Лічба предметів. Поняття довгий, короткий, найдовший, найкоротший, однакові за довжиною

Про матеріал
Тема: Лічба предметів. Поняття довгий, короткий, найдовший, найкоротший, однакові за довжиною Мета: на основі розгляду малюнків і порівняння предметів розкрити властивості предметів, які різняться за розміром; вдосконалювати навички лічби; розвивати спостережливість, увагу.
Перегляд файлу

Тема: Лічба предметів. Поняття довгий, короткий, найдовший, найкоротший, однакові за довжиною

Мета:  на основі розгляду малюнків і порівняння предметів розкрити властивості предметів, які різняться за розміром; вдосконалювати навички лічби; розвивати спостережливість, увагу.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого матеріалу

• Порахувати від 1 до 10; порахувати від 10 до 1; порахувати від того числа, яке показує вчитель на картці.

• Розфарбувати кожний другий кружечок (робота кожного учня на картках).

• Порахувати овочі, поєднати їх з відповідною цифрою.

2. Лічба предметів

Розв’язання веселих задач.

Сидів хлопчик біля річки, він спіймав аж три плотвички,

Кошенятко одну вкрало. Скільки рибок в нього стало? (3 – 1 = 2)

Три веселі киці грались на травиці.

Враз одна сховалась. Скільки киць зосталось? (3 – 1 = 2)

II. Вивчення нового матеріалу

1. Відгадування загадок

Така велика, довгошия і вища за найбільшу шафу.

Така розумна і красива у зоопарку є... (жирафа).

У воді сидить охоче, та не риба і не рак.

Вистромля булькаті очі і співає: «Кум-квак!» (Жаба)

— Розгляньте малюнки, порівняйте цих тварин за висотою.

— Жирафа довша за жабу. Жаба коротша за жирафу.

2. Робота зі смужками різного кольору й різної довжини

Порівняння смужок, використання слів довший, коротший, найдовший, найкоротший.

Аналогічна робота проводиться з предметами різної довжини: олівцями, паличками, ручками, стрічками, пеналами. Порівняння довжин риб на малюнках, вушок у кота й зайця.

3. Фізкультхвилинка

1, 2, 3, 4, 5! Час прийшов відпочивать.

Тож піднімем руки вгору, ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки, як коник — скоки-скоки!

10, 9, 8, 7! Час за парти нам усім.

4. Робота з підручником

Розгляд малюнків.

Завдання: порахувати, скільки на малюнках гарбузів, помідорів. Скільки у півня крил, очей, гребінців, дзьобиків? Показати відповідну цифру.

5. Вправа на розвиток графічних навичок

• Обвести в зошиті дві клітинки, продовжити рядок.

• Повторення: написати цифри, які уже вивчили (1 2 1 2).

III. Підсумки уроку

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 липня 2020
Переглядів
2913
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку