КОНЕЛЬСЬКОХУТІРСЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ
СОКОЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖАШКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Вчитель : Олійник Людмила Миколаївна
УРОК ЧИТАННЯ У 1 КЛАСІ
Тема. Звуки [дз], [дз´], позначення їх буквосполученням «дз». Відпрацювання злитої вимови звуків [дз], [дз´]. Звуко-буквенний аналіз слів. Опрацювання віршів. Загадка.
Мета: Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – організовуватися на урок відразу після дзвінка, необхідне обладнання до уроку тримати в порядку, включатися в роботу одразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, говорити вільно, чітко, виразно, зосереджено слухати вчителя, вміння запам’ятовувати, відтворювати;
соціальної - розвивати вміння працювати в колективі, вміння з повагою ставитись до вчителя, однокласників.
предметні компетенції : ознайомити з буквосполученням «дз», його звуковим значенням, формувати навики читати слова з буквосполученям «дз»; закріплювати вміння робити звуко-буквенний аналіз слів, розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати інтерес до читання.
Обладнання : буквар; предметні малюнки; складові таблиці, зображення букви «ДЗ», сюжетні слайди.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Дзвенить дзвінок,
Розпочинаємо урок.
Аліса з Базиліо до нас завітали,
Цікаві завдання приготували.
ІІ. Мовна розминка.
Завдання 1.
1. Гра « Додай слівце».
ДЖУ – ДЖУ – ДЖУ – я до школи … ( ходжу)
АЗ – АЗ – АЗ – Аліса слухає… ( джаз)
ЛЯ – ЛЯ – ЛЯ – Базиліо зловив … (джмеля)
ІІ. Повторення вивченого.
Завдання 2.
Скласти звукові моделі до слів « ходжу», «джаз».
Завдання 3.
Встановити межі речень :
Джмільнадвишнямигуде.
Вджереліводачиста.
Завдання 4.
Підібрати слова-ознаки до джмеля.
ЯКИЙ?
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
Аліса сварить Базиліо : « Тс-с-с!»
- Я з дітьми вивчатиму буквосполучення ДЗ
V. Робота над темою.
Базиліо Алісі хотів догодити,
Вирішив горобчика зловити.
Опис пташки за малюнком .
2.Слухання вірша Грицька Бойка, ст170.
Дзьобнув хлібця горобець,-
Дзьоб обтер об стовбурець.
Барабольки подзьобав
По бруківці пострибав.
- Базиліо з лисицею тільки облизались.
3. Метод « Нашіптування».
Одному учневі на вухо сказати про те,що буквосполучення «дз» позначає один звук [дз]. Учні по черзі нашіптують один одному. По завершенню хтось озвучує, що почув.
Звуковий аналіз слова «дзьоб».
Завдання 5.
Кота цікавить : з якими словами дружить буквосполучення дз.
4.Робота над віршем « Польовичок ».
- Послухайте,кого зустріли Базиліо з Алісою, коли ходили на «Поле Чудес».
а) показове читання вчителем;
Завдання : впіймайте слова, в яких є «дз».
б) словникова робота:
постольці – постоли – м’яке взуття без підошви;
в) хорове читання слів:
поле капелюх
польовик капелюшок
г) відтворення прочитаного :
в) голосне читання учнями.
Фізпауза .
VІ. Закріплення вивченого. Завдання 6.
Кіт Базиліо подарував лисиці квіти.
складіть звукову модель, придумайте речення.
Робота над віршем « Дзвоники »
а) читання вчителем;
б) голосне читання учнями.
- Чому ніхто ніколи не чув дзвону дзвоників.
- Базиліо і вам дарує по квіточці .
Завдання 7. Складіть слова:
Завдання 8.
Загадка від Аліси.
- Прочитайте на ст. 171, відгадайте її.
VІІ. Підсумок уроку.
- Який настрій був у вас протягом уроку?
- Що нового дізналися ?