Лічба в межах 20. Розв’язування задач на віднімання

Про матеріал
Мета: Формувати в учнів ключові компетентності: • вміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність; • загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язко висловлюватись; • інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію; • здоров’язбережувальну: дбайливо ставитись до свого здоров’я; • соціальну: продуктивно співпрацювати в парі, використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.
Перегляд файлу

Очаківська загальноосвітня школа

 I-III ступенів №2

імені П.П. Шмідта

Очаківської міської ради

Миколаївської області

 

 

 

 

 

Лічба в межах 20. Розв’язування задач на віднімання

 

 

 

Автор уроку учитель початкових  класів

ОВСЯНКО АЛЬОНА ВОЛОДИМИРІВНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.ОЧАКІВ

Тема. Лічба в межах 20. Розв’язування задач на віднімання

Мета:

Формувати в учнів ключові компетентності:

         вміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність;

         загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язко висловлюватись;

         інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію;

         здоров’язбережувальну: дбайливо ставитись до свого здоров’я;

         соціальну: продуктивно співпрацювати в парі, використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.

Формувати в учнів предметні компетентності:

         навчальну: вдосконалювати вміння учнів розв’язувати задачу і приклади на віднімання, удосконалювати обчислювальні навички в межах 20;

         розвивальну: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, математичне мовлення;

         виховну: сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання, прагнення допомогти іншим.

Обладнання: математичне віяло, пазли, опорні таблиці, предметні малюнки, картки з індивідуальними завданнями, комп’ютер

Тип уроку: урок повторення і систематизації знань

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Поверніться до гостей, привітайтесь «Добрий день!».

Зараз сядуть всі дівчатка, а за ними і хлоп’ятка.

II. Мотивацiя навчальної дiяльностi. Повідомлення теми і мети уроку.

- Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?(цікавим, рахувати, записувати вивчені числа, розв’язувати задачі)

По черзі показую малюнки казкових героїв

- На сьогоднішньому уроці ми відвідаємо володіння королеви Математики, яка влаштувала бал. До її королівства з’їжджаються гості: принцеса Геометрія, бурундучок Чіп, Незнайко, Буратіно, Червона Шапочка, Чебурашка. Кожен із гостей приготував завдання. Ви повинні швидко і правильно виконати всі завдання. Це і буде перепусткою на бал. Під час подорожі ми повторимо лічбу чисел у межах 20. Будемо розв’язувати приклади та задачу, будемо розвивати вмiння усного рахунку , логiчне мислення , каліграфічно писатимемо.

- Протягом подорожі ви складатимете пазли, та щоб в кінці подорожі побачити увесь малюнок є одна умова. Яка саме?

– Як ми маємо працювати на уроці?

– Якщо будете цього дотримуватись, то наші гості видаватимуть по частинці малюнка.

Отже бажаю вам успіхів у навчанні ! Але спочатку наші гості хочуть привітатися з вами математичною лічилочкою.

Добрий день ! А хто ви ?

Діти !

Що ви вмієте ?

Лічити!

Ну а ще що ?

Додавати!

Може ще щось ?

Віднімати !

Більше, менше ?

Порівняєм !

А фігури ?

Добре знаєм !

А які ?

Трикутник , круг ,п’ятикутник дітям друг!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Усний рахунок.

Показати малюнок Чіпа

- Перше завдання від Чіпа.

Повторення про склад двоцифрових чисел.

- Назвіть число, що складається з 1 десятка й 8 одиниць, з 1 десятка й 5 одиниць.

- Сума чисел 10 і 2, 10 і 8, 10 і 9.

- Різниця чисел 18 і 8, 16 і 6, 11 і 1.

Назвати всі числа на горішках, а також « сусідів» кожного числа.

Гра «Мовчанка».

- А ще Чіп нам приніс зірочки і вони покажуть дорогу на бал, якщо ми виконаємо завдання.

2. Робота за індивідуальними картками (троє учнів)

К-1

1. Обчисли

15 – 5 = 7 + 10= 17 – 1=

2. Порівняти числа

12 3 1 0 1+ 3 4

Перевіряє вчитель індивідуально.

За виконану роботу отримують перший пазл.

ІV. Контроль та корекція знань.

1. Каліграфічна хвилинка.

- Давайте спочатку пригадаємо , як треба сидіти під час письма та тримати ручку.

Показати малюнок Незнайки

- Незнайко дуже поспішав на бал до королеви. Як завжди , завдання забув виконати неправильно. А завдання таке: записати всі числа другого десятка.

Допоможіть Незнайкові виправити помилки, назвіть пропущені числа:

11o 13o 15o 17o 19o 7

- Яке число зайве? (7) Чому? (одноцифрове, число першого десятку).

- Назвіть сусідів числа 7.

- З яких чисел можна утворити 7?

