Тема уроку: Кути у правильній трикутній піраміді.
Мета:
-
повторити означення та ознаки паралельності і перпендикулярності прямих та площин;
-
повторити кути нахилу прямої до площини, лінійних кутів двогранних кутів;
-
показати практичне застосування цих понять у курсі геометрії 11 класу, а саме на прикладі правильної трикутної піраміди. Пов’язати плоский кут при вершині піраміди, кут нахилу бічного ребра до площини основи та лінійний кут при основі;
-
показати практичне застосування навчальних програм на уроках стереометрії Geogebra, learningApps, Мійклас та «На урок».
Прилади та матеріали: ноутбук, презентація до уроку, навчальні програми, проектор, екран.
Хід уроку.
-
Організація класу.
-
Оголошення мети уроку.
-
Фронтальне опитування тест створений на платформи «На урок»
https://naurok.com.ua/test/paralelnist-pryamih-i-ploschin-21276.html
-
Повторення понять многогранних кутів, властивостей правильної піраміди
«Мій клас» https://miyklas.com.ua/
-
Мотивація до вивчення теми про піраміду (11 клас), застосування паралельності і перпендикулярності прямих і площин у просторі (10 клас). Слайди 4-9 (Піраміда у будівництві колись і в сучасності, лікувальні властивості піраміди)
-
Розв’язування поставленої задачі
Geogebra https://www.geogebra.org/3d/0
-
Залежність між .
Розглянемо трикутники і . Сторона МC – спільна, тоді МC=х.
З (): .
З (): .
З (): якщо ВС=2ЕС, то ,
звідки , .
Маємо рівняння: , звідки : .
-
Залежність між .
Розглянемо трикутники і . Сторона МО – спільна, тоді МО=h.
З (): .
З (): .
З (): ,
звідки .
-
Залежність між .
Розглянемо трикутники і . Сторона МЕ – спільна, тоді МЕ=х.
З (): .
З (): .
З (): якщо ВС=2ЕС, то ,
звідки , .
Маємо рівняння: , звідки : .
-
Закріплення вивченого матеріалу Виконнання вправи на платформі LearningApps https://learningapps.org/display?v=pu2e4qib216
-
Домашнє завдання
-
Закінчення уроку