Щастя приходить до тих, хто любить красу. Японське прислів’я
Номер слайду 2
Сьогодні ми вирушимо до чарівного саду японської поезії, де ростуть різноманітні квіти, більшість з яких – маленькі, але дуже запашні. І в кожної – своя історія. Прекрасний сад, до якого ми рушаємо, розташований на Далекому Сході, у Країні Висхідного Сонця, як здавна називають Японію. Фуру іке я. Квадзу тобікому. Мідзу-но ото. Старий ставок!Жабка стрибне –Сплеск пролунає.
Номер слайду 3
Тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хайку. Відображення японських уявлень про красу в поезії митця. Лаконізм форми і широта художнього змісту хайку.
Номер слайду 4
Японія. Японці вміють насолоджуватись красою соснової гілки, краплинки роси, тоді як європейці прагнуть охопити поглядом весь світ. У японській культурі мистецтво і природа, мистецтво і буденне життя взаємопов’язані, тому будь-яка річ поєднує в собі красу і практичність. Для японця природа – це скарбниця прекрасного, вона є мірою усіх речей. Що є природнім, то не може бути повторним.
Номер слайду 5
Згадайте символи або слова, що пов’язані з культурою Японії.-- (Ікебана – мистецтво складання букетів; орігамі – мистецтво рукоділля, мистецтво паперової іграшки; сумо – боротьба товстунів; - сакура – вишня; кімоно – вид одягу) .
Номер слайду 6
Любов до поезії
Номер слайду 7
Мацуо Басьо. Поет-філософ
Номер слайду 8
Справжнє прізвище Мацуо Басьо – Дзінсітіро Гіндзаемон. Мацуо Басьо є представником японської літератури. Він жив у 17 столітті. М. Басьо в усьому світі шанують як оригінального митця і засновника особливої поетичної школи хайку.
Номер слайду 9
Музей Мацуо Басьо. Токіо(Японія). Сучасне фото
Номер слайду 10
Значний вплив на творчість Мацуо Басьо справила філософія дзен. Цей напрям буддизму поширений у Японії, Китаї та інших країнах.
Номер слайду 11
Хайку – традиційний жанр японської поезії; неримований вірш із трьох рядків. Головна тема хайку – життя природи й людини в їх нерозривній єдності. Для хайку характерні «сезонні слова». 1. Має три рядки.2. Немає рими, має ритм.3. Має визначену кількість складів: 5-7-5.4. Використання сезонних слів.
Мацуо Басьо. Перед вродою квітівсоромно стало місяцю-сховався за хмаркою.
Номер слайду 14
Вище від жайворонка відпочиваю в небі, -гірський перевал!
Номер слайду 15
На голій гілцісамотній ворон тихо старіє. Осінній вечір.
Номер слайду 16
Холод, ніч, нудьга... Чути плюскоти весладесь од берега.
Номер слайду 17
Тиша, мир і лад. Десь там тоне межи скельцвіркотня цикад.
Номер слайду 18
І зимування – свято,якщо у твоєму серціквітуча слива!
Номер слайду 19
Японці вміють насолоджуватись красою соснової гілки, краплинкою роси, тоді як європейці прагнуть охопити поглядом весь світ. У японській культурі мистецтво і природа, мистецтво і буденне життя взаємопов’язані, тому будь-яка річ поєднує в собі красу і практичність. Для японця природа – це скарбниця прекрасного, вона є мірою усіх речей.
Номер слайду 20
Уміння цінувати красу і насолоджуватися нею потрібно виховувати усе життя. Давайте і ми спробуємо цінувати красу, радіти кожній миті, яка вже не повториться.
Номер слайду 21
Домашнє завдання: Вивчити напам’ять2 – 3 хайку на вибір.