

Тема. Математична вікторина - шоу «Інтуїція»
Мета. Закріплювати математичні знання школярів; розвивати логічне мислення, просторову уяву, обчислювальні навички школярів; виховувати інтерес і любов до математики., почуття здорової конкуренції та вміння вболівати за однокласників.
Обладнання. Ребуси, завдання, ілюстративний матеріал.
Хід заняття
І. Організація класу. Емоційний настрій.
Вчитель. Діти, у кожного з вас і нас, дорослих бувають такі ситуації, коли ми приймаємо рішення, довіряючи долі, шостому чуттю або ж, як кажуть, інтуїції. Інтуїція – це здатність людини приймати рішення, спираючись на власний досвід, знання, чи просто вгадати.
То ж сьогодні ми з вами зіграємо гру «Математична Суперінтуїція» та побачимо чого ми навчилися, а чого ще навчимось. У нас працюватимуть гравці та експерти. Експерти протягом гри слідкуватимуть за перебігом гри та дотриманням вами правил гри .
Попереду у нас 7 раундів, де вам потрібно буде дати відповіді на запитання чи розв’язати задачу. За кожне правильно завдання ви будете отримувати бонусні бали – по 1.
Якщо за раунд гравець робить три помилки, його гра закінчується.
Кожен гравець може використати супер-шанс залишитися у грі, але для цього йому потрібно застосувати свою супер-силу (це творчість учасника: вірш, пісня, скоромовка, малюнок за 60 с.)
Отже, вперед.
Раунд 1. РОЗМИНКА
-
Як називається число, яке отримуємо у результаті додавання? (Сума)
-
Як називається число, яке отримуємо у результаті множення? (Добуток)
-
Як називається число, яке отримуємо у результаті віднімання? (Різниця)
-
Яке найменше двоцифрове число. (10)
-
Яке найбільше чотирицифрове число? (9999)
-
Дівчинка задумала число. Якщо його зменшити у 6 разів, отримаємо 1. Яке число задумала дівчинка? (6)
-
Скільки років дванадцятирічній дівчинці було 4 роки назад? (8)
-
Каталися 2 синів на триколісних велосипедах, а батько на двоколісному. Скільки всього було колес? (8)
Раунд 2 .Впізнай математика
-
Романюк О.І., Тишик О.К., Пасаман О.М.
-
Ковальчук Н.І., Трач І.А. Саць Л.С.
-
Гриппа В.Д., Салуха О.П., Волох В.М.
-
Загура Т.О., Патієвич В.С., Котович Н.О.,
Раунд 3 ЯКИЙ ЗНАК? ЯКЕ ЧИСЛО?
125 … = 150 370 … = 270
90 … = 180 120 … = 30
45 … = 95 398 … = 90
36 … = 136 226 … = 26
655 … = 700 94 … = 14
25,90,50,100,45, 100,90,308,200,80
РАУНД. 4 ВІДГАДАЙ МАТЕМАТИЧНИЙ РЕБУС
Раунд 5 МАТЕМАТИЧНЕ СУДОКУ
Раунд 6 Хто більше?
-
Хто з цих людей жодного разу не був на математичних конкурсах?
-
Закінчив Львівську лінгвістичну гімназію зі срібною медаллю. «був здібний до усіх-усіх предметів, у всьому намагався брати участь, був «живинкою» класу». У 2009 році навіть здобув звання кандидата фізико-математичних наук, захистивши дисертацію на тему «Суперсиметрія електрона в магнітному полі». (Святослав Вакарчук)
-
школі за успіхи у навчанні отримав золоту медаль. «У мене загалом школа – це один великий яскравий спогад. Усе почалося з того, що я не хотів туди йти. Не мав ніякого бажання проміняти свій щасливий розмірений розпорядок дня, який я мав кілька останніх років, на одноманіття, яке обіцяла школа. Пам’ятаю, у мене була шкільна форма, великий букет, портфель такий, що закидався за спину, з двома зайчиками та світлофором. А 1 вересня почалась чудасія. Спочатку я став не з тим класом, забувся, що букет – то не віник, і волочив його по землі, а потім загубив портфель. Тобто з першого дня я зрозумів, що у школі мені відверто сумно». (Сергій Притула)
5. Український шоумен і продюсер теж закінчив школу із золотою медаллю, є випускником фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка А також є володарем «Кришталевої сови» телеклубу «Що? Де? Коли?», а за свою яскраву діяльність на телебаченні удостоєний шести нагород національної премії «Телетріумф». (Ігор Кондратюк)
-
Володарка семи нагород премії «Телетріумф» навчалася в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.: « У школі в мене не було глобальної мрії стати журналістом. І, взагалі, якщо Ви думаєте, що обрали свою майбутню професію, то хочу сказати, що багато філологів, фізиків, математиків чудово реалізували себе у журналістиці. Робіть те, що Вам цікаво, і, в результаті, щось стане Вашим покликанням. (Алла Мазур)
Раунд 7 хто швидше?
Подумай 10 секунд.
-
Двоє гравців грали у шахи 2 години. Скільки часу грав кожен шахіст? (2 години)
-
Назвати звірів у такому порядку, щоб маса їхня збільшувалася: заєць, слон, мишка, тигр. (Мишка, заєць, тигр, слон)
-
Круасан розрізали на 3 частини. Скільки розрізів зробили? (2)
-
Скільки кінців у двох палок? (4)
-
Якщо цю цифру перевернути догори дригом, то вона зменшиться на 3. Що це за цифра? (9)
-
Яка математична фігура не має жодного кута, початку і кінця? (Коло)
-
Горіло 7 свічок, вітром 3 свічки задуло. Скільки свічок залишилося? (3 свічки, 4 — згоріли)
-
На грядці сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 4 горобці. Кіт підкрався і піймав одного горобця. Скільки горобців залишилося на грядці? (Жодного)
-
Скільки горошин ввійде в стакан? (Жодної, вони ніг не мають)
-
Скільки горобець зробить кроків за 7 років? (Жодного, він стрибає)
-
Назвіть три дні підряд, не називаючи днів тижня, чисел. (Відповідь: вчора, сьогодні, завтра
-
Троє коней пробігли шлях 30 км. Скільки пробіг кожний кінь? (30 км)
-
Півень, стоячи на одній нозі важить 5 кг. Скільки він буде важити, стоячи на двох ногах? (5 кг)
-
На руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках? (50)
-
У батьків 6 синів. Кожен має сестру. Скільки всього дітей у сім’ї (7)
-
З-під тину видно 6 пар кінських ніг. Скільки цих тварин у дворі? (3)
-
Коли доба коротша: взимку чи влітку? (Однакова, що влітку, що взимку)
Підбиття підсумків.
Рефлексія:
Який раунд був важким?
Чого навчилися?
Що потрібно пригадати?
Які математичні здібності допомогли виконати завдання!
Аналіз роботи. Нагороди.