Математичний квест: «Подорож у країну казок»

Про матеріал
“Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”. Мета: повторити склад чисел від 2 до 10, продовжувати вчити дітей складати приклади, розв’язувати приклади і задачі: розвивати мислення, пам’ять, увагу, уяву, зв’язне мовлення, активність; виховувати взаємо-повагу, любов до казок, старанність колективізм.
Перегляд файлу

Тема уроку: “Склад чисел 2 – 10. Узагальнення й систематизація знань учнів”. Математичний квест: «Подорож у країну казок»

Мета: повторити склад чисел від 2 до 10, продовжувати вчити дітей складати приклади, розв’язувати приклади і задачі: розвивати мислення, пам’ять, увагу, уяву, зв’язне мовлення, активність; виховувати взаємо-повагу, любов до казок, старанність колективізм.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання


Стали, діти, порівнялись

До гостей всі привітались

Пролунав уже дзвінок,

Розпочинаємо уроку.

На перерві відпочили,

І тепер за партии сіли.

Нагадаю вам, що ви

В школі справжні школярі.

Ви прийшли сюди навчатись,

Про щось нове дізнаватись,

Якщо хочеш більше знати,

Треба добре працювати:

На уроці не крутіться,

Лиш на вчителя дивіться,

І повинен кожен знати,

Що не можна розмовляти,

Не кричати, не стрибати,

Товаришам не заважати.

Хочеш  ти відповідати?

Треба руку підіймати,

Тому часу ми не гаєм

І урок розпочинаєм.


2.  Оголошення теми і мети уроку.

3. Читання віршів

Уч:  Раз, два, три, чотири

Рахувати нас учили.

Уч: П’ять, шість – не лінились,

Цифри ми писати вчились.

Уч:  Вчились приклади складати,

Мали числа порівняти,

Уч:  Не сиділи, працювали,
Додавали віднімали.

Уч:  Сім – ми будем більше знати,

Математику вивчати.

Уч:  Дев’ять, десять – не втомились,

Ми покажем, що навчились.

4.  Усний рахунок за числовим променем і віялом

-  Порахуйте від 1 до 10.
-  Назвіть числа у зворотному порядку.
-  Яке число передує числу 3, 6, 9?

- Яке число наступне для числа 5, 2, 8
-  Яке число стоїть між числами 2 і 4?
-  Назвіть сусідів числа 6,  8, 4.

ІІ. Основна частина

1. Оголошення теми і мети уроку

2. Робота над темою уроку.

Часу з вами ми не гаєм

У країну вирушаєм

Мешканці там проживають,

І вони на нас чекають.

Вони вчаться рахувати,

Вчаться приклади складати,

Цю країну, любі діти!

Нам на карті не зустріти,

Про країну мова йдеться,

Що Математикою зветься.

– Ми з вами здійснемо подорож до країни Математика. Ми зустрінемо багато казкових героїв, які нам будуть давати різні завдання, які ми повинні виконати. Якщо ми з цими завданнями справимося, вони нас приймуть  в математичну країну.

Зупинка  1 «Два цапки»

 Ось до річки повертаєм

Двох цапків ми зустрічаєм 

Маєм їм допомогти

Ось цю річку перейти.

(діти будують місток. Вставити пропущені числа)

3+1=*-3=*+*=6-*=2

 

 

 

Зупинка 2 «Троє поросят і вовк»

Подивіться ви , малята,

Живуть в хатинці поросята

Треба їх порахувати

Пригадати як їх звати.

(Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф)

Ці веселі поросята

Також вчаться рахувати,

Хочуть нам завдання дати ,

Це задачі розв’язати .

Веселі задачі

1. Три овечки біля гречки,
На лужку ще три овечки,
Полічи овечок цих.
Скільки разом їх усіх

2.П’ять метеликів  літають,
І на квіточки сідають,
Прилетів ось ще один
Сів на квіточку і він,
Полічи швидше всіх
Цих метеликів прудких.

3. По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало покотилось
Скільки яблук залишилось?

 

У лісі темнім у дрімучим

Жив сірий вовк,голодний ,злючий

В хатинку вовк хоч залізти

Щоб поросяток цих трьох з’їсти

Нам треба в ліс вовка прогнати,

Подалі від цієї хати

Нам треба діти не сидіти

І як найшвидше це зробити

 

– Вовк зробив шкоду. Він своїми зубами розірвав листочки, де були записані приклади. Ми  маємо знайти правилу відповідь

(Розірвані листочки .Знайди правильну відповідь)

1+5      =7         3+4   =6      1+4   =10      5+5  =5

2+7      =8         4+4   =9      2+1  =4         3+1  =3

3 Фізкультхвилинка

4 Робота в зошиті (каліграфічна хвилинка, письмо прикладів)

Зупинка 5 « Білка і їжак»

Білка з їжачком в лісочку –

Прийшли  разом по грибочки

Будем їм допомагати,

Гриби в кошик всі збирати.

(діти відносять білочці грибочки

з результатом 7, а їжачку з результатом 8)

Зупинка 6 «Ведмідь»

Засумував великий слон-

Він загубив свій телефон

І що йому тепер робити?

Треба до лікаря дзвонити.

Він другу ніч уже не спить,

Бо  дуже зуб в нього болить.

1+4 = Р           4- У , 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 

8-2 = О

10-3 =З

4+0= У

5+3= М

ІІІ. Презентація з Лего цеглинками

ІV. Підсумок уроку.

Кольограма (За цеглинками)

– До якої країни ми з вами потрапили?

– Що ми робили для того, щоб туди потрапити?

– Що вам найбільше сподобалося?

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 березня 2023
Переглядів
141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку