Тема. Лічба предметів. Фігура. Сусіди числа.
Мета. Уточнити знання та вміння учнів називати предмети від 1 до 10.Формувати навички лічби. Дати уявлення про предмет і фігуру. Вчити дітей розрізняти предмети за розміром, велечиною.
Хід уроку
Продзвенів дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Сідайте зручненько,
Почнемо швиденько.
Щоб водити кораблі,
У космос літати-
Треба добре дітлахи
Математику знати.
Математика – це дуже важлива, цікава і потрібна всім наука. На нашому уроці ми будемо лічити різні предмети,фігури.
3.Вивчення нового матеріалу.
-Подивіться хто нас зустрічає. Це ж тітонька Сова. Вона для вас приготувала цікаві завдання.
Лічба предметів. ( На набірному полотні силуети птахів : 2 синички, 3 горобчика, 4 снігуря, 1 ластівка .)
-Скільки всього предметів ви бачите на полотні?
-Скільки всього синичок ?
-Скільки снігурів?
-Скільки горобчиків?
-Яких птахів тут більше?
-Яка пташка буде зайвою? Чому?
-Назвіть числа від 1 до 10 ( від 10 до 1, від 5 до 8, від 7 до 2, від 8 до 3, від 6 до 2)
-Назвіть сусідів числа 5 ( 2, 3 ,4)
Прослухайте вірш
Білочка – умілочка
Добра господиня.
В неї є горішки,
Шишок повна скриня.
От метнулась білочка,
Заховалась в скринці.
Це вона для всіх нас
Готує гостинці.
-Далі нас зустрічає Білочка. Вона приготувала для вас цікаві завдання.
Робота з геометричним матеріалом.
-Назвіть те, що виставила Білочка.
-Як можна назвати одним словом ці зображення?
Розпізнавання геометричних фігур ( квадрат, трикутник, круг)
-Полічіть скільки всіх кружечків ( трикутників, квадратів)
Порівняння предметів ( за висотою, шириною )
Наша подорож підійшла до кінця. Дякую всім за старанність.