МАТЕМАТИЧНА ГРА
« У СВІТІ МАТЕМАТИКИ»
Мета: розвивати в учнів інтерес до математики, виховувати творчу активність, допитливість, самостійність; поглиблювати і розширювати математичні знання.
Хід гри
Вчитель.
У сучасному світі математика необхідна в усіх сферах людської діяльності.
Її треба знати фізику і інженеру, біологу і хіміку, економісту і лікарю, лінгвісту і соціологу. Говорять, що у кожній науці стільки науки, скільки у неї математики.
Математика – це цариця наук і в той же час слуга інших наук, бо саме вона пропонує математичні моделі для вивчення навколишнього світу. Галілео Галілей твердив, що природу можна зрозуміти лише тоді, коли навчишся розуміти її мову і знаки. Написана природа математичною мовою, а знаки – математичні формули. Англійський природознавець, професор богослов‘я в Оксфорді, Роджер Бекон, говорив, що «людина, яка не знає математики, не здатна ні до яких інших наук».
Ми з вами теж розуміємо важливість математики. То ж сьогоднішня гра і присвячена математиці. В ній беруть участь команди 5, 6 класів.
Я оголошую перший конкурс, який називається «Математична розминка».
І. Конкурс « Математична розминка»
Командам пропонується закінчити речення. Правильна відповідь – 1 бал.
Завдання для 5 класу.
Завдання для 6 класу.
(Журі оголошує результати конкурсу).
ІІ конкурс «Конкурс художників»
Як відомо, існують різні жанри живопису. Художників, які їх представляють, називають портретистами, пейзажистами, баталістами, анімалістами, мариністами. А ви сьогодні будете художниками – «математистами».
Командам пропонується намалювати картини за допомогою математичних цифр, знаків, фігур. Максимальний бал, які команди можуть отримати, 5 балів.
Гра з глядачами.
Питання для вболівальників:
ІІІ конкурс «Лінгвістичний»
При вивченні математики доводиться постійно користуватися математичними термінами. Але досить часто слова , що є математичним термінами, зустрічаються в навколишньому світі у зовсім іншому значенні. Таких слів чимало. Наприклад, натуральні числа і натуральні продукти. Тому командам пропонується дати інше тлумачення математичних термінів. Правильна відповідь – 1 бал
Завдання для І команди: Дріб, просте, клас.
Завдання для ІІ команди: Розряд, складене, промінь.
Журі оголошує результати двох попередніх конкурсів.
ІV конкурс «Музичний»
Альберт Ейнштейна горив: «Математика і музика потребують єдиного мислення». Анатолій Солов'яненко, відомий український співак, який виступав на сценах кращих театрів світу - "Метрополітен-опера", "Ла Скала", Великого театру, мав математичну освіту. Він закінчив Донецький політехнічний інститут і викладав у ньому нарисну геометрію. У Стародавній Греції музика взагалі вважалася частиною математики. Першим, хто спробував висловити красу музики за допомогою чисел, був математик Піфагор. Спільне в математиці і музиці – числа.
Ми теж сьогодні з вами спробуємо пригадати математичні числа, які зустрічаються в музиці, а саме, в піснях. У музичній естафеті команди повинні згадати пісні, у яких присутні числа, математичні терміни, дії.
Правильна відповідь – 1 бал.
V конкурс «Числа в прислів'ях і приказках»
Народна мудрість говорить «Мала поговірка, та в ній розуму мірка». У прислівях та приказках зібрана вікова мудрість народу, а числа надають їм більш яскравого реального змісту. Тож завдання команд відновити числа в наведених прислів’я і приказках. Правильна відповідь – 1 бал
Завдання І команді:
Завдання ІІ команді:
VІ Конкурс «Продовжіть ряд».
Ряд слів для І команди :
1. Доба, година, хвилина …
2. Кілометр, метр. Сантиметр,…
3. Центнер, кілограм, грам …
4. Транспортир, косинець, циркуль …
Завдання ІІ команді
1. Розгорнутий, тупий, прямий …
2. Хорда, діаметр, радіус, …
3. Віднімання, додавання, множення,…
4. Доданок, зменшуване, ділене,…
Журі оголошує результати конкурсів.
Вчитель.
Наша гра закінчилася, але я сподіваюся, що ваш інтерес до математики буде постійним. І я вам бажаю наполегливості при вивченні складної, але прекрасної науки математики.