В лабораторній роботі наведено теоретичні відомості, основні розрахункові формули, схеми і малюнки, що пояснюють хід експерименту. Це дозволить повніше зрозуміти суть явищ, що досліджуються в лабораторній роботі.
Лабораторна робота "Вимірювання відносної вологості повітря".
Номер слайду 2
Мета: Навчитися вимірювати відносну вологість і виміряти відносну вологість повітря.
Номер слайду 3
Склад повітря
Номер слайду 4
Вплив вологості на здоровя людини. Для здоров'я людини шкідливі як надмірна вологість, так і надмірна сухість повітря. Найбільш комфортна вологість повітря для людини в межах 40 – 60%. Така норма відповідає Державним санітарним правилам і нормам (ДСан. ПіН5.5.2.008-01)
Номер слайду 5
Теоретичні відомості Вологість повітря характеризує вміст водяної пари в повітрі. Абсолютна вологість повітря ρа визначається густиною водяної пари або її тиском. Відносна вологість 𝜑 – це відношення абсолютної вологості ρа до густини водяної пари ρн, яка насичує простір при даній температурі: 𝜑 = 𝜌а𝜌н * 100%Абсолютну вологість повітря ρа можна визначити, знаючи точку роси. Точка роси tp – це температура, при якій повітря внаслідок охолодження насичується водяною парою. Відносна вологість стає рівною 100%. Абсолютна вологість при цьому не змінюється. Для знаходження ρн і tp користуються таблицею тиску або густини водяної пари при різних температурах
Порядок виконання роботи. Визначте ціну поділки шкали термометрів. Після зниження температури на вологому термометрі запишіть покази сухого і вологого термометрів. Знайдіть різницю температур ∆t термометрів. За допомогою психрометричної таблиці і одержаних показів знайти відносну вологість повітря 𝜑 . За даними вимірювання вологості визначити масу водяної пари в повітрі фізкабінету за формулою: m = V* ρа, де V - об’єм кабінету ( 64 м3), ρа – абсолютна вологість повітря, яка визначається з формули. ρн визначити за температурою сухого термометра за допомогою таблиці для густини і тиску насиченої пари при даній температурі. За допомогою таблиці для густини і тиску насиченої пари при даній температурі визначити точку роси tp.