Північна Євразія – Фінляндія. Основне. Столиця – ХельсінкіМає кордони з Норвегією, Швецією та росією. Населення - 5 595 981 людина. Грошова одиниця – Євро. Офіційна мова – фінська, шведська, саамська. Найбільші міста – Хельсінкі, Еспоо, Тампере, Вантаа, Оулу, Турку, Йювяскюля, Коувола
Північна Євразія – Фінляндія.герб. Лев - стародавній скандинавський символ влади та могутності, символ лицарства (рука) та шабля – причетність до загальної культури християнської Європи у боротьбі з мусульманами. За іншими даними, лев, що зневажає шаблю, символізує перемогу Швеції над Росією («Сходом») у другій половині XVI століття.
Північна Євразія – Фінляндія. ФЛора. При просуванні з півдня Фінляндії на північ, ландшафти морського узбережжя з великою кількістю дрібних островів і скель змінюються густими хвойними (переважно сосновими) лісами, що покривають центральну частину країни. Загальна площа лісів становить 20 млн. га. Ліси багаті чорницею, малиною, брусницею, журавлиною, а також грибами - білими, боровиками, подосиновиками, лисичками, вороночниками ріжкоподібними та іншими. (На фото – ландшафт націоланьного парку Реповесі.)
Північна Євразія – Фінляндія. Фауна. Символом Фінляндії є лебідь-клікун. Серед пернатих поширені також гаги, сірі чаплі, крихали, чубаті чернеті, почки, озерні та сріблясті чайки, дрозди-горобці, зяблики, білі трясогузки, чибіси, польові жайворонки, шпаки, журавлі, тунд. Ряд хижих видів птахів (скопа та інших.) ставляться до рідкісних.
Північна Євразія – Фінляндія. Цікаві факти1. Самоназва Фінляндії — Suomi — перекладається як «країна боліт».2. У рейтингу «Найкращі країни світу» журналу Newsweek, Фінляндія займає 1-е місце. 3. Одна з найщасливіших країн світу (разом із Швецією та Норвегією).4. У Фінляндії найчистіша у світі вода — водопровідну воду можна пити прямо з-під крана в будь-якому регіоні країни.5. Близько чверті території держави розташована за Полярним колом, а справжнє північне сяйво у Фінляндії можна побачити навіть у південних регіонах країни.
Південна Євразія – Індонезія. Основне. Столиця – Джакарта (о. Ява)Має кордони з Малайзією, Папуа – Новою Гвінеєю, Східним Тимором та водами Філіппін, Сінгапуру, Тайланду. Населення - 267 663 435 людей. Грошова одиниця – індонезійська рупія. Офіційна мова – індонезійська. Найбільші міста – Джакарта, Сурабая, Бандунґ, Бекасі, Медан, Танґеранґ, Депок, Семаранґ, Палембанґ, Макасар
Південна Євразія – Індонезія. Прапор. Білий колір – символ духу, духовного світу людини. Тобто разом червона та біла смуги означають єднання тіла та духу. Згідно з іншою версією, червоний – це хоробрість, а білий – чистота, разом вони утворюють досконалість. Цікаво, що для жителів острова Ява червоний колір символ материнства, а білий батьківства.
Південна Євразія – індонезія.герб. Щит чотиричастинний, з малим щитком у серці. П'ять елементів герба символізують Панча Сила, п'ять принципів національної філософії Індонезії, тому герб також називають Гаруда Панча Сила. У пазурах Гаруди — стрічка із національним девізом «Bhinneka Tunggal Ika» (з давньояванської «Єдність в розмаїтті»)
Південна Євразія – індонезія. ФЛора. Флора Індонезії відбиває змішання азіатських, австралійчих та місцевих видів. Це з географією Індонезії, розташованої між двома континентами. Архіпелаг складається з безлічі регіонів від тропічних дощових лісів північної низовини та сезонних лісів південної низовини через рослинність піднесених та гірських районів до субальпійської чагарникової рослинності.
Південна Євразія – індонезія. Фауна. Фауна Індонезії відрізняється високим рівнем біологічної різноманітності через значні розміри території і свого тропічного становища. Індонезія ділиться на два екологічні регіони: західна Індонезія, що знаходиться більш під впливом азіатської фауни, і східний регіон - під впливом Австралазії. Кордоном між цими двома регіонами служить лінія Уоллеса. Це унікальне поєднання тваринного світу багато в чому залежить від різноманітності екосистем. Нижнє фото – Лінія Уоллеса
Південна Євразія – індонезія. Цікаві факти1. Індонезія – найбільша на планеті острівна держава. Вона розкинулося мінімум на 17 508 островах, з яких заселені людьми близько 6000. Це навіть більше, ніж на Філіппінах. Більшість островів досі не мають назв.2. Назва «Індонезія» походить від латинського слова Indus, що означає «Індійський», і грецького nesos, тобто «острів». Спочатку Індонезія називалася Індійським архіпелагом. У буквальному перекладі з грецького «Індонезія» означає «Острівна Індія».3. Індонезію можна сміливо назвати країною контрастів — величезні, блискучі хмарочоси міста тут сусідять з бідними селами, прогрес в яких, здається, зупинився півтисячі років тому.4. Столиця Індонезії Джакарта – найбільший у світі населений пункт без метро. Як наслідок, у місті жахливий трафік.5. Якщо тільки побувати на Балі або в Джакарті, то можна ще дізнатися справжню Індонезію. Парки, вулкани, гори, озера і пляжі в Індонезії чудові.
Західна євразія – Іспанія. Основне. Столиця – Мадрид. Має кордони з Португалією, Андоррою, Францією, Марокко. Населення - 47 500 000 людей. Грошова одиниця – Євро Офіційна мова – іспанська. Найбільші міста – Мадрид, Барселона, Валенсія. Автономні міста – Сеута, Мелілья, Пеньон-де-Велес-де-ла-Гомера
західна Євразія – Іспанія. Прапор та герб. Жовтий та червоний – це середньовічні геральдичні кольори Кастилії та Арагону. Замок – символ Кастилії, гранат – символ Андалусії, лев – символ Астурії, Леона та Галісії, чотири червоні смуги на жовтому фоні на щиті символізують Каталонію, Арагон та Балеарські острови, ланцюги – Наварру.
західна Євразія – Іспанія. ФЛора. Рослинний світ Іспанії має широку різноманітність, що зумовлено трьома різними типами клімату, які характерні для півночі, центральної частини та південного узбережжя Піренейського півострова. Крім того, флора Канарських островів суттєво відрізняється від рослинного світу, характерного для Піренейського півострова. Флора Іспанії варіюється в залежності від таких факторів, як рельєф, кліматичні умови, географічна широта та ін.
Західна Євразія – Іспанія. Фауна. Фауна Іспанії має широку різноманітність, багато в чому завдяки географічному положенню Піренейського півострова, що розташовується між Атлантикою та Середземномор'ям; між Африкою та Європою, а також великою різноманітністю місць проживання та біотопів, що є наслідком значної різноманітності добре диференційованого клімату та регіонів. Деякі види тварин, що відбулися на Піренейському півострові, згодом поширилися по всьому світу. Серед них такі тварини, як дикий кролик, який послужив предком для всіх порід домашнього кролика, а також канарський канарковий завірюх, прабатько домашньої канарки, що мешкає на Канарських островах.
Західна Євразія – іспанія. Цікаві факти1. Футбольний клуб «Real Madrid» є найбагатішим клубом в світі. 2. В даний час в Іспанії живе 500 000 циган. 3. Іспанія є найбільшим виробником оливкової олії в світі. На її частку припадає більше 45% світового виробництва. В цілому вона експортує понад 260 сортів оливок.4. Іспанія не брала участь ні в одній зі світових воєн, однак пережила громадянську війну, в результаті якої загинуло понад 500 тис. людей.5. Щорічно Іспанія експортує понад 3 млрд. винних пробок.
Східна Євразія – ЯПОНія. Прапор(日章旗 ніссьо:ки, «сонячний прапор»), на батьківщині його також називають хіномару (яп. 日の丸 , «сонячний круг»), являє собою біле полотно з великим червоним кругом у середині, що уособлює сонце, що сходить. Згідно з легендою, традиція цього прапора бере початок у XIII столітті, від часу монгольського вторгнення до Японії.
східна Євразія – японія.герб. У Японії не прижилися правила європейської геральдики, тому традиційного тут немає. Функцію національної емблеми виконує зображення імператорського друку. Знак у вигляді золотої хризантеми давно асоціюється з правлячою династією. Для японців національна квітка — уособлення державності та стародавній символ щастя та благополуччя.