- Де вам ще приходилось зустрічати число і цифру 7 ? ( відповіді дітей )

- У казках : «Вовк та 7 козенят», «Білосніжка та 7 гномів» ;

- у музиці : 7 нот ;

- 7 днів має тиждень ;

- у прислів’ях : «сім разів відмір , а один відріж»…тощо.

- Давайте пропишемо цифру 7 один рядок. ( на комп’ютері учні дивляться написання цифри 7).

Отримують другий пазл.

2. Робота з перфокартами. Робота в парі.

Показати малюнок Червоної Шапочки

- Червона Шапочка також поспішає на бал до королеви Математики. Вона йшла лісом, де збирала різні квіти. Ці квіти-завдання вона принесла вам. Хто впорається швидко із завданням, того квітку Червона Шапочка візьме для букета королеві. (Приклади написані на квітах, учні працюють в парі, потім перевіряють за вчителем. Якщо правильно, складають свою квітку у корзину.)

18= 10+8 14= 17=

11= 15=

3. Фронтальна робота.

Робота з підручником с. 103, № 3 (Усно). (Читає вчитель.)

Завдання: знайдіть пари черевичок і утворіть приклади на віднімання.

Фізхвилинка (ритмічна під музику)

Робота з підручником с. 103, № 4 (письмово).

Завдання: Складіть і запишіть п’ять рівностей з різницею 7.

- Яку треба виконати дію, щоб знайти різницю? ( Опорна схема)

7 – 2 = 5

Зменшуване від’ємник різниця

- Яка відповідь буде у рівностях? (7)

Діти по черзі виходять до дошки, записують складені приклади в зошит.

10-3=7 9-2=7 8-1=7 17-10=7 7-0=7

Отримують третій пазл.

V. Закріплення вмінь та знань учнів.

Пальчикова гімнастика

1. Робота з підручником

Показую малюнок Чебурашки

Чебурашка на бал поспішав,

І задачу він подарував

Для завзятих і кмітливих,

Працьовитих, нелінивих,

Тих, хто лічить швидше всіх,

Тих, хто любить мультфільми і сміх.

- Але по-перше давайте згадаємо з чого складається задача ? (Опорна схема)

умова ;

запитання ;

міркування ;

розв’язання ;

відповідь .

- Складіть задачу за малюнком.

Аналіз задачі:

- Скільки літрів води в самоварі?

- Скільки літрів води в чайнику?

- Про що треба дізнатися в задачі? (Скільки води в чайнику.)

- Яку дію треба виконати, щоб зменшити число на 4? (Віднімання)

- Чому? (Тому що на 4 менше, це стільки само, але без 4)

- Запишіть розв’язання. (10-4=6 (л))

- Сформулюйте відповідь на запитання: Скільки літрів води в чайнику?

(В чайнику 6 л води)

Відповідь: 6 літрів.

Отримують четвертий пазл

Творча робота над задачею. (резерв часу)

- Змініть умову задачі так, щоб її можна було розв’язати додаванням.

2.Робота з геометричним матеріалом.

- На бал бажає потрапити і принцеса Геометрія. Виконайте її завдання.

- Порахуйте кількість трикутників на кожному малюнку. Давайте порахуємо:

- Скільки трикутників на першому малюнку? Якого кольору?

- Скільки трикутників на другому малюнку? Якого кольору?

- Скільки трикутників на третьому малюнку? Якого кольору?

Отримують п’ятий пазл.

3. Розв’язування прикладів (диференційовано за трьома варіантами).

Демонструю малюнок Буратіно

Буратіно – от дивак,

Розв’язав усе не так.

Давайте, малята,

приклади виправляти,

Буратіно навчати.

1 група 2 група 3 група

(середній рівень) (достатній рівень) (високий рівень)

10+5= 11-1=6 19-10=7

10+3= 18-8=2 12-10=1

10+9= 15-5=7 17-10=5

Самоперевірка з дошки

- Чого навчилися, виконуючи це завдання? (Розв’язувати приклади.)

Отримують шостий пазл.

Підсумок вчителя. Ви працювали дуже добре. Подивіться, всі пазли склали. Ви допомогли всім героям потрапити на бал до королеви Математики, та й самі там опинились. Допомогли вам, перш за все, знання з математики, а також дружба, підтримка одне одного.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Що ми робили на уроці?

- Які завдання виконували?

- Що вам найбільше сподобалося?

- Які завдання були важкими для виконання?

- Які виконали дуже легко?

- Над чим ще треба попрацювати?

- А особисто я побажаю вам ,

___________, ти, молодець,я тобою задоволена.

___________, я знаю, ти можеш краще працювати,постарайся на наступному уроці.

_________, будь сміливішим.

_________ ти сьогодні давала повніші відповіді,ніж були на попередніх уроках.

- Покажіть смайликом з яким настроєм ви залишаєте урок.

 

docx
Додано
2 березня
Переглядів
109
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку