20 липня — Міжнародний день шахів
Це свято відзначається з 1966 року за рішенням Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ). Гра в шахи сприяє розвитку пам’яті, інтелекту, творчого та логічного мислення. За даними ФІДЕ, сьогодні шахи як вид спорту визнані у 105 країнах світу. В цей день проводяться шахові турніри для любителів, розважальні заходи, аматорські семінари з обміну досвідом.
Ознайомте дітей з історією шахів, розкажіть про видатних спортсменів України та світу, про те, які риси характеру потрібні гравцеві у шахи, перетворіть цей день на яскраве знайомство з грою, щоб малятам захотілося більше дізнатися про шахи і спробувати свої сили у цій грі.
Робота з дітьми впродовж дня
Це свято може стати стартом освітнього проекту “Дивовижна подорож до Королівства шахів”. У журналі “Палітра педагога” (2015, № 3) ви знайдете план реалізації такого проекту та ігрові вправи для дітей.
20 липня — Міжнародний день торта
Вперше у міжнародному масштабі цей день відзначався 2011 року, ставши однією з ініціатив Королівства Любові (міжнародного некомерційного проекту, що реалізує глобальні культурні, гуманітарні та миротворчі ініціативи), а проводиться він з метою поширення ідей миру і дружби на планеті через культуру. Девіз свята — “I cake you”, що означає “Я прийду до тебе з тортом”.
Організатори свята розглядають торт як символ добра, єднання людей, тому його можна не тільки спекти, а й... намалювати, зліпити, зв’язати, створити з будь-яких підручних матеріалів. Головне, щоб він порадував і вас, і тих, хто поряд.
Серед найпопулярніших заходів цього дня — виставки незвичайних тортів, ярмарки кулінарів, аукціони авторських арт-фартухів, змагання кондитерів, музично-кондитерські шоу, урочисті “паради тортів”, майстер-класи для дітей і дорослих з виготовлення і прикрашання тортів, різноманітні флешмоби...
Поговоріть з дітьми про те, наскільки важливо, щоб кожен відчував дружню підтримку, був членом злагодженої команди, щоб люди підтримували один одного, ділилися радощами і проблемами.
Допоможіть малятам відчути й усвідомити, що сили людей у команді зростають. Поміркуйте разом над тим, що таке команда, як люди об’єднуються, якими повинні бути члени команди, як вони мають ставитися один до одного.
Робота з дітьми впродовж дня
23 липня — Всесвітній день китів і дельфінів
Це свято було запроваджено в 1986 р., коли Міжнародна китобійна комісія ввела заборону на китовий промисел, і вважається днем захисту всіх морських ссавців. В усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м’ясом заборонені. Однак китовий промисел — не єдина загроза для морських тварин. Ще один вагомий чинник зникнення китів, дельфінів та інших морських ссавців — їх вилов для дельфінаріїв, океанаріумів і цирків.
Щорічно в цей день проходять різноманітні природоохоронні акції та демонстрації на захист морських ссавців. Часто екологи об’єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека або зникнення.
Разом з малятами більше дізнайтеся про морських тварин, середовище їх існування, їхніх друзів-риб. Розкажіть дітям про цінність кожного виду на Землі, загрозу зникнення багатьох тварин, запропонуйте їм уявити, якою стала б наша Земля без розмаїття тварин, обговоріть, що може зробити кожна людина, щоб тваринам не загрожувало зникнення.
Робота з дітьми впродовж дня
29 липня — Міжнародний день тигра
Свято було започатковано у 2010 році на Міжнародному форумі з проблем збереження популяції цієї тварини у Санкт-Петербурзі “Тигровий саміт”. На жаль, у дикій природі збереглося не більше 5 тисяч тигрів — за останнє століття чисельність цих тварин скоротилася у 25 разів. І сьогодні їм загрожує зникнення.
У цей день проводяться тематичні виставки, телепередачі, екскурсії в зоопарках, благодійні та просвітницькі акції…
Розкрийте дітям красу тигрів, порівняйте їх із нашими домашніми кицями, поговоріть про те, що всі тварини корисні для природи і кожну з них ми маємо оберігати.
Робота з дітьми впродовж дня