Лічба в межах 20 на основі нумерації чисел, вправи на засвоєння додавання і віднімання в межах 10.

Про матеріал
Конспект уроку з математики, 1 клас. Тема. Лічба в межах 20 на основі нумерації чисел, вправи на засвоєння додавання і віднімання в межах 10.
Перегляд файлу

Тема:   Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння додавання і віднімання  в межах 10.                                    

Мета. Закріпити вміння учнів додавати і віднімати   числа в межах 10,

рахувати предмети в межах 20; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі ; розвивати логічне мислення,   кмітливість; виховувати інтерес до науки математики, акуратність, працьовитість.

Обладнання: какртки для парної роботи, ілюстративний та роздавальний матеріал, інтерактивна дошка.

 

                                    Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 1

1.. Організація класу

Вчитель:                                       Прошу, діти, підійміться

                                                        Один одному всміхніться.

                                                  Бо усміхнена людина -

                                                        Це здоров’я половина.

                                                        Поверніться до гостей,

                                                        Привітайте їх посмішкою.

                                                        Бо щоб добре працювати,

Треба гарний настрій мати.

 

2. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

  • Вчора на мою електронну пошту прийшов відео лист.

Я пропоную його переглянути і вам.

Королева  Математики  запрошує нас здійснити  математичну подорож до міста Знань.

 

Слайд 3

Але ми  будемо   не тільки мандрувати, а і вправлятись у лічбі в межах 20, виконувати різні  математичні вправи в межах 10.
     Успіх мандрівки залежить від вас, діти. Отож, будьте сміливими, кмітливими, уважними, старанними.

 

Слайд 4

Подорожуючи, ми маємо пам'ятати основні правила:

  1. Буду уважним та старанним.
  2. Буду активним.
  3. Правильно сидітиму за партою.
  4. Охайно писатиму.

5)Правильно і точно відповідатиму.

 

 

 

 

 

Слайд 5

3.Гра «Шифрувальник»

  • А яким транспортом ми будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли  виконаємо  вправу «Шифрувальник». Розмістіть числа в порядку зростання і прочитайте слово.

 

 

10

8

9

7

6

Г

Т

Я

О

П

 

 

 

ІІ. Основна частина

  1. Гра «Чарівні вагони»
  • Тож у подорож вирушаємо математичним потягом.

 

Слайд 6

 

  • Скільки у поїзді вагонів? Давайте полічимо їх спочатку з голови до хвоста, а потім навпаки:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,11,12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20.

20, 19, 18, 17, 16, 15,14, 13, 12, 11,10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

  • Назвіть наступний вагон за 3, 7, 12, 17 вагоном.
  • Назвіть попередній вагон до 2, 10, 14, 20.
  • Назвіть сусідні вагони 4, 8, 13, 16 вагона.

Добре вмієте рахувати до 20.

Ну що ж вирушаємо у путь, нас цікаві речі ждуть.

 

Слайд 7

2.Робота в групах

- Діти, а хто веде потяг? (машиніст)

- Хочете дізнатися, хто машиніст цього чарівного потяга?

Для цього вам потрібно попрацювати в парах і скласти зображення машиніста із геометричних фігур, які лежать у вас у конвертах.

Тож до роботи!

Гарні вийшли слоники. Які геометричні фігури використали, щоб скласти слоника?

3.Усне опитування

  • Машиніст є. Залишилося сісти на місця й вирушити в подорож.
  • Але, щоб вирушити в подорож нам потрібно кожному придбати квитки.

А  допоможуть нам у цьому провідники чарівного потягу. У кожного з них є для вас квитки. Але, щоб отримати їх – потрібно розв’язати вираз.  Для кожного ряду є свій провідник. Роль провідника виконують…..

  •  Погляньте, у кожного на парті є квитки. Вони будуть допомагати нам у подорожі. Що на них  зображено? (сонечко)

- А чого не вистачає? (ротика)

- Ротик ви домалюєте наприкінці уроку. Якщо урок вам сподобається, намалюєте усмішку, якщо ні – то сумний вираз обличчя.

- Отже, квитки у нас є, потяг є, і ми можемо сміливо вирушати в подорож.

 

4. Каліграфічна хвилинка

Слайд 8

 Зупинка  1 «Платформа Каліграфії»

Учитель  Яка цифра об’єднує музику, дні тижня, райдугу – веселку та чудеса світу?

 

Слайд 9

(Учитель виставляє, або дає зразок цифри 7)

Цифра 7 – як кочерга,

В неї бач одна нога.

 - Повторимо правила сидіння під час письма .

 

Зошит свій я відкриваю

Та під нахилом кладу ,

Ручку я ось так тримаю ,

Сяду рівно – не зігнусь ,

За роботу враз візьмусь .

 

Число 7 більше яких чисел?

Розкладіть на два доданки.(6 і 1, 5 і 2, 4 і 3)

 

 

Слайд 10

5. Диференційована самостійна робота.

 Зупинка 2 «Квіткова  галявина»

- Молодці! Ви справились із завданням. І ми можемо вирушати до наступної зупинки. А як вона називається ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки:

1) Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм, дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки, називаємось…(Дзвіночки) (слайд)

2) Наче сонце, - серединка, пелюстки біля хустинки.

Знає бджілка і мурашка, що звуть квіточку…(Ромашка) (слайд)

  • А як назвати слова-відгадки одним словом? (квіти)
  • Наша зупинка називається «Квіткова галявина» (слайд)
  • Подивіться. Які чудові квіти ростуть. Для того, щоб ми змогли продовжити нашу подорож нам потрібно  розв'язати приклади з підручника.

Кожен учень отримав одну із двох квіточок.

Учні, які отримали квіти – дзвіночки виконують завдання самостійно у зошиті.

А учні, які отримали квіти -  ромашки виконують завдання разом зі мною.

  1. Дзвіночки  С.90 завдання 3 (повністю)
  2. Ромашки с.90 завдання 3 – перший рядок.

Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі. Але нам потрібно трішки відпочити.

 

 

 

Слайд 11        

6. Фізкультхвилинка

 Зупинка 3.

 

  • Подорожуємо далі. Жителі дивного Острова Здоровя пропонують нам відпочити, провівши хвилинку відпочинку.
  • Раз! Два! Всі присіли.
  • Потім вгору підлетіли.
  • Три! Чотири! Нахилились,
  • Із струмочка гарно вмились.
  • П'ять! Шість! Усі веселі.
  • Летимо на каруселі.
  • Сім! Вісім! В поїзд сіли
  • Ніжками затупотіли.
  • Дев'ять! Десять! Відпочили
  • І за парти дружно сіли.

 

  • Трішки відпочили. Подорожуємо далі.

 

Слайд 12

7. Робота в зошиті

Зупинка 4 «Обчислювальна»

- З усіма числами, якими ми ще не зустрілись, зустрінемось на зупинці «Обчислювальна»

- Якщо правильно впораємось із завданнями в  в зошиті, то зможемо продовжити подорож.(2,3)

 

 

8. Гімнастика для очей

  • Закрийте очі долонями, відкрийте, подивіться вгору, вниз, вліво, вправо (3 рази)
  •  

Слайд 13

9. Порівняння виразів

Зупинка 5 «Озеро Нерівностей».


Його мешканці пропонують нам порівняти  вирази.

 

5+3      9                               6+4    5

  1.          7                                10-4   7

 

 

 

10. Розв’язування задач

Слайд 14

Зупинка 6 « Ліс Цікавих Задач»

На ваших квитках – ласкаве сонечко, щоб воно нам посміхнулось, ми повинні розвязати задачі та зафарбувати пелюстки - промінчики із числом, яке є  відповіддю до задачі.

 

а)   Ось листочок, і ще листочок

     заховався між квіток.

      Вам просте завдання діти:

      Ці листочки полічити.  (2)

 

б)  10 квіток у саду ростуть.

      4 з них уже цвітуть.

      Скільки ще не розцвіли?

       Як би ви відповіли? (6)

 

 

в)    На малюнку у Антона

        5 волошок й 3 піони.

        Але він не може вмить

        Всі ці квіти полічить. (8)

г)     У Надійки 5 волошок,

        У Катрусі їх теж 5.

        Нумо, діти, поспішіть,

        Всі ці квіти полічіть. (10)

  • Пелюстки-промінчики з якими числами ви розфарбували?

 

11.Пальчикова гімнастика

 

Слайд 15

Зупинка 7.Перед нами зупинка під назвою Долина «Рахівничка».

 

12.Гра « Чи в садку, чи на городі »     

                                                              

  • Порахувати тільки фрукти. ( 5)
  • Порахувати лише овочі . (5)
  • Чого за кількістю більше (менше)? ( порівну, однаково)
  • Скільки всіх предметів разом?(10).

 

 

 

 

 

 

 

13.Розвязування цікавих задач

Слайд 16

Зупинка 8. «Кмітливих»

  • Скільки лапок у вовків? (4)
  • Скільки в мишки є хвостів? (1)
  • Скільки вушок у зайців? (2)
  • Скільки пальців на руці? (5)
  • Скільки крил є у лисиці? (Ніскільки)
  • Скільки в хаті  є криниць? (Ніскільки)
  • Скільки жаб літає в небі? (ніскільки)
  • Скільки хвостиків у тебе? (Ніскільки)

 

Слайд 17

Зупинка 9. «Рухлива»

14.Гра «Відгадай число»

Я буду десятком, а учні , які мені допомагають – одиницями.

12, 16, 14.

 

ІІІ. Заключна частина .Рефлексія

Слайд 18

Усі завдання виконали, і наближаємось до кінцевої зупинки «Місто знань».  А от місто Знань – це і є наша рідна школа, де будемо навчатись і будемо багато років ще здобувати знання. А зараз повернемось до наших квитків-сонечок  і кожен з вас домалює ротик. Якщо урок сподобався – усмішку, а якщо ні, то сумний вираз обличчя.

 

1.Вправа «Мікрофон»

  • Що сподобалось вам на уроці?
  • З якими завданнями ви легко  впорались?
  • Які завдання викликали у вас труднощі?

 

  • Молодці, на уроці математики ви виконали багато завдань, бо були активними, старанними. З вами було дуже цікаво подорожувати. Дякую Вам за урок!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 січня 2020
Переглядів
1785
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку