Квест "Подорож країною ранкового Сонця"

Про матеріал

Виховний захід в рамках Року Японії в Україні.Мета: поглибити знання про екзотичну й неповторну Японію; розширити кругозір учнів; розвивати вміння дітей застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, навички роботи в команді;виховувати повагу до представників інших народів, розвивати інтерес до географії,як науки.

Перегляд файлу

Квест

«Подорож країною ранкового Сонця»

Для учнів 7-8 класів

МЕТА: поглибити знання про екзотичну й неповторну Японію; розширити кругозір учнів; розвивати  вміння  дітей  застосовувати  набуті  знання  в нестандартних  ситуаціях, навички  роботи  в  команді;  виховувати повагу до  представників інших народів, розвивати  інтерес до  географії,  як  науки.

ОБЛАДНАННЯ:  прапор Японії,  фоторепродукції найвизначніших місць Японії, національна  японська музика, маршрутні  листи,  плакати  з  написами назв станцій, запитання  сенсеїв,  підказки-словосполучення.

Хід заходу

І. Вступна  частина

Ознайомлення  з  правилами  гри,  видача  маршрутів.

Вчитель:   Наступний, 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Про це Президент України Петро Порошенко заявив в рамках офіційного візиту до Японії. Цього року виповнюється 25-ліття із часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами.

А 45 років тому духовні столиці наших держав – Київ і Кіото – розпочали історію своєї дружби та тісних обмінів.

Японія  маленька, унікальна країна. Країна, де люди всупереч природі, досягли таких економічних висот, яким багато з людей, що живуть на нашій планеті, можуть тільки заздрити. Японія – це країна оригамі (мистецтво складання фігурок з аркушів паперу); ікебани (створення букетів та гілок); мистецтва бонсай (вирощування карликових дерев у горщиках, які обмежують їх ріст); чайної церемонії (мистецтво приготування та пиття чайного напою в присутності гостей); Японія – це країна, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених країн світу, не втрачаючи при цьому своїх традицій. Вона зберегла своє власне обличчя і навіть примусила інші країни звернутися до її досягнень, перейняти часточки її культурної спадщини. Нам є чому повчитися.

Шановні знавці географії! Запрошую вас у подорож сторінками  країною ранкового Сонця, країною дивовижною та екзотичною. Бажаю вам успіху!


 

1 учень:О,  мудрі  шукачі  пригод!

«Країна ранкового Сонця» запрошує  вас 

Буде чимало  вам турбот

Гру  починати  настав  час.

 

2 учень:У подорожі – станцій п’ять 

В  собі  підказочки ховають.

Щоб  загадки  вам  загадать

П’ять сенсеїв там на вас чекають.

 

1 учень:Загадки  ті  ви розгадайте,

Скоріш  підказки  заберіть,

Суперників  ви  не  чекайте

І  враз  до  шостої  біжіть –

000212870

2 учень:Якщо ж  не вдасться  відгадати - 

Невірну  відповідь  дасте,

Доведеться із сенсеєм  залишати

Заручника  свого  за  те.

 

1 учень:А  в шостій ви кімнаті швидко

Вислів чарівний   зберіть

Щоб  прочитати  було  видко

Його  на  дошці прикріпіть

 

2 учень:Коли ж закінчиться  змагання

В  якому  ви  були  старанні -

То переможець  гри  (на  біс)

Отримає  смачний  сюрприз!

 


ІІ.  Основна  частина

Проходження  командами  маршруту.

                       Станції «Країна ранкового Сонця»

  • Туристична
  • Краєзнавча
  • Статистична
  • Екологічна
  • Економічна

ІІІ. Заключна  частина

Підбиття  підсумків,  визначення  і  нагородження  переможців.

Додатки

Завдання командам (учні підкреслюють правильну відповідь):

  •   1. Туристична

 

1.Який острів відвідає турист,щоб побачити національний символ Японії, вулкан Фудзіяма? о.Хонсю

2.На якому острові побуває турист, подорожуючи столицею Японії, містом Токіо? о.Хонсю

3.Виберіть (підкресліть) географічні об’єкти, які побачить турист, подорожуючи на кораблі, з України до Японії?

Червоне море, протока Дрейка, Аравійське море, Південно-Китайське море, Мексиканська затока, Середземне море.

4. Яким видом транспорту не зможе скористатися турист, бо його немає в Японії – залізничний, морський, автомобільний, річковий?

  •   2. Краєзнавча

 

1.В якій частині світу знаходиться Японія? Азія

2.Чому щороку в Японії, буває близько 1500 землетрусів різної сили?

Японські острови  - це частина Тихоокеанського сейсмічного поясу

3. Чому клімат на півночі  Японії, і в Україні дуже схожий? Розташовані  в межах помірного кліматичного поясу північної півкулі

4. Націнальна квітка японців - орхідея, хризантема, гвоздика?

5. Націнальний одяг японців - кімоно, кінкі,сімідзу?

