КОНЕЛЬСЬКОХУТІРСЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ
СОКОЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖАШКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Вчитель : Олійник Людмила Миколаївна
Тема . Звук [ф], позначення його буквою «Ф». Звуко-буквенний аналіз слів.
Мета: Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – організовуватися на урок відразу після дзвінка, необхідне обладнання до уроку тримати в порядку, включатися в роботу одразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, говорити вільно, чітко, виразно, зосереджено слухати вчителя, вміння запам’ятовувати, відтворювати;
соціальної - розвивати вміння працювати в колективі, вміння з повагою ставитись до вчителя, однокласників.
предметні компетенції : ознайомити з буквою «Ф», її звуковими значеннями, формувати навики читати слова з буквою «Ф»; закріплювати вміння робити звуко-буквенний аналіз слів, розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати старанність і уважність.
Обладнання : буквар; предметні малюнки; таблиці для розчитки зображення букви «Ф».
ХІД УРОКУ
І.Організація класу.
Всі готові працювати?
Час не будем марнувати!
Старанні будем та завзяті,
Щоб в житті багато знати.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
По секрету хочу сказати:
Нову букву будемо вивчати.
У цій справі в нас є помічник
Песик, якого кличуть просто ФУНТИК
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Читання вчителем тексту ст.164
за Елкою Майнардус « Забудькуватий Фунтик ».
2. Звуковий аналіз слова «Фунтик».
- Назвіть перший звук .
3. Демонстрація букви «Ф»
4.Заучування віршика про букву «Ф»
Ф надула свої щоки,
Або стала руки в боки.
5. Читання складових таблиць.
- Фунтик побіг до ставка. Подивіться, що залишилось на його слідах.
- Фунтик наполегливо шукав свою солодку кістку, обнюхував кожну квітку.
- На галявині Фунтик зустрів Їжачка, хотів йому щось сказати, але він так задихався, що получилось лише:
а а
о о
у ф у
и и
і і
- Ледве Їжачок зрозумів песика.
- Забудькуватий Фунтик почав доганяти Їжачка .
о і о и и
ф н с м р
- Пробіжіться по слідах тваринок і складіть слова.
- Фунтик і нам пропонує завдання :
5. Прочитати слова з буквою «Ф»:
фа фі
фата фіолетовий фініш
фартух фантастика фільм
фасон фізкультура дельфін
- Вбукви «Ф» дружить з багатьма словами:
футбол фон фарба
футляр теле факел
флейта граф флокси
6. - А ще в яких словах вона є скажіть ви, розглянувши малюнки в Букварі на сторінці 165. ( Діти називають слова)
7. Звуковий аналіз слів. Завдання на карточках від Фунтика
8. Словникова робота :
Фасон, фініш, шубовснути , парник, запроторити
Фізпауза .
9. Розвиток навичок читання. Слухання-розуміння.
а) Читання казки « Забудькуватий Фунтик» на ст. 165.
б) відтворення прочитаного:
в) читання тексту учнями;
г) робота над інтонуванням речень.
Увага на написання клички тварини – з великої літери.
10. Гра « Подай сигнал»
( Дітям називаю слова, а вони карточками показують , з якої букви треба писати.)
11. Гра « Слово в слові»
Фрукти (кури, руки,кут,крути,турки.)
ІV. Підсумок уроку.
Метод « Лице з екрану». Діти розказують що вивчили на уроці, що найбільше сподобалось.