Математика 2 клас Тема Периметр многокутника

Про матеріал
Урок з математики в другому класі на тему: Периметр многокутника. Цікаві завдання, робота з геометричним матеріалом.
Перегляд файлу

Математика 2 клас Тема. Периметр многокутника. Розв’язування складених задач.

Математика 2 клас

 

Тема. Периметр многокутника. Розв’язування складених задач.

 

Мета: вчити учнів знаходити периметр многокутника; удосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння аналізувати задачі, розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів, уміння аналізувати; формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі, виховувати навчальну активність.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Перевір, дружок,

Чи готовий ти почати наш урок?

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба. Вправа 1 (підручник )ст. 78. Робота з геометричнтм матеріалом.(конструктор Лего)

  1. Повторення складу чисел.

Розклади на доданки числа:6.8,3,9;27,83,45

2) Гра «Вгадай число»   ( https://youtu.be/zvZ0z2s1bto)

2 Гра «Розклади фігури». Робота в парах

У кожної пари — набір одноколірних картонних геометричних фігур.

Потрібно розподілити фігури у дві групи. У першій мають бути фігури, що не мають кутів, у другій — фігури, що мають кути. Виграють пари учнів, які не припустилися жодної помилки.

— Які фігури не є многокутниками? Поясніть свій вибір.

3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Продовжте ряд чисел

2,4,6...;3,6,...;4,8,...

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

1 Формування вмінь знаходити периметр многокутника

1) Як називаються ці геометричні фігури?(ст.78 підручник ,впр. 2)

1 — незамкнена ламана;

2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.

2) Що зображено? (Многокутники)

— Назвіть кожен многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки і указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнену ламану.

— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана )

— Як знайти довжину ламаної? ( Виміряти ланки і додати довжини. )

(https://youtu.be/gFdiUsmScsY)

Висновок. Сума довжин сторін многокутника — це периметр многокутника.

Фізкультхвилинка

Руки на лікоть поставте спочатку,

Вліво і вправо качніть плічми.

Ви дотяглися рукою до п’ятки?

Якщо дістали, усе в порядку.

Руки на пояс, голову вище!

Раз — нахил, два — ще нижче.

Ноги на п’ятки, потім на носок,

Плеснемо в долоні — продовжимо урок!

2 Розв’язування задач

Ст.78 підручник ,задача 4,5

3 Офтальмологічна пауза

4 Самостійна робота

Знайди периметр прямокутника зі сторонами 4 см,5 см.2 см,4 см.

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо задача  розв’язана правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущено помилку.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

5 Розв’язування логічних завдань

Три учениці — Тополина, Березіна і Кленова — посадили біля школи три дерева: берізку, тополю і клен. Причому жодна з них не

посадила дерево тієї породи, від якої пішло її прізвище. Деревце якої породи посадила Кленова, якщо це була не берізка? А які дерева посадили Тополина і Березіна?

Відповідь: V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Як знайти периметр многокутника?

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 лютого 2022
Переглядів
779
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку