Лялька-мотанка 6 клас призинтація

Про матеріал
Лялька-мотанка 6 клас призинтація. Лялька-мотанка відома з незапам’ятних часів і була оберегом в українській родині. Головне призначення ляльки –берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів. Це могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями, знана в багатьох культурах земної кулі. В давнину такі ляльки використовувалися як ритуальні, обрядові, а потім колекційні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виготовлення ляльки – мотанки

Номер слайду 2

Прийом "Мозковий штурм"- Яка у вас найулюбленіша іграшка?- Як вона до вас потрапила?- Де раніше діти брали іграшки?- З якого матеріалу раніше виготовляли їх?

Номер слайду 3

Вправа «Чарівна скринька»- Перед вами скринька, в ній захований предмет. Вам треба відгадати який за допомогою запитань, на які я буду давати відповідь лише слово «так», або «ні»

Номер слайду 4

Вправа «Припущення»- Діти, як ви вважаєте, які головні етапи будуть на уроці під час роботи?- З якими матеріалами будемо працювати?

Номер слайду 5

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Кожен народ, кожна нація тримається на прадідівських традиціях, звичаях, символах, віруваннях. І тільки вивчаючи й знаючи ці традиції, ми зможемо передавати культурну спадщину свого народу, набуту віками. Українська народна іграшка належить До унікальних явищ нашої культури.

Номер слайду 6

Українська народна іграшка належить До унікальних явищ нашої культури. Історія іграшки є невід'ємною частиною історії культури суспільства. Перші іграшки були дуже подібними до знарядь праці, предметів побуту. їх виготовляли з найпростіших природних матеріалів.

Номер слайду 7

Жодний ярмарок не обходився без глиняних коників, баранчиків, півників, маленького посуду, ляльок, розписаних орнаментом, прикрашених кольоровою глиною.

Номер слайду 8

Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

Номер слайду 9

Сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра. звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини.

Номер слайду 10

Вправа «Назад у минуле»- Давайте уявимо, що ми живемо, наприклад, у 1300 році. Коли ще люди не знали що таке бісер, паєтки, мереживо. Проявіть фантазію та опишіть чим би ви прикрасили свою ляльку – мотанку? Як бив и її змогли виокремити з інших?

Номер слайду 11

Творча робота в малих групах - Я зараз спробую вам довести, що створення ляльки – мотанки – це часточка життя людини. Вам цікаво?- Ви отримуєте малюнок, спробуйте разфорбувати його домовившись в своїй групі.

Номер слайду 12

Памятаємо про правила роботи з інструментами!

Номер слайду 13

Послідовність етапів роботи1. Приготуйте клаптики світлої тканини розміром 20х20 см., шматок вати (сентипон, холофайбер), нитки.2. Візьміть одну заготовку (клаптик тканини), зігніть у нижньому краї навиворіт на 2-3 см і закручують всередину. Таким чином готують тулуб ляльки.

Номер слайду 14

3. У двох місцях (умовно на лінії шиї та талії), намотуйте нитку й міцно перев’язуйте її.4. Виготовлення голови. Беріть другий клаптик білої тканини, кладіть у середину наповнювач (вата, синтепон) і, перегнувши по центру клаптик, зформуйте кулю. Потім «голову» накладіть на тулуб і міцно затягніть нитку, щоб утворилася шия.

Номер слайду 15

5. З інших двох країв у формі трикутників, що утворилися навколо голови нижче шиї, зформують руки. Для цього підбирають зріз і забиріть зайву тканину всередину рукава, кисті рук перетягують ниткою способом обмотки та зав’яжіть її кінці.6. Ще потрібні два трикутника. Виріжте їх та перев’яжіть на лінії талії і надайте рукам напрям. Разом з руками утворилася блузка.

Номер слайду 16

7. Коси виготовіть з неширокої стрічки полотна. Витяніть поперечні нитки з обох країв тканини і утворіть бахраму, потім накладіть заготовку на голову, прикріпляють «волосся» клеєм і заплетіть косички зі стрічками.8. Сорочку виріжіть з тканини різного кольору діаметром 20 см та 30 см у формі кола, всередині – невеличкий отвір, і одягають на ляльку. Можна виготовити пряму спідницю і «вдягнути» закрутку.

Номер слайду 17

9. Виготовлення ляльки завершіть оформленням прикрас, плетеними стрічками, тесьмою, бусинками, пов’яжіть голову хусткою, зав’яжіть фартух.10. Лялька готова.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Презентація виконаних робіт

Номер слайду 20

Інтерактивна технологія «Мікрофон»1. Чому ви навчилися сьогодні на уроці?2. Що вам сподобалося з сьогоднішнього уроку?

pptx
Додав(-ла)
Пічкур Людмила
Додано
9 грудня 2020
Переглядів
2697
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку