Урок № 12
Дата: 01.11.2021 р.
Група: 1ТУ/21
Тема: Лабораторно-практична робота № 1: «Створення презентацій».
Мета уроку:
Тип уроку: лабораторно-практична робота.
Обладнання: комп’ютер, браузер, Classroom, Google презентація, роздатковий матеріал.
Методи навчання: елементи STEAM-освіти, проєктна робота,
технології дистанційного навчання
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання учнів, перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Пригадайте етапи створення та вимоги до презентації та пройдіть опитування за посиланням: Приєднатися для виконання тесту на сайті «На Урок» (join.naurok.ua).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ми живемо в світі, де із розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу, бурхливим зростанням обсягів виробництва та його відходів проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. Страшною дійсністю стали отруєні річки та моря, задушливе шкідливе повітря у великих промислових центрах, загублені ліси, сотні зниклих видів тварин і рослин, загроза кліматичних аномалій, ерозія та майже повне виснаження ґрунтів у аграрних районах… Це проблеми кожного з нас, проблема суспільства, держави, всього світу. І від усіх нас залежить подальше майбутнє людства. Тому цей урок присвятимо тому, як не допустити цю страшну екологічну катастрофу.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Зверніть увагу на слова Йоганна Вольфганга Гете, які є девізом нашого уроку:
«Володіти знанням недостатньо, необхідно його застосовувати. Бажати – недостатньо, необхідно діяти.»
Тож будемо діяти - будемо створювати презентацію, у якій висвітлимо альтернативи використання та збереження ресурсів природи. А для цього будемо використовувати додаток Google презентації та мережу Інтернет, а також знання здобуті на уроках енергозбереження. Результати своєї роботи подамо у вигляді презентації.
Учні отримують пам’ятку.
Загальні рекомендації щодо оформлення презентацій:
V. Формування практичних умінь і навичок
Інструктаж із техніки безпеки.
Перш ніж ми перейдемо до виконання практичного завдання, давайте згадаємо правила поведінки у кабінеті інформатики. На дошці є частини пазлів, ваше завдання дати вірні відповіді на запитання та скласти пазл. Отже, слухайте запитання та знаходьте пару.
Гра «Склади пазл»:
Молодці, знаєте техніку безпеки в комп’ютерному класі. А тепер потрібно показати свої вміння на практиці при виконанні практичного завдання.
Практичне завдання. Створення спільної презентації
Учні створюють презентацію відповідно до теми.
Хід роботи:
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (під музичний супровід). Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Розплющіть очі.
Вчитель оцінює роботу учнів на уроці.
Сьогодні на уроці ви не просто створювали презентацію, а й закріпили свої знання про енергоресурси, отримали інформацію, яку зможете використати вдома, у роботі, у житті, показали практичні навики щодо роботи зі створенням спільної презентації, вчилися самостійно працювати з довідковою літературою, знаходити інформацію в Інтернеті.
Хотілося, щоб ви поділилися своїми враженнями.
Чи сподобався вам урок?
Чи довели ми, що уміння працювати з додатком Google презентація потрібне людям незалежно від їх професій?
А для цього зайдіть на Сlassroom і виконайте завдання: на онлайн-дошці натисніть знак «додати» та напишіть свій відгук про урок. Обов’язково підпишіть.
VIIІ. Домашнє завдання
Створити ментальну карту до теми «Програма PowerРoint» .