для баскетболу 3x3 і використовується у всіх змаганнях, як чоловічих, так і жіночих чи змішаних. Його окружність дорівнює стандартному 6 розміру (720 мм), що використовується у звичайному жіночому баскетболі. Однак його маса дорівнює стандарту 7 розміру (650 грамів), що використовується у звичайному чоловічому баскетболі

Номер слайду 6

Команд. АКожна команда складається з не більше ніж 4 членів команди, які мають право грати (3 гравці на майданчику та 1 запасний). Якщо команду представляють тільки три гравці, вони можуть починати гру. Якщо в команді залишається менше як три людини в ході гри, їй зараховується поразка. Капітаном може бути будь-який із 3 членів команди

Номер слайду 7

ІГРОВА ФОРМА гравцівІгрова форма всіх членів команди складається з: майок (футболок) одного переважного кольору, як спереду, так і ззаду, такого ж, як шорти;шортів одного переважного кольору, як спереду, так і ззаду, такого ж, як майки;шкарпеток одного переважного кольору для всіх членів команди, шкарпетки повинні бути видні. Кожен член команди повинен мати на майці (футболці) спереду і ззаду номер, який контрастує з кольором майки (футболки). Номери від 0(00) до 99. Гравці однієї команди не повинні мати однакових номерів

Номер слайду 8

СУДДІСуддями повинні бути 2 судді. Їм допомагають судді за столом. Суддями за столом повинні бути: секретар, оператор табло та оператор годинника кидка

Номер слайду 9

ЗАРАХУВАННЯ ОЧОК:1 очко, якщо закинутий з гри з традиційної двоочкової зони;2 очки, якщо закинутий з гри з традиційної триочкової зони;1 очко, якщо це результативний штрафний кидок

Номер слайду 10

ПОЧАТОК ГРИКоманду, яка отримує перше володіння м’ячем, визначають за жеребкуванням (підкиданням монети). Команда, яка виграла жеребкування, може обирати – володіти м’ячем на початку гри чи на початку можливого додаткового періоду. Гру розпочинають, коли на майданчику присутні троє (3) гравців кожної команди

Номер слайду 11

ІГРОВИЙ ЧАСГра являє собою один 10-хвилинний період з дочасним припиненням гри при набранні якоюсь з команд 21 очка. Переможцем стає перша команда, яка набрала 21 очко, або команда з більшою кількістю очок в кінці 10 хвилин. Рівний рахунок у кінці тайму призводить до овертайму (додаткового часу). Під час овертайму перемагає команда, яка першою набере два очки

Номер слайду 12

ЧЕК (CHECK BALL)Після кожного переривання гри (вихід м'яча за межі майданчика, фол, штрафні кидки) м'яч передається гравцю нападу на середині майданчика за межами кидкового кола. Відлік ігрового часу та часу кидків продовжується, щойно м'яч опиняється у гравця нападу

Номер слайду 13

ХІД ГРИЯкщо команда, що обороняється заволодіває м'ячем всередині триочкової лінії викраданням, блоком або підбиранням, то вона повинна перевести м'яч за межі триочкової лінії перш ніж мати змогу зробити кидок у кільце. Після м'яча закинутого з гри чи зі штрафного (за винятком технічних чи неспортивних фолів та або коли команда набрала не менше 10 фолів), гра повторно запускається гравцем команди, що не забила, який бере м'яч прямо під кошиком, а потім веде м'яч або передає його в точку за межами триочкової лінії

Номер слайду 14

ЗАМІНА ГРАВЦІВЗаміни дозволені обом командам у будь-який момент, коли м'яч вийшов за межі ігрового поля, лише в ситуації поза грою. Прохання про заміну капітан команди висловлює судді. Той, хто вийшов на заміну може увійти лише з-за кінцевої лінії, протилежної кошику, і заміна стає офіційною після того, як гравець, що виходить з гри, встановив фізичний контакт з тим, хто виходить на заміну. Кількість замін не обмежена

Номер слайду 15

ТАЙМ – АУТ (ПЕРЕРВА)Тайм-аут — це переривання гри на прохання гравця або запасного. З цим проханням звертаються до суддів. Кожна команда в перебігу гри має право узяти одну 30-секундну перерву. Тайм-аут має право брати тільки команда, що атакує. Команда має право на два 30-ти секундних тайм-аути. Час гри зупиняється тільки, якщо тайм-аут узятий в останні 3 хвилини гри

Номер слайду 16

ПОРУШЕННЯ І ФОЛИПорушення — це недодержання правил. Фол — це недодержання правил, що полягає у неправильному персональному контакті з суперником та/або неспортивній поведінці. Усі фоли оголошує суддя. Технічний фол гравця — це фол, не пов’язаний з контактом із суперником, що відбувається, коли гравець, включно з такою поведінкою, та не обмежуючись нею: зневажає попередження суддів; нешанобливо поводить себе та/або спілкується з суддями, суддями за столом, суперниками; використовує вислови або жести, що мають образливий чи провокативний характер для глядачів тощо

Номер слайду 17

ФОЛИНеспортивний фол — це контактний фол з надмірним, жорстким або небезпечним контактом гравця, який, на думку судді, є: затримка суперника, який контролює м’яч, розглядають як неспортивний фол

Номер слайду 18

ФОЛИ І ПОКАРАННЯІндивідуальні підрахунки фолів не ведуться. Іншими словами, гравці не можуть бути дискваліфіковані на підставі особистих фолів. Однак гравець, який зробив два неспортивні фоли, дискваліфікується. Кожен технічний фол вважається 1 командним фолом, тоді як кожен неспортивний або, що веде до дискваліфікації, зараховується як 2 командні фоли

Номер слайду 19

ФОЛИ І ПОКАРАННЯФоли під час кидка всередині триочкової лінії караються одним штрафним кидком, а фоли під час кидка за межами триочкової лінії — двома штрафними кидками.7-мий, 8-мий і 9-тий командні фоли караються двома штрафними кидками, а 10-тий командний фол і подальші — двома штрафними кидками та володіння м'ячем.технічні фоли призводять до одного штрафного кидка, при цьому володіння передається команді, яка мала право володіння на той момент

Номер слайду 20

ФОЛИ І ПОКАРАННЯПерший неспортивний фол проти гравця призводить до двох штрафних кидків для команди, яка не порушила правила. Будь-який фол, який призводить до дискваліфікації (або другий неспортивний фол гравця), призводить до двох штрафних кидків та володіння м'ячем. Образливі фоли, якщо не технічні, неспортивні або, що ведуть до дискваліфікації, ніколи не призводять до штрафних кидків, незалежно від кількості командних фолів. У разі обопільного фолу жодна команда не карається штрафними кидками, незалежно від кількості фолів команди або того, чи були обопільні фоли неспортивними

Номер слайду 21

ЗА ЩО СУДДЯ ПРИЗНАЧАЄ ФОЛ?Блокування – це неправильний персональний контакт, який перешкоджає пересуванню суперника з м’ячом або без нього. Зіткнення – це персональний контакт гравців з м’ячом або без м’яча поштовхом або рухом в корпус суперника. Затримка – це персональний контакт з суперником, який заважає свободі його пересування. Неправильний заслін – це спроба неправильно затримати або перешкодити супернику, який не контролює м’яч, зайняти бажану позицію на ігровому майданчику. Поштовх – це персональний контакт з будь-якою частиною тіла, коли гравець насильно застосовує або намагається зсунути суперника, який контролює м’яч

Номер слайду 22

ВКИДАННЯ М’ЯЧАПісля закинутого м'яча гра поновлюється через шестиметрову лінію. Нападник повинен дати торкнутися м'яча гравцю команди, що обороняється. Так само м'яч вводиться в гру після фолу, після штрафного кидка, після порушення правил атакуючої командою. Після ауту м'яч вводиться в гру шляхом вкидання в точці, найближчій до тієї, де м'яч покинув майданчик

Номер слайду 23

ЯК ГРАЮТЬ М’ЯЧЕМПід час гри м’ячем грають тільки руками, та його можна передавати, кидати, відбивати, котити, або вести у будь-якому напрямку за умови, якщо додержуються обмежень, визначених цими правилами. Гравець не може бігти з м’ячем, навмисно бити по ньому або блокувати будь-якою частиною ноги чи бити по ньому кулаком. Проте, випадкове торкання м’яча ногою чи випадкове торкання м’ячем будь-якої частини ноги не є порушенням

Номер слайду 24

ЗАКИНУТИЙ М’ЯЧМ’яч закинутий, коли м’яч входить у кошик згори й залишається в ньому або повністю проходить крізь нього. М’яч вважають таким, що перебуває всередині кошика, навіть тоді, коли мала його частина перебуває всередині кошика та нижче рівня кільця

Номер слайду 25

ТРАВМУВАННЯ ГРАВЦІВ НА ІГРОВОМУ МАЙДАНЧИКУПри появі кровотечі у гравця суддя зобов'язаний вмить перервати гру і оголосити технічний тайм-аут. Гравець повинен негайно покинути майданчик і звернутися до лікаря. Як найскоріше має провестись заміна

Номер слайду 26

ПІДСУМУЄМО: ТЕМА: ПРАВИЛА ГРИ В БАСКЕТБОЛ 3х3 1. Стрітбол (вуличний баскетбол) - командна спортивна гра з м’ячем, в яку грають дві команди, кожна з яких складається з трьох гравців. З’явилася гра у США в 1950-х роках у бідних міських кварталах. Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах.2. Уявлення про гру баскетбол 3х3 за спрощеними правилами.3. Термінологія технічних прийомів баскетболу 3х3 (стрітбол, чек, овертайм, фол)