Грабаня Ганна Костянтинівна
Математика 1 клас
Тема уроку: обчислення виразів. Вимірювання довжини відрізка і його побудова. Доповнення рівностей.
Мета уроку: продовжити формувати поняття «задача», учити доповнювати числові дані задачі, формувати вміння розв’язувати прості задачі, удосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння порівнювати числа та числа з виразом, креслити відрізки; розвивати в учнів мовлення та логічне мислення, пізнавальну активність; виховувати бажання берегти своє здоров’я.
Обладнання: презентація до уроку, картки для групової та парної роботи, опорні схеми задач, конструктор LEGO, завдання по «RozumnykyEdugames».
Тип уроку :комбінований
Освітні галузі: математична, здоров’язбережувальна
Хід уроку
1. Організація класу
Клас готовий працювати?
Додавати й віднімати?
Числа й вирази рівняти?
Вчасно руку піднімати?
2. Мотивація навчальної діяльності
-- У нас на уроці буде гість. А хто він, дізнаєтесь, відгадавши загадку.
Він звірят усіх лікує,
Від халепи їх рятує,
І зайчат, і мавпенят,
Бегемотів і тигрят,
Вилікує він за мить
Все, що в звірів заболить,
Наш добрий лікар…(Айболить).
--Айболить перевірить, чи добре ви почуваєтесь у школі, вмієте вчитися і відпочивати.
Він підготував для вас цікаві завдання, а щоб дізнатися які, потрібно відгадати що він вам пропонує: є я в казці одній та мультфільм про мене зняли, зірвеш хоч одну пелюстку, вмить я виконаю ваше бажання ( квітка – семицвітка);
3. Основна частина
3.1 жовта пелюстка «Усний рахунок»
- Скільки лапок у кішки? (4)
- збільшіть на 4, яке число відворилось?(8)
- скільки буде 3 плюс 3? (6)
- 6 + 4? (10)
- 10 – 5 (5)
- 5 – 1 (4)
Відповідь, запис на планшеті.
б) Гра «Думай - швидко, відповідай – правильно»
- Назвати числа від 3 до 7.
- Назвати «сусідів» числа 4.
- Назвати попереднє число до 8.
- Назвати наступне число до 2.
- назвати числа від 9 до 3.
в) Гра «Розжени хмарки» робота на картках
8+ =10 +4=10 6 - =4
+3=7 5+ =8 -1=9
4. каліграфічна хвилинка
- Скільки лапок має кішка? А собачка? А ведмідь? Навіть вовк та заєць? (4)
- як стілець перевернувся-
Він на цифру обернувся.
Що це догори ногами?
Це четвірка перед вами!
(Учні говорять)
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно , не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь.
3.2. пелюстка «синя» Фізхвилинка.
4-пелюстка (зелена) «Розв`язання віршованих задач»
-А тепер пелюсточка приготувала нам цікаві задачі. Щоб їх розв`язати треба слухати дуже уважно.
Віршовані задачі
Квіти у гаю збирала.
Ось одна та ще три.
Це яке число? Назви. (4)
В мене два синочки
і чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? (6)
На три більше олівців.
А для вас усіх питання.
Скільки в Тані олівців. (8)
5 пелюстка (оранжева)
А) «Хвилинка-цікавинка»
Гра «Яка відстань між зірочками»
-Як називається лінія?
-З чого вона складається?
-Знайдіть відстань між зірочками.
Б) Креслення відрізка
-- Айболить лікував вужа довжиною 3 см. Після одужання вуж став на 4 см довший. Якої довжини став вуж? Накресліть відрізок такої довжини.
6 пелюстка (фіолетова) «Робота в зошиті з друкованою основою с.12 «Ольга Корчевська та Мирослава Козак» частина 2»
Ця пелюстка пропонує вам відкрити свої зошити і виконати завдання.
Самоперевірка.
7 пелюстка (голуба)
А) 2) Гра «Справжня задача»
-- Якщо задача справжня, плескайте в долоні, а якщо ні – сидите тихо.
* Мавпочці прописали 8 пігулок.
* Один айчик згриз 5 морквин, а другий – 2 морквини. Скільки всього морквин згризли звірята ?
* Скільки птахів сиділо на гілці?
* У вулику було 10 бджілок. За медком полетіло 6 бджілок. Скільки бджілок залишилося у вулику?
Б) «Проходження міні тестів» повторення частин задачі
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія
Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!
Квітко-семицвітко, прощавай,
З радістю ми грались і навчались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажем всі разом: дякуємо тобі!
А вона нам?
(На середині квітки зачитую: 1 клас, ви - просто молодці!
За активну, старанну роботу на уроці я хочу подякувати учням.
В кінці роздаю кожній дитині за роботу на уроці квіточку.