східна Євразія – японія. Флора. За даними Союзу біологічної систематики Японії, станом на 2003 у країні налічувалося понад 600 видів бактерій, 6200 видів найпростіших, 9300 видів рослин, близько 13 тисяч видів грибів та понад 60 тисяч видів тварин. Значна їх частка є ендемічними та реліктовими видами, які за межами Японії не зустрічаються.
східна Євразія – японія. Фауна. Представників фауни Японії класифікують за двома регіонами —палеоарктичним та індомалайським. До першого входять території Хоккайдо, Хоншю, Шікоку та Кюшю, а до другого — Рюкю та південні. На острові Кюсю мешкають японські маостровикаки, білогруді ведмеді, борсуки, японські соболі, єнотовидні собаки, плямисті олені, пасюки, лисиці, японські сернау, кабани, летяги, бурундуки, білки, миші, соні, полівки, зайці, бурозубки, могери.
східна Євразія – японія. Цікаві факти1. Токіо є одним з найдорожчих міст для життя у світі. 2. За конституцією у Японії немає, і не може бути армії. 3. У японських ресторанах зі шведським столом, Ви ніколи не побачите тарілок із недоїдками, оскільки японці беруть виключно стільки, скільки їм потрібно.4. Японії на кожному кроці стоять торгові автомати, у яких продається пиво, гаряча й холодна банкова кава, сигарети та інші предмети.5. Національним видом спорту Японії є Сумо.
Центральна євразія – Таджикистан.основне. Столиця – Душанбе. Має кордони з Китаєм, Афганістаном, Узбекістаном, Киргизстаном. Населення – 9 126 600 людей. Грошова одиниця – сомоні Офіційна мова – таджикська та россійська. Найбільші міста –Душанбе, Худжанд, Пенджикент. Бохтар, Истаравшан, Куляб, Исфара. Має ексклави на территоріях Киргизстану та Узбекистану
центральна Євразія – Таджикистан. Прапор«Кольори нашого національного прапора виражають історичний шлях народу Таджикистану, цінностей національної культури та політики. Червоний колір – символ боротьби, самовідданості народу за свободу та незалежність, білий колір – символ щастя, сподівання та надії та зелений колір – символ процвітання, гордості та вічності. У середині прапора розташоване зображення корони та семи зірок, що є знаком історичного коріння державності незалежного Таджикистану».
центральна Євразія – Таджикистан.герб. Державний герб Таджикистану було прийнято 28 грудня 1993 року. Цей національний символ є зображенням стилізованої корони і півкола з семи зірок над нею. Зірки оточені променями сонця, що піднімається з-за гір, огорнутих снігом і обрамлених вінцем, з пшеничних колос справа і з гілок бавовнику з розкритими коробочками зліва. Зверху вінець перевитий стрічкою, знизу розташована книга на підставці. Три виступи на короні символізують адміністративний розподіл країни на три регіони — Хатлон, Зарафшон, Бадахшон. Корона також є символом країни, адже слово тадж перекладається з таджицької мови як "вінець". Сім зірок - традиційно саме число сім було священним для таджицького народу, вважалося, що воно приносить щастя і дарує чесноту, а також є символом досконалості. Сонце, що піднімається з-за гір, є знаком настання нового життя і світла, пшеничні колосся є багатством країни і є символом землеробства та осілого життя. Золоті гори зі сніговими вершинами символізують хребти Алайських, Заалайських гір та Паміру.
Центральна Євразія – Таджикистан. Фауна. Тварини, що мешкають тут, пристосувалися до особливостей рельєфу та клімату. Тут водяться представники типових північних тварин – це бурий ведмідь, заєць, борсук, горностай, ховрах, сибірський козеріг. Багато середньоазіатських та індо-тибетських видів – це азіатський леопард, гімалайський улар, тибетський вовк.
Центральна Євразія – Таджикистан. Цікаві факти1. Згідно таджицькому законодавством всім учням і викладачам різних навчальних закладів забороняється носити з собою мобільні телефони. 2. У перекладі з таджицького слово «Душанбе» означає «понеділок».3. Нурекська гідроелектростанція опинилася в Книзі рекордів Гіннеса, як найбільш висока гребля на планеті – 304 м.4. Вода в таджицькому озері Искандеркуль постійно змінює відтінки.5. Місцевим працівникам держслужб заборонено вставляти золоті зуби.