В цьому занятті ви знайдете різноманітні матеріали, які допоможуть сформувати поняття у дітуй про людські чесноти. Вчать вдосконфлювати вміння аналізувати про свою поведінку та поведінку інших.
Тема: Людські чесноти.
Мета: формувати поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів, мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.
Обладнання: картки з частинами прислів’їв, дерево Добра і Зла, презентація.
Хід заняття:
І. Організаційна частина
1. Привітання (Слайд)
Закінчилась перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
2. Гра «Шифрувальники» (Слайд):
- Щоб урок пройшов не марно ми будемо:
У – уважними
Р – роботящими
О – організованими
К – кмітливими
- Щоб урок пройшов цікаво, всі беремося до справи.
- Отож беремо гарний настрій, посміхаємось один одному, мені, гостям і до справи.
ІІ. Основна частина
1. Поділись своїми думками. (Слайд)
- Прочитайте слова й доберіть до них антоніми.
- Що назвають цими словами? (Риси характеру)
- В нас на дошці незвичайне дерево Добра і Зла. Я буду називати рису характеру, а ви розміщуйте на ньому світле яблуко, якщо це позитивна риса характеру, і темне яблуко, якщо це негативна риса характеру.
- Яка частина яблука вам більше подобається?
- Які риси характеру там написані?
ІІІ. Повідомлення теми заняття.
1. Вправа «Магічний квадрат» (Слайд):
- Позитивні риси характеру ще мають іншу назву. Прочитайте букви в магічному квадраті і складіть з них слово (Чесноти).
2. Проблемне запитання:
- Як ви можете пояснити значення слова чесноти.
- Звернемось до словничка. (Слайд)
(Чеснота – це позитивна моральна риса в характері людини, доброчесність)
3. Зафіксуємо наше запитання:
- Які риси характеру належать до людських чеснот? (Відповіді дітей)
IV. Бесіда
- Що називають чеснотами?
- В чому розкривається характер людини?
- Які риси український народ вважає чеснотами?
- Чи може бути, що в людини є тільки вади або чесноти?
V. Закріплення і осмислення матеріалу
1. Релаксаційна пауза (Слайд)
2. Робота над прислів’ями в групі (Слайд)
- Зібрати з поданих частин прислів’я, при цьому стати на відповідне місце з певною карткою, щоб утворилося прислів’я.
Добрі справи,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,прикрашають людину
Все добре переймай, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,а зла уникай.
- Чого вчать прислів’я?
3. Гра «Незваершене речення» (Слайд)
- Юрко ділиться із друзями цукерками, бо він …
- Тетянка не дозволила Яринці розглянути свою книжку, бо вона …
- Данилко ніколи не вихваляється своїми досягненнями, бо він …
4. Складання вірша про те, яким треба бути в житті (Слайди)
- А зараз давайте ми разом, діти, складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бож всі ми з вами прийшли у цей світ для добра.
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє ………. (віконце)
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям ……. (дарували)
Й де б ми в світі не були,
Щоб завжди любов ……. (несли)
Щастя, радість і тепло,
Щоб чудово всім …… (було)
В світ прийшли ми: я і ти –
Для любові й …….. (доброти)
Будь привітним і прихильним,
Добрим, лагідним і …… (сильним)
Вчися правдою прожити
Теплим словом вмій ……. (зігріти)
Вчись завжди допомагати
І людині ……. (співчувати)
І старайся так прожити,
Щоб, як сонечко …… (світити)
І в душі завжди неси
Теплий промінь…… (доброти)
VI. Висновок.
- На яке запитання ми сьогодні шукали відповідь?
- Що таке чесноти?
- Які риси характеру відносяться до чеснот?
Підсумуймо! – Вірш вихователя (Слайд)
Якщо хочеш, друже, щоб тебе любили,
Чемним і привітним, добрим, чесним будь!
Не роби другому, що тобі не миле!
Правило це мудре, друже, не забудь!
- Чи відносимо до чеснот милосердя? (Слайд)
- Дякую, діти, за хорошу роботу.