"Кредити. Види кредитів. Кредитна історія."

Про матеріал
Презентація стане у нагоді при онлайн навчанні. Фінансова грамотність є надзвичайно важливою навичкою, яка допомагає кожному з нас ефективно управляти своїми фінансами, зберігати і примножувати свої кошти та забезпечувати стабільне майбутнє.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Кредити. Види кредитів. Кредитна історія. Механізм погашення кредиту. Практична робота №4 «Вибір найкращого варіанту придбання комп’ютера в кредит».

Номер слайду 2

План1.Історія виникнення кредитів.2. Види кредитів3. Кредитна історія. 4. Механізм погашення кредиту.

Номер слайду 3

Історія виникнення кредитів. Лихварство — надання грошей у борг з умовою сплати відсотків при погашенні боргу. Особа, яка займається лихварством називається лихварем.Із зростанням торгового та грошового обігу  на українських землях в XVI — XVIII ст. поширилися кредитні операції і лихварство. Необхідність кредиту була зумовлена також відсутністю у купців вільних коштів. Оперування кредитами підвищувало дієвість торгових операцій, спрощувало розрахунки. Наймасовішими були короткострокові споживчий кредит і комерційний кредит на великі суми. В XVII ст. позики до 100 злотих становили абсолютну більшість кредитних операцій у Тернополі (71 %), Рогатині (62 %), Теребовлі (59 %). Лихварство стало негативним явищем капіталістичного розвитку Західної України XIX ст. Не вміючи господарювати, значна частина землевласників потрапила в боргову залежність до лихварів. Ще частіше їхніми боржниками ставали селяни. Лихварство було поширене серед представників різних верств населення. Найбільше ним займалися вірменські та єврейські купці, які часто спеціалізувалися в цій галузі. Нерідко в ролі кредитних контор виступали католицькі костели й монастирі, православні братства. 

Номер слайду 4

Які асоціації виникають у вас із поняттям "кредит"? Створення хмари слів

Номер слайду 5

Кредит (від лат. сredere – "довіряти") – це кошти й матеріальні цінності, що надаються кредитодавцем у користування позичальнику на певний строк за певну плату. Кредитодавець – той, хто надає позику. Позичальник – той, хто отримує позику.

Номер слайду 6

Кредитодавці: банки – надають цільові та нецільові кредити на короткий чи довгий термін; кредитні спілки – кредити без цільового призначення, переважно для членів спілки; ломбарди – забезпечені кредити на невеликі суми під заставу цінних речей; мікрофінансові компанії – незабезпечені кредити на короткий термін від 1 дня до 1 року.

Номер слайду 7

https://youtu.be/XIm1p. Jy. N0kg?si=a. Ipm. I-L-a. FAe7v. BB

Номер слайду 8

Види кредитів. Споживчий кредит— це кредит, що надається населенню у ви­гляді відстрочення платежу за товари довготермінового користу­вання, на закупівлю худоби, будівництво житла, садових будиноч­ків та інші види послуг.Іпотечний кредит — це особливий вид економічних відносин з приводу надання кредитів під заставу нерухомого майна.

Номер слайду 9

Види кредитів за терміном користування

Номер слайду 10

Процес кредитування складається з певної послідовності операцій:1. Подання клієнтом-позичальником кредитної заявки та пакета документів, необхідних для отримання кредиту.2. Розгляд банком та якісний аналіз кредитної заявки і відповідного пакета документів.                                                                         3. Аналіз кредитоспроможності клієнта-позичальника і оцінка  ризику кредитування.4. На основі якісного та  кількісного аналізу визначення   рейтингу позичальника й прийняття  рішення про надання кредиту.5. Укладання кредитного договору.

Номер слайду 11

Виконання вправи «Відповідники»

Номер слайду 12

Кредитна історія Кредитна історія – це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно виплачувалась заборгованість. Кредитна історія відображає дисципліну погашення кредитів позичальником та містить інформацію щодо поручительства.

Номер слайду 13

Хто має доступ до кредитної історії?Власник кредитної історії. Установи, які мають відповідну згоду від власника.

Номер слайду 14

Виконання вправиhttps://learningapps.org/watch?v=po0zo8f1a23

Номер слайду 15

Механізм погашення кредиту. Механізм погашення кредиту — це спосіб погашення основної йо­го суми і нарахованих відсотків. Кредит погашають повністю після закінчення терміну кредитної угоди або поступово, частинами.

Номер слайду 16

Виконання вправи

Номер слайду 17

Перегляд відеоhttps://drive.google.com/file/d/1_R68 Ft4 ZDlap. Awp961 EJzv. Vteyg. MPOTI/view?usp=sharing

Номер слайду 18

Домашнє завдання:виконати завдання до практичної роботи ст. 58 робочого зошита

Номер слайду 19

Використана література:1. Адамик Б. П. Національний банк і грошово-кредитна політика: Навчальний посібник. - Тернопіль: Карт-бланш, 2002. -278 с2. Банківська справа: Навчальний посібник / За ред. проф. Р. I. Тиркало. -Тернопіль: Карт-бланш, 2001. -314 с.3. Банківські операції/Під. ред. А. М. Мороза. -К.: Лібра, 2000.4.  Гроші та кредит: Підручник / За ред. проф. Б. С. Івасіва. - Тернопіль: Карт-бланш, 2000.-510 с.5. Загородиш А. Г., Вознюк Г. Л. Ю Смовженко Т. С. Фінансовий словник. -4-те вид., випр. та доп. -К: Т-во "Знання", КОО;Л.: Вид-во. Львів банк. Ін-ту НБУ, 2000. -566 с6. Лагутін В. Д. Кредитування: теорія і практика: Навч.посібник. - К.: Т-во -Знання", КОО, 2000. -215сІнтернет ресурси:1.wordwall.net2.learningapps.org3.https://www.youtube.com/

Номер слайду 20

pptx
Додано
8 липня
Переглядів
276
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку