Листок. Зовнішня будова листка.

Про матеріал
Листок. Зовнішня будова листка. Цілі уроку: розглянути особливості зовнішньої будови листка як бічної частини пагона; ознайомити учнів із різноманітністю листків, розміщенням їх на стеблі, жилкуванням; продовжувати вдосконалювати дослідницькі вміння під час уроку , розвивати допитливість, спостережливість учнів, уміння робити висновки та узагальнення; розвивати мову, пам’ять, мислення, уяву, бачення прекрасного у простому; виховувати охайність, привчати до естетичних записів. Обладнання: таблиці, гербарний матеріал, кімнатні рослини, комп’ютерна презентація, картки – завдання. Тип уроку: комбінований.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Нумо, діти, підведіться!Всі приємно посміхніться. Пролунав уже дзвінок,Починаємо урок. Повернімося обличчям до гостей – Привітно скажем: „Добрий день!“

Номер слайду 3

Девіз уроку:«Не бійся відповідати: неправильна відповідь — теж відповідь, адже це свідчить про те, що ти думаєш».

Номер слайду 4

Перевірка домашнього завдання. Вибрати одну або декілька правильних відповідей.1. До надземних видозмін пагона належать: А вусики Б колючки В вуса Г цибулина Д кореневище 2. До підземних видозмін пагона належать: А колючки Б вуса В кореневище Г бульба Д цибулина 3. Укорочені пагони без листків, що захищають рослину від поїдання тваринами,— це: А вусики Б колючки В бульба Г цибулина4. Потовщена верхівка підземного пагона: А кореневище Б цибулина В бульба Г вусики Д вуса 5. Надземна видозміна пагона — вуса — характерна для рослини: А винограду Б кольрабі В суниці Г цибулини6. Підземна видозміна пагона — цибулина — характерна для рослини: А глід Б ірис В картопля Г тюльпан

Номер слайду 5

Перевірка домашнього завдання. Вибрати одну або декілька правильних відповідей.1. До надземних видозмін пагона належать: А вусики Б колючки В вуса Г цибулина Д кореневище 2. До підземних видозмін пагона належать: А колючки Б вуса В кореневище Г бульба Д цибулина 3. Укорочені пагони без листків, що захищають рослину від поїдання тваринами,— це: А вусики Б колючки В бульба Г цибулина4. Потовщена верхівка підземного пагона: А кореневище Б цибулина В бульба Г вусики Д вуса 5. Надземна видозміна пагона — вуса — характерна для рослини: А винограду Б кольрабі В суниці Г цибулини6. Підземна видозміна пагона — цибулина — характерна для рослини: А глід Б ірис В картопля Г тюльпан

Номер слайду 6

1. Органи вищих рослин залежно від їхніх функцій поділяють на . . . і . . . (вегетативні та генеративні).3. Корені бувають: . . . , . . . та . . . ( головні, додаткові та бічні).2. До вегетативних органів належать . . . і . . .(корені і пагони).4. Існує два типи кореневих систем: . . . і . . . (стрижнева і мичкувата).5. Пагін складається зі . . . , та . . . (стебла, бруньок та листків).6. Осьовий орган рослини, який з’єднує між собою корінь, бруньки і листки . . . (стебло).7. За напрямком росту та розміщенням у просторі стебла бувають прямостійкі, виткі, повзучі, чіпкі.8. Місце прикріплення одного чи кількох листків до стебла називають . (вузлом).9. Частина стебла між двома сусідніми вузлами має назву. . . (міжвузля).10. Верхній кут, утворений стеблом і листком - … (пазуха листка).

Номер слайду 7

«Юні кросвордисти»Розгадати кросворд та визначити зашифроване слово 1. Підземний видозмінений пагін, у якого стеблова частина називається денцем.2. Видозмінені пагони, які характерні для дині та огірків.3. Видозмінені пагони суниці.4. Рослина з вертикально розміщеним у ґрунті кореневищем, «злісний» польовий бур’ян.5. Рослина пустель з дуже масивним, м’ясистим стеблом, яке слугує резервуаром для води.1        2      3      Т    4      5     

Номер слайду 8

1 Цибулина 2 Вусик  3 Вуса   Т    4 Осот   5 Кактус1. Підземний видозмінений пагін, у якого стеблова частина називається денцем.2. Видозмінені пагони, які характерні для дині та огірків.3. Видозмінені пагони суниці.4. Рослина з вертикально розміщеним у ґрунті кореневищем, «злісний» польовий бур’ян.5. Рослина пустель з дуже масивним, м’ясистим стеблом, яке слугує резервуаром для води.

Номер слайду 9

Тема: Листок. Зовнішня будова листка

Номер слайду 10

Вивчити будову листка, різноманітність простих і складних листків, розміщенням їх на стеблі, жилкування. Розглянути різноманітність форм і країв листкової пластинки.3. Попрацювати з додатковою літературою по темі.4. Вчитися робити висновки та узагальнення.5. Познайомитися з окремими цікавинами сучасної біологічної науки. Завдання:

Номер слайду 11

Дослідницька робота в групах

Номер слайду 12

Будова листка

Номер слайду 13

Черешкові листки. Вишня солодка. Персик кримський. Липа серцевидна. Береза бородавчаста. Смородина чорна

Номер слайду 14

Сидячі листки. Пшениця тверда. Кукурудза солодка. Алоє деревовидне

Номер слайду 15

Форма листкової пластинки. Овальна Яйцевидна Стріловидна Голчастою

Номер слайду 16

Край листкової пластинки

Номер слайду 17

Прості листки. Клен звичайний. Черешня солодка. Липа серцевидна. Береза карликова

Номер слайду 18

Дуб черешковий. Лимон звичайний. Смородина звичайна. Виноград

Номер слайду 19

Складні листки. Акація жовта. Горобина. Листок троянди. Гіркокаштан звичайний Троянда червона. Конюшина лугова

Номер слайду 20

Акація біла. Сочевиця. Суниця лісова

Номер слайду 21

Жилкування листка. Дугове. Дихотомічне

Номер слайду 22

Сітчасте, паралельне та дугове

Номер слайду 23

Сітчасте жилкування. Слива солодка. Черешня солодка. Дуб черешковий. Клен гостролистковий. Вороняче око

Номер слайду 24

Паралельне жилкування. Овес довгий. Кукурудза звичайна. Просо Миронівське. Ячмінь звичайний

Номер слайду 25

Дугове жилкування. Конвалія травнева. Подорожник лікарський. Тюльпан розовий

Номер слайду 26

Листкорозміщення. Супротивне. Почергове або спіральне. Кільчасте або мутовчасте

Номер слайду 27

Супротивне. Калина червона. Бузок звичайний. М'ята перцева

Номер слайду 28

Почергове або спіральне. Черешня солодка. Шипшина звичайна. Яблуня зимова. Пшениця тверда. Черемха звичайна

Номер слайду 29

Кільчасте або мутовчасте. Олеандр звичайний. Елодея Канадська. Вороняче око

Номер слайду 30

Фізкультхвилинка

Номер слайду 31

Це цікаво! Пальма роду Рафій

Номер слайду 32

Королівська водяна лілія

Номер слайду 33

Плавуча ряска вольфія

Номер слайду 34

Непентеси

Номер слайду 35

Закінчи речення.1. Назва листків, що мають декілька листових пластинок,— … (складні).2. Частина листка, якою він кріпиться до стебла,— … (черешок).3. Зелена, добре помітна частина листка,— … (листкова пластинка).4. Ділянка черешка, місце прикріплення листка,— … (основа).5. Листок без черешка називається — … (сидячий).6. Тип жилкування в листків тополі, вишні — … (сітчасте).7. Тип жилкування в листків конвалії — … (дугове).8. Тип жилкування в пшениці — … (паралельне).9. Тип листкорозміщення, при якому з вузла виходять два листки,— … (супротивне).10. Тип листкорозміщення, при якому з вузла виходить один листок,— … (почергове).

Номер слайду 36

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}  Рослини. Ознаки листків. Тип листка (простий, складний)Наявність черешка (черешковий, сидячий)Тип жилкування (сітчасте, дугове, паралельне)            

Номер слайду 37

Закінчити речення: Сьогодні на уроці ми вивчили…Ми дізнались, що листки бувають…Мені було цікаво дізнатись, що…Я вважаю…Про листок я дізнався…Жилкування листків є…

Номер слайду 38

Домашнє завдання:1. Опрацювати §28. 2. Провести спостереження: яких кімнатних рослин у вас вдома більше ― з простими чи складними листками; паралельним, дуговим чи сітчастим жилкуванням?

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 6 клас, Презентації
Додано
7 лютого
Переглядів
687
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку