План – конспект уроку з теми,, Квадратична функція’’, 9 клас
Тема уроку: Квадратична функція
Мета уроку:
-
актуалізувати , узагальнити і систематизувати знання про квадратичну функцію і її властивості;
-
закріпити вміння знаходити функції за даними формулами;
-
поглибити знання знаходження відповідності графіків функцій із формулами;
-
закріпити вміння розв’язувати квадратні нерівності різними способами;
-
розвивати логічне, творче мислення, математичне мовлення учнів, навички самоконтролю і взаємоконтролю;
-
виховувати увагу, спостережливість, швидкість реакції, самостійність, кмітливість.
План уроку
-
Організаційний момент.
-
Перевірка домашнього завдання.
-
Актуалізація знань: А) бліцопитування;
Б) усні вправи;
В) самостійна робота зі взаємоперевіркою.
-
Удосконалення вмінь.
-
Представлення міні-проєкту учнями.
-
Кросворд.
-
Домашнє завдання.
-
Підсумок уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності класу до уроку.
2. Повідомлення теми, мети уроку ( слайди 1, 2).
3. Учні одержують листи самооцінки.
4. Мотивація навчальної діяльності.
Процеси, які відбуваються у навколишньому світі, взаємопов’язані, зміна одних приводить до зміни інших. Поняття функції, як і більшість математичних понять, теж виникло на основі практичної діяльності людини. І сьогодні ми ще раз у цьому впевнимося.
Якій із перерахованих нижче ситуацій відповідає графік функції, що її описує?
-
На газоні росте трава, котру регулярно скошують ( х – час, у – висота рослин ).
-
М’яч , піднятий над підлогою, підкинули вгору ( х – час, у – висота м’яча над підлогою ).
-
Яблуко росте, потім його зривають і сушать ( х – час, у – маса яблука ).
( Слайд 3 )
А)
Б)
В)
Ми з вами впродовж усієї теми розглядали квадратичну функцію та її властивості. Сьогодні, під час розв’язування вправ, ми узагальнимо та систематизуємо наші знання з даної теми.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Гра ,, Знайди помилку’’ ( Слайди 4,5,6,7 )
( Учитель демонструє на екрані записи домашніх завдань із допущеними заздалегідь помилками в розв’язках і пропонує учням знайти їх. Учні знаходять помилки методом взаємоперевірки ( пояснюють усно)). І на слайдах відсвітлюються правильні відповіді.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
-
Згадаємо основні поняття, які ми розглядали в даній темі. Пограємо з вами в ,, Математичний футбол’’. Починаємо з означення функції і т. д. ( Слайд 8 )
-
Фронтальна усна робота. Завдання на екрані. А) Які з наведених графіків є графіками квадратичної функції ? ( Слайд 9 )
-
Самостійна робота зі взаємоперевіркою ( слайд 10): – учні одержують завдання на аркушах , виконують, обмінюються зошитами і перевіряють за слайдами ( слайди 11, 12, 13 ). –Який із графіків відповідає функції? Поставити у відповідність. ( Слайди 11, 12) А) у = - х2; Б) у = ( х + 4 )2; В) у = х2 + 4; Г) у = ( х – 4 )2 – За готовими малюнками розв’язати нерівності. ( Слайд 13)
ІV. Удосконалення вмінь ( Слайд 14 )
-
Побудувати графік квадратичної функції і вказати її властивості. ( Слайд 15 )
-
Використовуючи шаблони, побудувати графік квадратичної функції( Слайд 16 )
-
Розв’язати нерівності: ( Слайд 17) Учні І ряду – графічним способом : 4х2 – 20х + 25
0; учні ІІ ряду – аналітичним способом : х2 – 12х + 35
0; учні ІІІ ряду – методом інтервалів : - х2 + 4х + 5
0. Представник свого ряду біля дошки розв’язує свою нерівність, а всі інші записують у зошити.
V. Представлення міні – проєкту ( Слайд 18 )
,, Що спільного між сходом сонця і квадратичною функцією?’’
VI. Кросворд (Слайди 19 – 26)
VII. Домашнє завдання (Слайд 27) Завдання для самоперевірки (ІІ – ІІІ рівень), стор. 114 – 116.
VIII. Підсумок уроку. (Слайд 28) Підсумком уроку будуть слова Олександра Хінчина : ,, … Жодне з інших понять не відображає явищ реальної дійсності з такою безпосередністю і з такою конкретністю, як поняття функціональної залежності, в якій втілені і рухомість, і динамічність реального світу, і взаємна зумовленість реальних величин.’’
(Слайд 29)