6. Що таке сакура  ?

національна страва японців, священне дерево, націнальний одяг

7. Палички, якими японці їдять рис –

 дзюдо,      карате,        хасі

  •   3. Статистична

 

1.Яка висота національного символу Японії, вулкану Фудзіяма?

2061 м,       8848 м,     3776 м

2.Яка кількість населення Японії?

127млн. осіб,           45млн. осіб,      1млрд. осіб     

3.Скільки відсотків території Японії займають гори?

      20,   70,       40

4.Скільки подвійних пелюсток  має жовта хризантема  - священний символ  імператора  Японії?

  24,        6,        16

  •   4. Екологічна

 

1.Міста в Японії, що постраждали від американських атомних бомб у 1945 році:

Йокогама, Хіросіма,Токіо, Нагасакі, Кіото

2.Дуже обмежені земельні ресурси Японія компенсує ресурсами:

Атмосфери,       океану,        космосу

3. До найчастіших природних  стихійних явищ Японії належать:

тайфуни,         цунамі,         виверження вулканів

  •   5. Економічна

 

1.Грошова одиниця Японії:   долар,     єна,        євро,      гривня

2. Основний хліб японців:    пшениця,     рис,    кукурудза

3Японія видобуває найбільше в світі на  «морських ділянках»:

молюсків,    перлин,    золота

4. Японія на першому місці в світі з виробництва:

Молока, промислових роботів, металу, взуття

5. Україна і Японія найбільше співпрацюють у галузі:

медицини,  екології ,      освіти

 

 

                                Маршрутний  лист    1

Команда учнів ___класу,  у  складі  ___  чоловік

 

 

№з/п

 

Станції

 

Словосполучення-підказка

 

Підпис

сенсея

   1

Туристична

 

 

 

   2

Краєзнавча

 

 

 

   3

Статистична

 

 

 

   4

Екологічна

 

 

   5

Економічна

 

 

 

Відгаданий  вислів: ____________________________________________+

______________________________________________________________

 

 

                                Маршрутний  лист    2

Команда учнів ___класу,  у  складі  ___  чоловік

 

 

№з/п

 

Станції

 

Словосполучення-підказка

 

Підпис

сенсея

   1

Краєзнавча

 

 

 

   2

Статистична

 

 

 

   3

Екологічна

 

 

   4

Економічна

 

 

 

   5

Туристична

 

 

 

Відгаданий  вислів: ____________________________________________+

______________________________________________________________

 

 

                                Маршрутний  лист    1

Команда учнів ___класу,  у  складі  ___  чоловік

 

 

№з/п

 

Станції

 

Словосполучення-підказка

 

Підпис

сенсея

   1

Туристична

 

Навчати інших

 

   2

Краєзнавча

 

Завжди почесно

 

   3

Статистична

 

А навчатися

 

   4

Екологічна

В інших - ніколи

 

   5

Економічна

 

Не соромно

 

Відгаданий  вислів: : Навчати інших завжди почесно, а навчатися в інших ніколи не соромно

 

 

 

                                Маршрутний  лист    2

Команда учнів ___класу,  у  складі  ___  чоловік

 

 

№з/п

 

Станції

 

Словосполучення-підказка

 

Підпис

сенсея

   1

Краєзнавча

 

Завжди почесно

 

   2

Статистична

 

А навчатися

 

   3

Екологічна

В інших - ніколи

 

   4

Економічна

 

Не соромно

 

   5

Туристична

 

Навчати інших

 

Відгаданий  вислів: Навчати інших завжди почесно, а навчатися в інших ніколи не соромно

 

Правила  гри

  1. За  25  хвилин  команда  повинна  пройти  5  кімнат  і  зібрати  підказки.
  2. Маршрут  вказано  в  маршрутному  листі
  3. Сенсеї (сенсей -  ввічливе звертання до вчителя в Японії)   оцінюють  відповідь  і  пишуть  у  маршрутний  лист  словосполучення-підказки,  а  також  ставлять  свій  підпис.
  4. У разі  неправильної  відповіді  в  кімнаті  залишається  заручник,  якого  можна  звільнити  після  проходження  всього  маршруту.
  5. Якщо  у  команди  ще  залишився  час,  вона  може  відвідати  кімнату  із  заручником  і  визволити  його,  давши  відповідь  на  питання  мага.
  6. У  разі  проходження  неповного  маршруту  команді  не  дозволяється  вивішувати  своє  слово  на  дошці.
  7. На станції не можуть перебувати одночасно декілька команд.

 

Вислів:

«Навчати інших завжди почесно, а навчатися в інших ніколи не соромно»

(Японське прислів’я)

Підказками  є   словосполучення.  Так,  кожна  команда  „збирає” підказки,  а  в  результаті  усієї  гри,  отримуємо  вислів.

Хто  найшвидше  це  зробить  і  не  матиме  жодного  заручника,  той  виграв!

 

docx
Додано
30 липня 2018
Переглядів
1524
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку