Даний КВК дозволить вчителю поглибити знання дітей про вісники весни, виховати любов до живої природи. Учні вчитимуться виділяти головне, розвиватимуть своє мовлення та мислення.
КВК з природознавства
для учнів 2 класу на тему:
«Вісники весни»
Підготувала:
вчитель
початкових класів
Туменського НВК
Богатько
Марія Василівна
Тема. Вісники весни
Мета. Поглибити знання дітей про вісники весни; вчити виділяти головне; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до живої природи.
(У класі парти розставлені у два ряди. У центрі, за столом, сидить учениця -Весна, а поруч – її помічники – члени журі: Березень, Квітень, Травень.
Команди сидять одна навпроти одної, капітани попереду. Усі учні мають емблеми.
Виставка малюнків «Весняні квіти», «Пернаті гості».)
Хід уроку
Вчитель. Сьогодні ми із Весною проведемо урок КВК з теми «Вісники весни».
Весна хоче побачити, як ви вмієте розгадувати загадки, описувати квіти і птахи, давати відповіді на запитання. Ви ж, діти, покажіть свої вміння і навики, доведіть, що ви – кмітливі і допитливі.
Весна. Команди, до бою готові?
Діти. Готові.
Весна. Капітани, представте назву своєї команди.
1 конкурс «Моя команда»
Перша команда «Проліски»
Ми – перші квіточки весни.
Ми – пролісковий цвіт.
Ми пережили зимові сни
І знов родилися на світ.
У нас очі голубі,
Такі, як неба синь,
Ростем між кленів і дубів
Любим сонце й тінь.
А ще любимо дружити
І в грі перемагати!
Друга команда «Підсніжники»
Ми – підсніжники сміливі,
Не злякались хуртовини.
Перші в лісі зацвітаєм,
Весну нашу зустрічаєм.
Перемогу в КВК
Здобути бажаєм!
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
2 конкурс «Відгадай квітку»
Вчитель. Для кожної команди є заготовлений вірш про першу квіточку весни. Ви, діти, повинні здогадатися, яка це квітка.
(Команди підходять до учениці-Весни і витягують картку з віршем.)
1. Фіолетові заграви
Фарбували в лузі трави.
Фіолетовий фломастер
Фарбувати також майстер.
Фіолетові ……………..
Фарбувала нам Наталка.
(Фіалки)
2. Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки,
Як зовуть їх – угадай.
Це ………… у гаї
На галявині цвітуть.
І ніде, ніде немає
Кращих квіточок, мабуть.
(Підсніжники)
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
3 конкурс «Заспівай пісню»
Вчитель. Співає пташка: «Тю – тю»,
Мов каже: «Добрий день!»
Співати з нею я люблю
Про весноньку мою.
(Кожна команда співає пісню про весну на власний вибір. Журі оцінює
їхній спів, а Весна записує результати в таблицю.)
4 конкурс «Допиши вірш»
Вчитель. Діти, дівчина – Весна буде читати вірші, а ви уважно слухайте і допишіть останнє слово.
1. З-під снігу виглядає,
Весну зустрічає.
Сміло вибіг на горбок
Цей сміливий ………… (пролісок)
2. Перший я приніс весну,
Розбудив усе від сну.
Я співаю під вікном,
Люди звуть мене ……….. (шпаком)
3. Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем у весняні дні
Прилітають ………… (журавлі)
4. Стрімко вибігли на гору
Дві подружки білокорі.
Дощик їм полоще кіски,
Звуть подружок цих ………… (берізки)
5. Як пригріло сонце –
Стрілки землянисті підняла
Від ласкавого тепла.
Он її навколо скільки!
Двір і лан, і луг вкрила
Росяна й густа …………. (трава)
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
5 конкурс «Для капітанів»
Вчитель. Капітани, ви маєте по черзі відповідати на запитання.
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
6 конкурс «Сережки»
Вчитель. Діти, зараз ви отримаєте від Весни завдання в конверті. По команді їх відкриєте та дістанете картки. На картках записані назви рослин. Ваше завдання:підкреслити рослини, які навесні мають сережки.
(Завдання однакове)
Береза, бузок, ліщина, акація, верба, липа, вишня, осокір, в’яз.
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
7 конкурс «Впізнай пташку»
Вчитель. У Весни в руках торбинка. По черзі учасники кожної команди будуть підходити до неї і витягувати з торбинки завдання. А завдання таке: за коротким описом впізнати пташку.
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
8 конкурс «Спитайте у весни»
Вчитель. У конвертах є дві картки із записами. Треба їх з’єднати і прочитати.
листочки раніше, ніж на вільсі –
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
9 конкурс «Відгадай загадку»
Вчитель. На дошці прикріплена квітка ромашка. На кожній пелюсточці є загадка. Капітани зривають пелюсточку і з командою розгадують загадку.
Заховався в кущ калини,-
Та на дудочку одну
Грає пісню чарівну. (Соловей)
Такий ніс завдовжки.
Хату на хаті має,
Всім жабам рахунок знає. (Лелека)
Спереду шильце,
Спереду чорне сукенце,
Під сподом полотенце. (Ластівка)
і комашок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
Свитка сіренька.
Ку-ку, ку-ку! –
Кричу я в ліску. (Зозуля)
У гніздо своє … (Лелека)
(Журі оцінює конкурс, а Весна вписує результати на дошці у таблицю.)
10 конкурс «Бережливі»
Вчитель. Діти! Квіти бережіть!
І даремно їх не рвіть,
Бо чарівної краси
Не побачиш я і ти.
Хай вони ростуть у лузі,
Бо всі квіти – наші друзі!
Візьміть аркуш патеру і ручку та запишіть квіти, які занесені до Червоної книги України.
(Діти записують, а журі оцінює.)
Підсумок
Весна оголошує результати.
Закінчилася вже гра.
Переможців й переможених в нас нема.
Всі працювали залюбки,
Активні й дисципліновані були!
Вчитель. Діти! Бережіть птахів! Бережіть квіти! Бережіть своє довкілля! Бо це
наше життя, наш настрій, наше здоров’я.