Дидактична казка ― це навчальний матеріал, який поданий учням у формі казки і служить засобом стимулювання допитливості та інтересу до пізнання, до засвоєння нових знань, розвитку уяви, уваги, пам'яті та мислення.
Зазвичай вони створюються для подачі навчального матеріалу.
АПОСТРОФ
У великому місті всі букви мали відзначати день народження Алфавіту. До себе вони запросили особливого гостя СВЯТО . Всі веселилися та раділи. Аж раптом Кома вийшла наперед і сказала, що їй надокучило стояти на нижній лінії рядка, і вона хоче , щоб її більше поважали . Тому вона бажає стати на верхній лінії рядка. Всі букви обурилися такій нахабності. Адже кожна буква, кожний знак в Алфавіті знали своє місце. Та Кома наполягала на своєму. Всі букви відвернулися від неї, і вирішили з нею не мати справи. Та деяким буквам було жаль Кому, і вони вирішили надати їй ще одну нову роль. Букви «Бе» «Пе» «Ве» «еМ» «еР» «еФ» та «Я» «Ю» «Є» «Ї» дозволили їй ставати між собою в словах і дали їй назву АПОСТРОФ. Дуже зраділа вона своєму новому імені. І з цього часу у неї було дві ролі. То вона стояла внизу, і відділяла слова, словосполучення. А бувало , ставала зверху , і тоді ці слова читалися особливо – роз’єднано, та писалися разом.
Та святкування було зіпсовано. Почесному готю СВЯТУ дуже не сподобались витівки Коми-Апострофа, і вирішило воно , що ніколи не пустить Апостоф у своє слово і в спорідненні слова.
З тих пір у слові СВЯТО апостроф ніколи не пишеться.